Skocz do zawartości
major125

wymiana poduszki silnika

Rekomendowane odpowiedzi

przy wciskaniu i puszczaniu gazu mam odgłos puknięcia i uczucie bujania silnikiem. sprawdzałem dziś poduszki bujając ręcznie silnikiem i 3wyglądają ok natomiast ta pod akumulatorem czyli lewa strasznie trzeszczy podczas "szarpania silnika" co utrwaliłem na filmie

, czy definitywnie jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

kolego Darek u mnie jest to samo, poduszka pod akumulatorem tez tak trzeszczy. wymienilemobie poduszki w belce gorna i dolna a podczas dodawania i odejmowania gazu dalej cos tyka stuka. ni cholery nie wiem co , moze to ta pod akumulatorem.

znowu jak wejde do kanalu i bujam autem na biegu to slysze stuki jakby ze skrzyni. kurde wymienialem tarcze docisk wysprzeglik i kolo dwumasowe dalej to samo. rece juz mi opadaja wkurza mnie to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek a jakie masz inne objawy oprócz trzeszczenia? Mam tak samo i do tego lekkie mrowienie przy 2tys obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemforder nie produkuje poduszki potrzebnej mi do 1.9TDI BKC. W ASO 360 zł. Jakiś Topran Hans Prais 226 zł w INTER CARS. Dziś zmieniam, zobaczymy czy pomoże. Jak jadę tak do 60 km/h i operuje pedalem gazu to czuje bujanie silnika i stuki i trzeszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej różnicy między oryginałem z aso a hansem nie ma o czym rozmawiać. Po rabacie będzie niewiele ponad 300zł. A Hans to się w rękach wysypuje.

 

 

Rozumiem że montujesz poduchę z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takiej różnicy między oryginałem z aso a hansem nie ma o czym rozmawiać. Po rabacie będzie niewiele ponad 300zł. A Hans to się w rękach wysypuje.

 

 

Rozumiem że montujesz poduchę z ASO.

 

Ori bo nawet IC nie ma poduchy do mnie innej niż Hans Topran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya!

Mam paska B6 11.2005 2.0TDI BMP i wśród licznych ostatnich usterek mam jedną dziwną..:

otóż od ok. 2 miechów powyżej 50km/h zaczyna mi rytmicznie pukać po stronie kierowcy, a nasila się jak wpadam w małe dołki, dziwne to, że tylko na gazie, jak puszę nogę z gazu - tego nie ma. Podobną sytuację miałem rok temu ale trochę mniej -wymieniłem przegup i był spokój do tej pory. dałem do mechanika - on stwierdził że z przegubem jest ok a jak już to może być problem z poduszkami pod silnikiem, centralną i t po stronie kierowcy. Czy ktoś to przerabiał ?, zna koszt?, dodam że im szybciej jadę /szczególnie ponad 120km / to auto wpada mi w takie dziwne wibracje - ale to nie wina kół.

Prosze o pomoc

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, wymontowanie sanek to sporo odkręcania, ale niestety 12 lutego się do tego przymierzam...sanki passat b6 1.jpg

sanki passat b6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie od pewnego czasu obserwuje w aucie podobny objaw tj głuche puknięcie przy ponownym dodaniu gazu, oraz na rondzie czy łuku. Diagnoza padła na poduszkę środkową, już zakupiona, ale czy wymienić jedną czy wszystkie? Jakie macie doświadczenia przebieg to ok 155 kkm, oryginalny bo auto krajowe z salonu w naszych rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie ja podłączę się do tematu ponieważ mam dziwne odczucie ale dopiero jak passat straci przyczepność, mam auto z dsg, tak jakby po prawej stronie wali coś dopiero jak koła stracą przyczepność np na kostce lub mokrej nawierzchni, odczycie jest jakby coś metal o metal uderzało. Czy ktoś może mieć jakie pomysł ? byłem wstępnie sprawdzić zawieszenie, niby wszystko ok, amortyzatory itp ok, ale taki efekt jest jakby koło skakało i w rym tego waliło o coś metalowego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.W Passacie b6 bkp są trzy poduszki, lewa znajdująca się pod akumulatorem,nazywana poduszka skrzyni.W aso kosztuje ok 360 zł.Jej oznaczenie fabryczne to 3C0199555AA.Polecam zamiennik np. firmy VAICO koszt ok140 zł.Poduszka prawa,widoczna po podniesieniu maski ma oznaczenie fabryczne 1KO199262P, koszt w aso ok 500 zł.Zamiennik np. VAICO to koszt ok 200 zł.Wymiana tych dwóch poduszek to koszt ok 100 zł.(można wykonać samemu, prosta sprawa, choć do wymiany lewej poduszki trzeba troszkę unieść silnik;-) ). Kolejna poduszka, centralna znajduje się w sankach na tzw paletce. Jest to poduszka dwuczęściowa, którą niestety trzeba wprasować w sanki, dość czasochłonne bez sprzętu.Objawy uszkodzonych poduszek jakie mam to: dziwne dźwięki przy mocnym skręcanie, szarpanie silnikiem, drgania karoserii no i oczywiście bardzo mocno odchylający się silnik przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Nie polecam wymiany pojedynczych poduszek, ponieważ uszkodzone poduszki powodują uszkodzenia pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nasz może numery części tej firmy vaico ,a jak z poduszkami firmy lemforder bo widziałem że tez sat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare poduszki:20160217_180904.jpg

Oznaczenia:20160217_142859.jpg

Nowe poduszki:20160216_184619.jpg

20160217_181102.jpg

20160217_181053.jpg

20160217_181048.jpg

20160217_180919.jpg

20160217_180908.jpg

20160217_142839.jpg

20160216_184610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc. Prośba dotyczy poduszek silnika. Miałem drgania auta od poduszek silnika. Zanim przeczytałem posty na forum, mechanik wymienił mi poduszki na nowe FEBI. Teraz wiem już ze to lipa. Zakupiłem oryginalne "używki" na allegro i problem mam taki ze jak odpalam na zimno, jest ok, jadę jest ok, natomiast jak się zagrzeje to na obrotach biegu jałowego drży w aucie. Teraz mam pytanie: Mechanik nie założył na prawa poduszkę tej gumy ochronnej, czy może być tak ze poduszka się zagrzewa od temperatury tłumika i silnika i zaczyna drżeć w aucie? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Dodam jeszcze ze jak miałem te nieszczęsne FEBI na wolnych obrotach była cisza, natomiast dalej działa się masakra. Tutaj odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja mam problem. Po dodaniu gazu słychac jednorazowe pukniecie. Tzn jade autem np 50 km/h i dodanie lekko gazu to czuc i sluchac pukniecie w podlodze od strony kierowcy. Wymieniane mialem te 2 poduszki w sankach oraz poduche skrzynii biegow. Niestety nie wiem jakiej firmy siedza tam poduszki. Czy takie objawy moze powodowac uszkodzona poduszka silnika ? Ta u góry z prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy tak wyglądająca poduszka jest do wymiany? Widać ze z tyly i z przodu zderzak jest rozwalony. I podczas dodania gazu jest jednorazowe pukniecie. 

20190716_094528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na mój gust to jest zerwana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze filmik. Chyba do wymiany co ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kamil1993 napisał:

Chyba do wymiany co ? 

Nieeee nooo. Jeszcze pół miliona przejedzie :D:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności