Skocz do zawartości
PIOTR_FOTO

Wymiana bębenka w klamce Passat B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy da się założyć do nowej klamki bębenek ze starej tak aby nie używać do otwierania drzwi nowego kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy da się założyć do nowej klamki bębenek ze starej tak aby nie używać do otwierania drzwi nowego kluczyka?

 

Tak, da sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można wiedzieć jak?

klagu.th.jpg

 

sciagasz zapinke pokazana na zdjeciu, uwaga na sprezyne która powraca po kazdym przekreceniu kluczyka do pozycji wyjsciowej. Pózniej wyciagasz wkład, uwaga na sprezynki łatwo pogubic. Wyciagasz szbpilki z nowej klamki, odkładasz na bok, teraz wyciagasz ze starej klamki szpilki i wkładasz odpowiedni do nowej. Jest to bardzo proste. Ale trzeba uwazac zeby nie pomylic kolejnosci szpilek bo bedzie problem pózniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagasz zapinke pokazana na zdjeciu, uwaga na sprezyne która powraca po kazdym przekreceniu kluczyka do pozycji wyjsciowej. Pózniej wyciagasz wkład, uwaga na sprezynki łatwo pogubic. Wyciagasz szbpilki z nowej klamki, odkładasz na bok, teraz wyciagasz ze starej klamki szpilki i wkładasz odpowiedni do nowej. Jest to bardzo proste. Ale trzeba uwazac zeby nie pomylic kolejnosci szpilek bo bedzie problem pózniej

vip, po co tak?? wkładasz kluczyk w bębenek i wyciągasz cały, wkładasz do nowej klamki i tyle. bez kombinacji, bez niczego.

więcej nie dyskutujmy bo i tak temat nadaje się do kosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po zdjęciu zapinki bębenek wysuwa się w stronę kluczyka? Wychodzi lekko czy jest nas wcisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi lekko czy jest nas wcisk?

wychodzi lekko. tylko nie zapomnij kluczyka włożyć bo się rozsypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|Właśnie, pod rzadnym pozorem nie próbuj wyjąc kluczyka jak będziesz miał bębenek na wierzhu, bo się blaszki rozpadną i będziesz miał puzzle.

A z doświadczenia informuję że nie zawsze stary bębenek będzie pasował do nowej klamki, zależy co to za "zamiennik".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vip, po co tak??

 

No tak tes mozna, moze sie troche rozpedziłem bo ja graty ze starej klamki(połamanej) przekładałem do nowej i tam troche wiecej przekładania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem konserwację, to mogę podzielić się fotkami

 

DSC00149.JPGDSC00150.JPGDSC00142.JPGDSC00144.JPGDSC00148.JPG

 

Może się komuś przyda.

 

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tobie remek to sie czasem musi nudzic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co :P

 

Jak coś dłubię, to cyknę fotki - zawsze się komuś może przydać - od tego mamy Forum - nie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak piszecie że jak się bębenek rozsypie to masz puzzle ale wystarczy poskładać obojętnie gdzie i przeszlifować na szlifierce i jest git :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy poskładać obojętnie gdzie i przeszlifować na szlifierce i jest git
i mamy tak zwany uniwersalny zamek - pasujacy do kazdego kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajman61

Dzięki Remek , twoje fotki bardzo mi się przydały, a cysio niech nie kpi bo nawet nie wie ile fotek uratowało lub zgubiłó ludzi i to w każdej dziedzinie życia . Już ja coś o tym wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z klamką od pasażera. Przerabiałem już zamienniki i ma ich po dziurki ... Walczę z oryginalną klamką od Passata B4, chodzi o instrukcję złożenia elementów, które zostały pokazane przez Remka na pierwszej od góry fotce. Konkretnie gdzie umiejscowić i jak naciągnąć sprężynkę? Nie wiem czy da się to jakoś sensownie opisać, ale jeśli ktoś może to niech spróbuje, będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podglądnąć sobie klameczkę od strony kierowcy , ja też przy wymianie wkładki się pogubiłem i ratowałem się właśnie w ten sposób. A ze swojej strony dodam , że ja założyłem do oryginalnej klamki wkładkę z zamiennika i efekt był marny , wkładka "latała "w środku jak k.... w deszcz i ciągle były problemy właśnie z tą dużą sprężynką (ze względu na luzy często spadały te końcóweczki przy kręceniu kluczem w prawo lub w lewo).Polecam kupić używany oryginał- mnie się udało kupić komplet :klameczki , stacyjka , zamek klapy + dwa kluczyki (za niedużą kasę) .Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam kupić używany oryginał-

i przełożyć sam bębenek albo założyć klamkę bez zamka.. jest minus bo nie można drzwi otwierać kluczykiem ale trafiają się tylne klamki w eleganckim stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję podglądnąć sobie klameczkę od strony kierowcy (...) Polecam kupić używany oryginał- mnie się udało kupić komplet :klameczki , stacyjka , zamek klapy + dwa kluczyki (za niedużą kasę) .Pozdr.

 

Dzięki za szybką radę! Chyba faktycznie obejrzę klamkę od strony kierowcy, bo już prawie wszystko wiem w temacie. Ja właśnie kupiłem używany oryginał, tylko sprężynka i pozostałe ruchome elementy od zamka były osobno. Zamiennik ma troszkę inną konstrukcję (też mi się rozsypał ...) więc nie mam punktu odniesienia. Mam tylko nadzieję, że nic nie zepsuję od strony kierowcy, bo inaczej będę zmuszony wsiadać do auta przez tylne drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności