Skocz do zawartości
bbbb

Tempomat-instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Znalazłem wiele o zamontowaniu tego urządzenia, ale ani słowem jak się tym posługiwać, a już z pewnością nie w B6. W instrukcji obsługi w niezrozumiałym dla mnie języku niemieckim są tylko obrazki dźwigni do obsługi tego czegoś, w które jak się okazuje jest wyposażony mój pasek. Po kilku dniach przeszukiwania forum doszedłem do 63 strony i odpuściłem sobie.

Czy ktoś może opisać jak się tym wynalazkiem posługiwać, albo gdzie to znajdę?

W serwisie VW za zeszyt 3.2 zaśpiewali 250 PLN!!! Chyba pozamieniali się na łby. Wolę nie używać tego niż dać 250 zeta, albo metodą prób i błędów dojdę do sedna sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinienem miec w wersji elektronicznej po polsku , jak znajde to prześle ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takowej nie posiadam ale opowiem-obsługa jest łatwa. Bardzo przydatne urządzenie. Stosuję je tylko na autostradach i to od razu jak wjadę na taką drogę. Powiedzmy przy wjeździe mam 50km/h, dźwignię (krótka po lewej stronie kierownicy) podnoszę w kierunku do kierownicy (1 krok), ta prędkośc zostaje zapamiętana. Każde nastepne przesuniecie dźwigni tym razem do góry (tak jak dźwignią kierunkowskazów przy skręcie w prawo) powoduje zwiększenie prędkości o 10km/h a przeciwnie-w dół o 10km/h zmniejszenie tej prędkości. Jest jeszcze jedna nastawa przy działającym już tempomacie każde podniesienie (tak jak w 1 kroku) powoduje zwiększenie prędkości o 1km/h. Odwrotnie delikatne odsunięcie w strone przeciwną (od kierownicy) wyłącza tempomat ale tylko chwilowo z zapamietaniem ostatniej nastawionej prędkości, ponowne podniesienie (jak w 1 kroku) wracamy do ostatnio zapamiętanej. Wyłaczenie całkowite nastepuje gdy zdecydowanie odsuniemy dźwignie od kierownicy. Wyłączenie całkowite następuje także gdy przyhamujemy. Powyższe działania sygnalizowane są na MFA (nastawiona prędkość) oraz na tarczy predkościomierza (zielona ikonka zegara).

Niektóre urządenia mają funkcję utrzymywania stałej odległości od poprzedzajacego pojazdu (super we mgle), ja tej funkcji nie mam.

Edytowane przez pawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat działa od 20 km/h .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze po włączeniu tempo nadusić przycisk SET (na boku manetki), co spowoduje zapamiętanie aktualnej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę inaczej działa, albo poprzedni opis nie jest doprecyzowany.

 

 

  • pociągnięcie dźwigni tempomatu do siebie, aż przeskoczy blokada w manetce - włączenie tempomatu,
  • odepchnięcie dźwigni tempomatu od siebie aż przeskoczy blokada w manetce - wyłączenie tempomatu,

 

Punkty poniżej dotyczą sytuacji, w której tempomat jest włączony, ale nie koniecznie aktywny (aktywny, czyli samochód jedzie ze stałą zadaną prędkością)

 

 

  • odepchnięcie dźwigni tempomatu od siebie bez pokonania oporu blokady w manetce - deaktywacja tempomatu (jeśli był aktywny); tempomat pozostaje w gotowości z ostatnią zapamiętaną prędkością,
  • ponowne pociągnięcie dźwigni tempomatu do siebie - ponowna aktywacja tempomatu do poprzednio ustawionej prędkości,
  • każde następne pociągnięcie dźwigni do siebie - wzrost ustawionej prędkości na tempomacie o 1 km/h,
  • nie ma możliwości zmniejszenia prędkości o 1 km/h, bo każde odepchnięcie dźwigni powoduje deaktywacje tempomatu jak napisałem wyżej,
  • pociągnięcie dźwigni do góry - wzrost ustawionej prędkości o 10 km/h;
  • pociągnięcie dźwigni w dół - obniżenie ustawionej prędkości o 10 km/h;
  • wciśnięcie przycisku na końcu manetki - ustawienie aktualnej prędkości jako prędkości dla tempomatu.

 

Każde wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca powoduje deaktywację tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wciśnięcie przycisku na końcu manetki powoduje zmniejszenie predkości o 1km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie trochę inaczej działa, albo poprzedni opis nie jest doprecyzowany.

 

Poprzedni opis mówi dokładnie tak samo.

Chociaż jak go przeczytałem pierwszy raz to nie było jasne.

Poszedłem do auta i pobawiłem się manetką tempo.

Jak przeczytałem drugi raz to wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Faktycznie obsługa nie jest jakaś zbytnio skomplikowana. Organoleptycznie jeszcze sprawdzę u siebie działanie przycisku na końcu manetki gdyż widzę, że mogą być różne jej przeznaczenia. Zauważyłem, że przy włączeniu tempomatu na wyświetlaczu FIS(MFD) na samym dole pojawia mi się taki zegar i prędkości. Na liczniku też wyświetla się taki sam "zegar". Po czym poznać, że tempomat jest aktywny czy zdeaktywowany ale włączony, bo przesunięcie dźwigni w dół(w kierunku zegarów) powoduje wyłączenie tempomatu.

 

Pozdrowionka i szerokiej drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest aktywny, masz ikonkę zielonego zegara na desce i wyboldowaną i powiększoną czcionką prędkość na FISie. Jeśli przyhamujesz, prędkość na FISie zmienia się na małą czcionkę, żeby go wzbudzić, znowu musisz pociągnąć dźwignię do siebie.

Ja osobiście używam tempomatu kiedy tylko się da, również na dł€ższych prostych w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzedni opis mówi dokładnie tak samo.

Chociaż jak go przeczytałem pierwszy raz to nie było jasne.

Dlatego postanowiłem to w punktach napisać.

Przyznam, że ja też Twojego postu za pierwszym razem nie zrozumiałem, chociaż mam tempomat i go używam. Opis jest raczej dla osób, które go mają, ale jeszcze nie wiedzą jak używać. Chociaż swoją drogą wystarczy go parę razy użyć (nie w mieście), żeby można było nauczyć się jego obsługi.

 

U mnie wciśnięcie przycisku na końcu manetki powoduje zmniejszenie predkości o 1km/h.

Może dlatego, że masz CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może dlatego, że masz CC.

 

ja mam kombi i mam tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że ja też Twojego postu za pierwszym razem nie zrozumiałem, chociaż mam tempomat i go używam.

 

Możesz jeszcze po włączeniu tempo nadusić przycisk SET (na boku manetki), co spowoduje zapamiętanie aktualnej prędkości.

 

A to ciekawa historia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam (sprawdziłem to dzisiaj), że przycisk SET na końcu dźwigni ma dwie funkcje zapamiętanie aktualnej prędkości oraz zmniejszenie prędkości o 1km/h pod warunkiem oczywiście, że dźwignia jest ustawiona w położeniu aktywnym tj. bliżej kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie tak samo:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie- jeśli jest wyłączony tempomat to na wyświetlaczu na samym spodzie powinno coś być czy sama temperatura?. Jeśli dam na off czyli odsunę od kierownicy no mam sama temperaturę. Tak powinno być? bo cały czas mam tam ten rysuneczek od tempomatu (zielona ikona nie włączona).

A najprościej mówiąc jak to wyłączyć całkowicie? :P ustawić na off czy na cancel... bo czasem mi auto wolno przyśpiesza i miałem tak jak testowałem właśnie tempomat-sprawdzałem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być na off.

Cancel kasuje ostatnie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie- jeśli jest wyłączony tempomat to na wyświetlaczu na samym spodzie powinno coś być czy sama temperatura?. Jeśli dam na off czyli odsunę od kierownicy no mam sama temperaturę. Tak powinno być? bo cały czas mam tam ten rysuneczek od tempomatu (zielona ikona nie włączona).

 

Nie wiem czy tak powinno być, ale ja też, po wyłączeniu, mam samą temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak powyżej, dodam tylko że w ACC można dodatkowo ustawić odległość od samochodu jadącego wcześniej suwakiem na górze manetki. Autko same przyspiesza do zaprogramowanej szybkości i samo chamuje. Tempomat wypada przy prędkości mniejszej niż 30 km/h, lub przy dotknięciu pedału gazu lub chamulca. Funkcja bardzo przydatna gdy jedzie się w kolumnie samochodów lub za kimś zarówno na drogach podrzędnych jak i na autostradzie. Często używam do spokojnej jazdy. A poza tym wydaje mi się iż zmniejsza zużycie paliwa (i tak małe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności