Skocz do zawartości
Charakterek

Poradnik: Jak zrobić bardzo dobre ambiente w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

a ktoredy najlepiej kabel pociągnąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez bagażnik...

A którędy najprościej jak nie słupkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie duzo roboty jest.... ja bym chcial zeby jak najmnije roboty bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś komu sprawy mechaniczne są obce to zapewne dużo ;) Masz jeszcze plusa w lampce ale co z tego jak podłączysz pod niego to, albo będzie świecić się na stałe, albo będzie gasło wraz z lampką. Chyba, że chce Ci się paskudzić lampkę i dokładać dodatkowy włącznik i wcale mniej czasu nie zajmie niż przeciągnięcie kabelka słupkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze tak pokombinuje zeby gaslo z lampka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci po tym oświetleniu, jeśli będzie działać tylko z lampką włączoną? Cały sens tego upada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja zakupiłem originalną lampkę z diodami od passata W8 i dostałem do niej od razu przejściówkę, tylko mam mały kłopot. Chciałem to podłączyć w kostkę pod włącznikiem świateł... nawet właściwy pin znalazłem, ale ni w ząb nie umiem wyjąć z kostki tego kabelka żeby te diodki elegancko podłączyć pod światła. Podpowiecie może jak to zrobić nie dewastując tej kostki pod włącznikiem świateł??

 

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

 

Kolego Gool, zapewniam że nie ma z tym dużo roboty. Wystarczy odkręcić rączkę nad drzwiami i wyjąć tą lamkę pod osłoną przeciwsłoneczną. masz wtedy dostęp i jako takie pole manewru. Sam kabelek najlepiej zaczynać prowadzić w ten sposób, że podważ delikatnie podsufitkę po odkęceniu rączki i ten koniec kabla, który podłączysz do diodek wpychaj pod podsufitkę. W tym czasie paluszki w otwór po lamce pod osłonką przeciwsłoneczną i już go masz a potem tą samą metoda, tylko juz bez podważania, prowadzisz go do docelowego otworu na lampę nad lusterkiem. Prościej się nie da. Mi to zajęło całe dwie minuty. :)

Edytowane przez falwej19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy naprawie włącznika lampki przedniej do czytania zauważyłem że te włączniki są przystosowane do podświetlenia :zeco Ewidentnie jest w nich miejsce na diodę. Od razu nasunął mi się pomysł żeby dołożyć tam te brakujące diody. Jest tylko jeden problem jak stworzyć przeźroczyste ikony na włącznikach. Przy okazji podjąłem próbę zamontowania oświetlenie ambiente czekam do wieczorka żeby zobaczyć jaki będzie efekt:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś przy naprawie włącznika lampki przedniej do czytania zauważyłem że te włączniki są przystosowane do podświetlenia Ewidentnie jest w nich miejsce na diodę.

 

Zgadza się. Wyłączniki są takie jak w Audi - a tam podświetlenie robili. Nie wiem czemu zlali temat w Passku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem aby wyciąć w tym przycisku jakiś prosty wzór i zalać jakimś przeźroczystym klejem. Tylko nie mam takiego przycisku aby w razie nie powodzenia mieć zapas :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja zakupiłem originalną lampkę z diodami od passata W8 i dostałem do niej od razu przejściówkę, tylko mam mały kłopot. Chciałem to podłączyć w kostkę pod włącznikiem świateł... nawet właściwy pin znalazłem, ale ni w ząb nie umiem wyjąć z kostki tego kabelka żeby te diodki elegancko podłączyć pod światła. Podpowiecie może jak to zrobić nie dewastując tej kostki pod włącznikiem świateł??

robet, sprobuj zapadke podwadzic czyms cienkim typu mocna szpilka lub cos takie...

powinno sie udac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w realu? Zdjęcia kolegi, któremu to robiłem:

 

attachment.php?attachmentid=46744&d=1298657043

 

I oświetlenie całości ze wszystkimi ledami:

 

attachment.php?attachmentid=46745&d=1298657074

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swój patent pokaże zrobiłem to na podstawowej lampce bez miejsca na mikrofon. A wygląda to tak:

P1060229.JPG

P1060246.JPGP1060247.JPG

 

 

Wieczorkiem jak będę miał chwilkę wrzucę fotki po zmroku.:fajny

 

"Charakterek" jakie zastosowałeś ledy u kolegi na fotce? Sam robiłeś czy coś gotowego tam zamontowałeś? Chodzi mi o oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam robiłeś czy coś gotowego tam zamontowałeś? Chodzi mi o oświetlenie.

 

Robię takie lampki sam. Lubię, jal w całym aucie jest jasno i w jednym odcieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robię takie lampki sam.

Zdradzisz jak i z czego budujesz te świecidełka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdradzisz jak i z czego budujesz te świecidełka?

 

Z diod led. Podane gdzieś w tym temacie jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś przy naprawie włącznika lampki przedniej do czytania zauważyłem że te włączniki są przystosowane do podświetlenia

Zrobiłeś może fotkę bezpośrednio temu przełącznikowi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłeś może fotkę bezpośrednio temu przełącznikowi??

 

Pewnie :jasne

Na ostatniej fotce pokazałem jak powinien być zamontowany drucik który powoduje że przycisk zatrzymuje się w pozycji ON. Przyczyna mojego problemu z lampką:wsciekly

 

P1060232.JPG

P1060233.JPG

P1060239.JPG

P1060244.JPG

P1060245.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ostatniej fotce pokazałem jak powinien być zamontowany drucik który powoduje że przycisk zatrzymuje się w pozycji ON.

Którą fotkę masz na myśli?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda moja samoróbka "ambiente":027:

P1260067.JPG

P1260074.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności