Skocz do zawartości
PIOTR_FOTO

Wymiana bębenka w klamce Passat B4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko nadzieję, że nic nie zepsuję od strony kierowcy

 

wystarczy że ją wyjmiesz , zobaczysz co i jak - nie ma przecież potrzeby jej rozbierać.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i przełożyć sam bębenek albo założyć klamkę bez zamka.. jest minus bo nie można drzwi otwierać kluczykiem ale trafiają się tylne klamki w eleganckim stanie...

 

Hmm, ciekawa myśl, a czym by wtedy najlepiej zaślepić dziurę po zamku i czy to by było bezpieczne (złodziej)?

PS. To ja myślałem już w desperacji o zaspawaniu dziury przeznaczonej na klamkę, wtedy drzwi od pasażera musiałyby się najlepiej otwierać zdalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo założyć klamkę bez zamka

 

I to jest temacik dla mnie, właśnie przed zakupem owego wspomnianego kompletu - jakiś przyjemniaczek za pomocą łamaka otworzył sobie mojego paska i przygarnął kilka rzeczy(stąd zniszczona wkładka). Rzecz w tym ,że nie mam centrala na pilota ale pomysł z tylnymi klamkami jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, ciekawa myśl, a czym by wtedy najlepiej zaślepić dziurę po zamku i czy to by było bezpieczne (złodziej)?

PS. To ja myślałem już w desperacji o zaspawaniu dziury przeznaczonej na klamkę, wtedy drzwi od pasażera musiałyby się najlepiej otwierać zdalnie

zakładasz klamkę z tylnych drzwi i tyle, nie trzeba nic zaślepiać a klamka pasuje idealnie ;)

I to jest temacik dla mnie, właśnie przed zakupem owego wspomnianego kompletu - jakiś przyjemniaczek za pomocą łamaka otworzył sobie mojego paska i przygarnął kilka rzeczy(stąd zniszczona wkładka). Rzecz w tym ,że nie mam centrala na pilota ale pomysł z tylnymi klamkami jest bardzo dobry.

ja tak mam zrobione.. tzn klamka pasażera powiedziała dość, zamiennik wytrzymał krótko a że akurat rozbierałem pasia na części to przełożyłem tylną klamkę. śmiga aż miło. central na pilota jest i w razie czego moja klamka została z wkładką. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman może te fotki w czymś pomogą:

PB210007.JPG

PB210002.JPG

PB210001.JPG

Ja też niedawno byłm zmuszony wymienić sobie klamkę prawy przód. I ta która przyszła też się okazała nieco inna konstrukcyjnie. A chciałem pozostać przy jednym kluczyku...

Z dwóch innych dało się złożyć jedną sprawną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Remek, wprawdzie chodziło mi jeszcze o coś innego (załączam mało wyraźną fotkę z Neta - czyli jak włożysz zamek to musisz jeszcze złożyć kilka elementów do kupy w tym: małą sprężynkę + jakieś dwie nakładki, a na koniec zapinkę) Zapinka to pikuś, ale odpowiednie ułożenie tej sprężynki to dla mnie czarna magia. Ale spoko, mam całą sobotę, dam znać jak mi się uda :)

 

PS. Apropos ta klamka na Twoim zdjęciu ma lepiej rozwiązane mocowanie młoteczka. Zauważyłem, że w nowszych egzemplarzach i zamiennikach do B4 stosuje się jakieś plastikowe cholerstwo, które się łamie, bo jest strasznie delikatne. A to jest ruchomy element, więc nie dziwne że się to szybko wyrabia. U Ciebie wygląda to znacznie solidniej.

Roman może te fotki w czymś pomogą:

PB210007.JPG

PB210002.JPG

PB210001.JPG

Ja też niedawno byłm zmuszony wymienić sobie klamkę prawy przód. I ta która przyszła też się okazała nieco inna konstrukcyjnie. A chciałem pozostać przy jednym kluczyku...

Z dwóch innych dało się złożyć jedną sprawną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o instrukcję złożenia elementów

Tak dla małej informacji dodam że dźwigenka która jest na końcu wkładu zamka nie będzie pasować z klamki lewej do prawej i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Dziękuję wszystkim za pomoc! Udało się naprawić i wszystko działa jak należy. Pozdrawiam,

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w soim pasku wymieniałem klamke od kierowcy i nie musiałem zmieniac bebenka, poprostu oryginalny kluczyk pasowal do nowej i bez problemu otwiera nowy zamek

I sądzisz że to dobrze?

Teraz jak sie pochwaliłeś to nie miej pretensji jak Ci coś z auta zniknie lub nawet gorzej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Odgrzeje kotleta, dziś rozebrałem całą klamkę kierowcy, razem z mechanizmami. Problem w tym ze gdy wybijałem bębenek na rozchylonym imadle, z dołu wypadły mi dwa elementy. Jeden to taka mała okrągła, przezroczysta gumka z otworkiem w środku. Gumka ma jakieś 5mm średnicy. Drugi element to czarny pręcik z plastiku długi na 1cm, szeroki na 1 mm. Podejrzewam ze wypadły one z tego miejsca (otworku) w klamce, gdzie z drugiej strony wchodzą 2 przewody od centralnego. Wiecie może, jak to poskładać z powrotem w odpowiedniej kolejności i za co te elementy są odpowiedzialne.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o te dwa elementy chodzi ( gumka silikonowa i pręcik czarny) nikomu nie wypadly ?:), ktos wie gdzie i jak powinny sie znajdować?

dsc0446aaa.jpg dsc0447asd.jpg

 

Pomóżcie chłopy bo auto bez klamki na zewnętrznym:)

 

---------- Dodano o 13:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:25 ----------

 

dsc0446nmmmm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nigdy nie zagłębiał się w sprawach zamków, patrząc na ilość podpowiedzi. Więc te rzeczy, które mi wypadły to elementy z mikrowyłącznika / switcha, pierwotnie w klamkach passat b4 jest oznakowany: VW audi, W Germany CHERRY. Powkładałem elementy do wewnątrz, prawidłowo tak mi się wydaje. Mam nadzieje, że zadziała.

Ponoć gdy jest on uszkodzony będą problemy z działaniem pompki zamka. Może się czasem włączać i wyłączać bez udziału kluczyka, bądź pilota.

Generalnie wypadły mi one dlatego, że plastikowy czarny pręcik nie był w swoim prowadzeniu na bębenku, dlatego wszystko wypadło na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności