Skocz do zawartości
Charakterek

Poradnik: Jak zrobić bardzo dobre ambiente w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wygląda moja samoróbka "ambiente"

 

I niestety świeci bardzo źle... Diody są za jasne, skupiają nie tam, gdzie trzeba. Ambiente ma być tłem oświetleniem takim rozproszonym dającym efekt, a nie czymś skupionym świecącym jak jupiter, rozpraszającym kierowcę. Dlatego proponowałem ori diody od Audi.

 

Zobacz - to ori ambiente z lampki W8:

 

deskax.jpg

 

Diody oświetlają kawałek konsoli, wajchę od biegów, a kończą się na ręcznym. I dają tajemnicze rozproszone światło... I stąd ten poradnik, by uniknąć właśnie takich porażek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie może wprowadzić w błąd (robione na bardzo długim czasie naświetlania) w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Drugie zdjęcie oddaje już bardziej rzeczywistość. Po za tym diody są rozpraszające a nie skupiające tyle że w obudowach. Wcale to mocno nie świeci i nie rozprasza jak piszesz. Chodziło mi właśnie o to aby sam tunel, lewarek skrzyni i ręcznego był oświetlony omijając środkową konsole. I to udało mi się osiągnąć.

 

P.S.

 

Choć do dopiero pierwsze podejście do tematu. Zastanawiam się jak by wyglądało to w zielonym kolorze.

Edytowane przez Kotii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki poradom kolegi Charakterek, u siebie tez zrobilem ambiente. uzylem do tego diod z lampki z audi a6. zadanie bylo utrudnione lub ulatwione- zalezy jak kto patrzy poniwaz ja mam lampke zintegrowana z pokrelem od szyberdachu...:) ale wyszlo mniej wiecej tak:

 

viu1299424243w.JPG

 

cqs1299424243y.JPG

 

cqs1299424243j.JPG

 

viu1299427463n.JPG

 

porada dla tych ktorzy zechca zrobic takie podswietlenie. wiercac otwory w panelu trzeba uwarzac poniwaz matrial bedzier sie szarpal i strzepil. ja zatopilem material razem z plastikiem goracym przedmiotem. no i zaslepilem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam utrudnione z tą lampką air bag off :( Coś muszę wymyśleć na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam utrudnione z tą lampką air bag off Coś muszę wymyśleć na to...

 

Nawet nie próbuj... Nie jest to niewykonalne. Ale roboty z tym od groma. Trzeba przepiłować hooo a może i więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko kombinuje jak by tu u mnie zrobić to. Lusterko mam zwykłe, więc też odpada, a głupio mieć ambiente z tyłu, a z przodu nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu?? pokaż jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wyszło przypadkiem, bo z tyłu zamontowałem kiedyś lampkę z laguny 2 i ona ma też ambiente. Aczkolwiek chodziło mi o rozjaśnienie tyłu na długie trasy UK-PL, jak córka była mała, bo te fabryczne świecidełka z sensorami ruchu nad drzwiami to ledwo co światła dawały, a do tego przeszkadzały mi. Lampa z laguny spisuje się doskonale, wygląd zbliżony do passatowskiej, ma podświetlane przyciski, ambiente i nie przeszkadza mi w prowadzeniu, gdy córka sobie w nocy włączy.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230584422868&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak wygląda moja samoróbka "ambiente"

 

Troszkę daje po oczach .Jakieś słabsze te diody byś dał i było by git. Ale brawo za pomysł. Ja u siebie pomyślę o podświetlaniu klamek bo Resztę mam fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zdjęcie jak tę lampkę zamontowałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz - to ori ambiente z lampki W8:

 

czym się róźni podświetlanie ori W8 od podświetlania ambiente w lusterku wstecznym poza lokalizacją ?

 

Ja mam w lusterku to całe ambiente i wygląda tak samo jak na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym :-) tylko lampka od W8 ma podswietlane przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam w lusterku. A nawet o tym nie wiedziałem, że mam i kupiłem lampkę od W8. Jak założyłem i chciałem zrobić fotki diodom w lampce nagle zaświeciły te w lusterku. I tak oto odkryłem, że jestem posiadaczem kwardo ambiente...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze super to wyglada tez musze cos takiego sobie zmłodzic , z waszymi instrukcjami sądze ze to trudne nie będzie , ale zaadoptuje diody z audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz zdjęcie jak tę lampkę zamontowałeś??

 

Zasilanie podciągnąłem od przedniej lampki. Ambiente jest bardzo delikatne- padając na ciemną tapicerkę mało co widać, ale w momencie gdy na przykład dam rękę w zasięg światła, to oświetla ją bardzo wyraźnie. Światło ambiente pada wzdłuż na okolice od końca podłokietnika przedniego do podłokietnika kanapy. Na jednym zdjęciu rękę miałem na podłokietniku kanapy, na drugim, kluczyk z breloczkiem vw leżał też na tylny podłokietniku.

DSC05353.jpg

DSC05354.jpg

DSC05364.jpg

DSC05367.jpg

DSC05374.jpg

DSC05375.jpg

DSC05338.jpg

DSC05337.jpg

DSC05342.jpg

DSC05344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilanie podciągnąłem od przedniej lampki. Ambiente jest bardzo delikatne- padając na ciemną tapicerkę mało co widać, ale w momencie gdy na przykład dam rękę w zasięg światła, to oświetla ją bardzo wyraźnie. Światło ambiente pada wzdłuż na okolice od końca podłokietnika przedniego do podłokietnika kanapy. Na jednym zdjęciu rękę miałem na podłokietniku kanapy, na drugim, kluczyk z breloczkiem vw leżał też na tylny podłokietniku.

 

Ile jest miejsca pomiędzy podsufitką a dachem? Bo ja też chcę tam lampke dać. Taką inszą troszkę ale też dla dzieciaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę daje po oczach .Jakieś słabsze te diody byś dał i było by git. Ale brawo za pomysł. Ja u siebie pomyślę o podświetlaniu klamek bo Resztę mam fabrycznie

To dopiero pierwsza próba podejścia do tematu, wcześniej już pisałem że diody świecą słabiej niż to przedstawia zdjęcie. Po zmroku jest jest całkiem przyjemnie, światło jest rozproszone i ładnie oświetla tunel środkowy. Mam zamiar zmianę koloru na zielony. Co do tylnego oświetlenia "ambiente" myślałem aby zamontować diody do istniejących już lampek. Tylko nie wiem czy to zda egzamin. Dołożenie dodatkowej lampki pośrodku chyba będzie lepszym rozwiązaniem. Aktualnie myślę nad zrobieniem podświetlania przycisków oryginalnej lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile jest miejsca pomiędzy podsufitką a dachem? Bo ja też chcę tam lampke dać. Taką inszą troszkę ale też dla dzieciaka.

Miejsca nad podsufitką jest bardzo mało, podsufitka dolega praktycznie do dachu (a dokładnie do dykty, która jest przyklejona do dachu)-lampka z laguny ma ok 2 cm grubości i ledwo weszła-ale weszła, więc niech to będzie wyznacznikiem.

Ja długo się zastanawiałem jaką lampkę chcę tam zastosować-przeglądałem ebaya i allegro. Myślałem o czyms co fabrycznie było z tyłu-czyli np z A6, Vectry, ale jakoś mi nie przypadły do gustu, tak jak ta z laguny. Jedyne co mnie rozczarowało, to to, że nie da się zrobić tak jak w ori lampce z paska, czyli, że jeśli otworzymy drzwi to święcą się tez lampki do czytania, a kiedy chcemy je same to też sobie włączymy. W lagunie nie umiałem tak zrobić, bo albo świeciło razem, albo osobno. Ale być może po prostu nie wiem jak.

Dodam, że najlepiej było by się zaopatrzyć w ramkę metalową, która okala otwór w podsufitce. Ja wcisnąłem na wcisk bez użycia tej ramki, bo jej nie miałem.

DSC05379.jpg

DSC05380.jpg

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic to mnie rzeźba czeka/ Ale sobie wyprofiluję podsufitkę. I tak daję ją do pokrycia materiałem. Więc troszeczkę pomieszam :)

 

Daję lampkę od A6. Tą długą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję lampkę od A6. Tą długą.

 

Tak myślałem, że tą masz na myśli ;)

A ona jest grubsza?Wiesz podsufitka się odegnie-więc jakaś tolerancja jest.

Zamów sobie od razu ramkę do podsufitki-w etce jest numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności