Skocz do zawartości
keisim79

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Nic tam więcej nie ma?

Więcej nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest e1 to powinno być coś jeszcze... a skoro nie ma to dziwna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanieś do mister mint, niech wygraweruje RL i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest e1 to powinno być coś jeszcze... a skoro nie ma to dziwna sprawa

Jest jeszcze tylko u góry napis "TOP" i nic więcej ;)

 

Zanieś do mister mint, niech wygraweruje RL i po sprawie

Właśnie nad tym myślałem :D i chyba tak zrobię, wygraweruję sobie RL i będą światła dzienne :D

 

 

Aktualnie światła działają tylko jako przeciwmgłowe, bo mama czasami mi dosiada passata i gdyby ją policja zatrzymała to może by miała problemy przez te światła a nic wtedy ona zrobić by nie potrafiła.

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mam taki problem założyłem w Passacie b3 światła do jazdy dziennej podłączyłem je tak jak w instrukcji tzn:

 

-czerwony kabel (+) po zapaleniu silnika (dzięki temu włączają się automatycznie),

-czarny kabel (-) do silnika

-biały kabel (+) postojówki

 

wszystko działało aż tu nagle 3 dni temu zauważyłem że:

 

-nacisnę hamulec to się wyłączają i jak włączę kierunkowskazy to mi też te światła migają

 

Co jest nie tak? co trzeba zrobić żeby to wszystko dobrze działało?może podpiąć biały kabel bezpośrednio przez wyłącznik lecz nie wiem pod który styk.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij masę do klemy aku albo do budy i dobrze wyczyść styki i dobrze przykręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie chodzi po głowie żeby zrobic tak jak we wszystkich nowszych VW czyli jako dzienne działają światła "długie" tylko na mniejszej mocy (można zrobić układ na PWM i ustawić jasność jak ori VW).

sterowanie zrobić to no problem tylko jak by załatwić żeby się niebiescy nie przyczepiali bo homologacji to nie będzie miało.

 

też miałem pomysł wsadzić coś ori w maskownice jak koledzy piszą ale mam halogeny i trzeba by coś koło migacza wykombinować a to z rozwiązanie powoduje że kierunkowskaz jest trochę mniej widzialny a to mi się też nie podoba.

 

myśałem jeszcze żeby wsadzić coś ledowego w boczne maskownice przy reflektorze ale za małe są niestety...

najbardziej by mi się podobał patent z długimi...

Część ludzi jeździ na halogenach w dzień i policja też strasznie się nie czepia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie chodzi po głowie żeby zrobic tak jak we wszystkich nowszych VW czyli jako dzienne działają światła "długie" tylko na mniejszej mocy (można zrobić układ na PWM i ustawić jasność jak ori VW).

sterowanie zrobić to no problem tylko jak by załatwić żeby się niebiescy nie przyczepiali bo homologacji to nie będzie miało.

 

też miałem pomysł wsadzić coś ori w maskownice jak koledzy piszą ale mam halogeny i trzeba by coś koło migacza wykombinować a to z rozwiązanie powoduje że kierunkowskaz jest trochę mniej widzialny a to mi się też nie podoba.

 

myśałem jeszcze żeby wsadzić coś ledowego w boczne maskownice przy reflektorze ale za małe są niestety...

najbardziej by mi się podobał patent z długimi...

Część ludzi jeździ na halogenach w dzień i policja też strasznie się nie czepia...

czytałem gdzieś ostatnio ale o światłach mijania że ktoś robi taki układ że świecą z mniejszą mocą ale żarówka wytrzymuje.. tylko nie wiem gdzie to widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układ nie jest problemem (robi się mały układzik na ne555 sterowany PWM) i zmienia się moc świateł drogowych bo one wyżej świecą - zobacz sobie nowe VW które nie mają jeszcze LED.

Bez większych problemów można by zrobić takie rozwiązanie po domowemu tylko że taka lampa nie ma homologacji że to światło dzienne i miśki się mogą doczepić... nawet gdzieś o tym pisali. Poza luką prawną nie ma przeciwwskazań.

Ale samo rozwiązanie po mojemu jest najlepsze bo św drogowych używa się nie dużo więc lepiej jako one się trochę wypalą niż światła mijania. Nie ma dodatkowej lampy i wszystko wygląda jak oryginał.

Może ktoś wie jak to obejść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki halogenowe nie lubią takiej pracy i będą się szybko zużywały.

Też kombinowałem z tym i co znalazłem: "tradycyjne" żarówki o mocy 15W (ponoć są też 21W ale nie mieli u mnie w sklepie) z cokołem pasującym w miejsce postojówki 5W. W trybie dziennym żarówka świeciłaby z pełną mocą, a na postojowych/pozycyjnych wysterowana PWM na 1/3 mocy. Wadą takiej żarówki jest to że ma większą bańkę i nie mieści się w otworku w reflektorze- trzeba ją wsadzić na miejsce od środka lampy (wyjmując żarówkę od świateł mijania) - myślę że w passacie się da. W audi chciałem tak zrobić, ale niestety mam zbyt wykrzywiony reflektor w tym miejscu i nie mogę jej dobrze wsadzić na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem to http://allegro.pl/zarowki-zarowka-led-t4w-ba9s-5-x-5050-smd-rozne-f9-i3080231015.html nie są jako postojowe(nie wiem jakie są w B4).

Wiem że kombinujecie aby było jak najmniej kabi itp. ale wg. mnie wstawienie taśmy z ledami wewnątrz lampy (wykorzystując ślepe miejsca odbłyśnika) dałoby efekt jak w nowych autach.

W B3 nie ma problemu bo są hektary niewykorzystanego odbłyśnika i zdejmowany klosz, a w B4 z tego co widzę to faktycznie wiele tego miejsca nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z policjantem i za te wszystkie wariacje na temat i bez homologacji kontrola może dowalić 500 zł mandatu + zabrać dowód za nieprzepisowe wyposażenie.. zostaje tylko wsadzić cos oryginalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jesteś wygrany bo masz dodatkowe miejsce dzięki zderzakowi z B4-ki :) Nie wiem tylko co na to upierdliwy pan władza, bo kierunek nie ma homologacji na dzienne?

 

 

 

Włodek, u nas są takie postojówki? Wiem że mamy z metalowym cokołem ale nie wiem jaki symbol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i koxi nie raz zatrzymani byliśmy i jakoś nie ma problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kupiłem światła WESEM model 2LA.14859 są to światła do jazdy dziennej. Pasują idealnie na wysokość w miejscu przeciwmgielnych tylko na szerokość trzeba było odrobinę podciąć na promieniu zderzak i z tyłu kawałek blaszki by miały mocowanie i wyglądają bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyglądają bardzo fajnie.

Jak to dzisiaj młodzież mówi pics or it didn't happen.

Zapodaj fotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dam rano.

czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności