Skocz do zawartości
keisim79

Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ma ktoś u siebie w B4 założone światła do jazdy dziennej? Jeśli tak to gdzie je założyliście? Pod zderzakiem, w atrapie? Jakie warto kupić? Dajcie jakieś fotki. Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomysł na miejsce fajny. A jakie lampki tam wsadziłeś? I czy spełniają "wymagania" ustawowe? Tylko jeden minus bo pozbawiłeś się możliwości założenia przeciwmgielnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła wesem, wymagania spełniają :ok:

wszystkie wymiary w tym miejscu pasują, aż się prosi o montaż. Lampę zamocowałem na paskach blachy, ale pasuje tam na tyle ciasno że można np. wkleić obudowę epoksydem.

Przeciwmgłowe przydałyby się 2-3 dni w roku, a dzienne... codziennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać linka do tych lampek. Jeszcze jedno tak a'propos przeciwmgielnych, to obok tych do jazdy dziennej można jeszcze wsadzić te oryginalne przeciwmgielne? Ja wolałbym wykorzystać osobny włącznik do dziennych lub automat, który by sam włączał powiedzmy po czasie 5 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obok tych do jazdy dziennej można jeszcze wsadzić te oryginalne przeciwmgielne?
Nie, nie wejdą ani na szerokość ani na głębokość

link http://sklep.wesem.pl/7/6663/Lampy_jazdy_dziennej_typu_LA2

te też by mogły ładnie wyglądać, gdyby zaślepce wyciąć dziurę otwornicą (o ile wejdą na wymiar, bo nie są podane) http://sklep.wesem.pl/7/6713/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_LOR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki. A nie myślałeś o diodowych? Pobór prawie żaden i miejsca też mniej zajmują. A podłączone masz też zgodnie z "wytycznymi ustawy"? Bo ponoć jak się trafi jakiś nadgorliwy "misiek" i zacznie sprawdzać to może być różnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem B3 to myślałem o diodowych, ale ostatecznie dałem sobie spokój. Jakoś mam uczulenie na ledy z allegro. A porządne np. hella to koszt 500-700 zł ...

w b4 te światła pasują tak dobrze że nawet nie kombinuję.

A podłączone masz też zgodnie z "wytycznymi ustawy"? Bo ponoć jak się trafi jakiś nadgorliwy "misiek" i zacznie sprawdzać to może być różnie?
Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że jeszcze nie zrobili świateł do jazdy dziennej montowanych w miejsce halogenów, a jeszcze gdyby było na ledy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zaślepce między przeciwmgielnym, a kierunkowskazem. Diodowe, własnej roboty, dałem kwadratowe diody takie które stosowane są do produkcji świetlówek ledowych i podłączyłem po 12 V na każde (chyba) 8 diód. Świeci mocno nikt nie mruga w słoneczne dni, że świateł nie mam (tak jak w przypadku tanich z allegro), a misie jeszcze mnie nie zatrzymywały.

 

Zresztą tak jak w avatarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak zatrzymają to się mogą przyczepić i wymalować tu jest problem bo też bym tak najlepiej to widział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

założyłem sobie światła dzienne do Passata.

Tylko, że można powiedzieć własnej roboty, ponieważ są zrobione z zamienników halogenów za 30zł :P

Instalacja jest zrobiona zgodnie z wymaganiami, czyli włączają się razem z zapłonem oraz gasną po włączeniu świateł pozycyjnych.

 

Czy policja może przyczepić się do tych lampek?

 

Znalazłem kilka postów na forum, że tak bo nie mają homologacji jako światła dzienne tylko jako halogeny przeciwmgłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się mogą przyczepić. Halogeny przerobiłeś na dzienne, ale na kloszu masz homologację halogenu. O ile policja nie zauważy, że dowaliłeś takiego druta to przyczepi się, że używasz halogenu w dzień. Homologacja to potwierdzenie spełniania określonych warunków, w tym przypadku dla świateł. Wymagania fotometryczne itd. Trochę inne będą dla halogenu i dla świateł dziennych.

 

A tak btw, są może inne światełka w miejsce halogenu, niż te z wesemu? Ktoś z forumowiczów miał naprawdę ładne, wyglądające jak ori, ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem :/ będę musiał w takim razie odłączyć je i używać ich jako światełka przeciwmgielne, bo jak już są to będę korzystał :P

 

A czy są inne niż wesemu to nie wiem, widziałem tylko u ormowca w b4 zamontowane ale właśnie te wesemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił....prędzej się przyczepią za totalny brak świateł.

Jeśli ich działanie jest zgodne z rozporządzeniami to dla mnie jest okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by zatrzymała mnie policja to mogą zabrać dowód?

Te światła oczywiście mogę wyłączyć przełącznikiem i używać normalnie mijania, więc może gdyby zatrzymali i się przyczepili to bym je wyłączył i włączył mijania. Świateł dziennych już by nie było wtedy, więc może by nie zabrali dowodu rejestracyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli by zatrzymała mnie policja to mogą zabrać dowód?

Zbyt przewrażliwiony jesteś...

...ja trafiam na takich którym wystarczy sam posiadanie gaśnicy.....żaden się nie schylił by datę ważności sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli by zatrzymała mnie policja to mogą zabrać dowód?

to zależy od gorliwości policjanta. może być tak jak pisze Włodek że nie zwróci uwagi a może być tak że zwróci na to uwagę i zabierze dowód.

Te światła oczywiście mogę wyłączyć przełącznikiem i używać normalnie mijania, więc może gdyby zatrzymali i się przyczepili to bym je wyłączył i włączył mijania. Świateł dziennych już by nie było wtedy, więc może by nie zabrali dowodu rejestracyjnego.

to też zależy na kogo trafisz, bo może być tak że będziesz miał 10 - 15 minut na usunięcie usterki/modyfikacji..

 

założyłem sobie światła dzienne do Passata.

Tylko, że można powiedzieć własnej roboty, ponieważ są zrobione z zamienników halogenów za 30zł

jest coś na kloszu w ogóle wybite?? bo jak kupowałem takie tanie zamienniki na alledrogi dla wujka do b4 to tam na kloszu nic nie było, żadnej homologacji, tylko napis TOP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest coś na kloszu w ogóle wybite?? bo jak kupowałem takie tanie zamienniki na alledrogi dla wujka do b4 to tam na kloszu nic nie było, żadnej homologacji, tylko napis TOP

Na klosz jest napis "E1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności