Skocz do zawartości
lepper

Kontrolka ladowania passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z alternatorem bosch 120a. Przeszukałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi, alternator zaczyna ładować po przekroczeniu 1500-1700rpm, potem już jest ok. Altek po regeneracji przed było to samo:/ Koło pasowe również załozone nowe. Napięcie przed ładowaniem 10,60-70v po prze-gazowaniu 14,30v wiec ok. Sprawdzałem również niebieski kabel od złącza d+ i gdy go odepnę na włączonym zapłonie to kontrolka gaśnie. Co ciekawe wzbudzałem go przez żarówkę 2w i startuje tak jak powinien i ładowanie jest odrazu. Co może być przyczyną pomóżcie już nie mam siły do tego cholerstwa. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulator napiecia walniety jak byl na regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. podczas regeneracji zostalo wymienione wszystko oprocz regulatora w ktorym zostaly wymienione tylko szczotki tzn. wylutowane stare i wstawione nowe. Jutro jade po regulator koszt 50zl. Myslicie ze warto kupic taki zamiennik? Bo troche nie widzi mi sie kupic oryginal za prawie 300zl:O myslalem kupic uzywke alfernator i zrobic przekladke co wy na to? Dzieki za zainteresowanie i odpowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup zamiennik

powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem alternator w tym roku bo padł właśnie regulator ,przy okazji zmienione łożyska,szczotki,elektryk mój znajomy powiedział że regulator tylko oryginał bo zamienniki podobno szybko padają,on w tym siedzi sporo lat więc wie co mówi,alternator mam boscha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zalozylem zamiennik i jest to samo a nawet gorzej:/ Teraz wzbudza przy prawie 2000 rpm. Poszukam uzywki i sprobuje podmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to walniety jest mostek albo stojan

trzeba by rozebrac altka ,wylutowac mostek i pomierzyc stojan i mostek

ale to troche pojecia o elektryce trzeba miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie kontrolka od ladowania swieci po odpaleniu auta do momentu zwiekszenia obrotow na ponad 2000 ,gdy obroty spadna na 900 lekko sie zarzy powyzej 1000 obrotow gasnie i tak w kolko .wymienilem regulator napiecia i szczotki to samo i dwa razy po nocy mialem rozladowany aku co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ewidentnie robi CI zwarcie lub przerwa w obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie kombinowac z alternatorem a zajrzec w przewody od niego czy moze ktoras dioda padla i tak moze sie dziac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pobór prądu z podpiętym alternatorem i z odpiętym altkiem. Być może padło coś w mostku prostowniczym - jak już wspomniałeś któraś dioda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po 2 tyg gdy odpalilem auto po ok 20 sec zapalila sie kontrolka od ladowania, a ze mialem do przejechania ok 100 km to jade po ok 80 km aku rozladowany brak jazdy, hol i do domu, auto na kablach odpalilem mierze napiecie na alternatorze i 0 coma cos, mysle alternator do wymiany, byl valeo wiec wymienilem na boscha, aku wymienione takze. i tak teraz po odpaleniu napiecie na aku 12,4 na alternatorze prawie 2 na kostce na pierwszym i drugim pinie ok 11v. dopiero po dodaniu gazu kontrolka ladowania gasnie i napiecie na aku bez zmianok12v  a na alternatorze ok14,4v ,powyzej 4tys obrotow kontrolka zapala sie znowu i gasnie gdy obroty spadna, pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść główny punkt masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a moglbys powiedziec gdzie on jest? dzieki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności