Skocz do zawartości
Tomek22

[B5] Pakiet chrom

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem w serwisie o nity do nich ale powiedzieli mi że nie ma takiej części.

szukaj w OBI , Castorama itp. ;) groszowa sprawa :)

Na resztę pytań na pewno znajdziesz odpowiedz wystarczy tylko poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukaj w OBI , Castorama itp. ;) groszowa sprawa :)

Na resztę pytań na pewno znajdziesz odpowiedz wystarczy tylko poczytać

 

Czyli to są zwykłe nity tak? Nie jakieś specjalne wymyślne spinki vw:) Wiem że w tylnych małych szybkach jeszcze są po 3 klipsy na stronę do montażu listwy, zamówiłem po 2 szt bo z tego co powiedzieli w ASO jeden z klipsów jest w ogóle niedostępny w Polsce. Ciekawe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokół małej trójkątnej szyby są spinki które nituje się do karoserii , łącznie 5 szt na jedną stronę , natomiast długa górna listwa jest bezpośrednio nitowana do karoserii ;)

Znalazłem jeszcze fotkę :

9c83fb22ce5593cfm.jpg

Edytowane przez johny x
wklejenie fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wokół małej trójkątnej szyby są spinki które nituje się do karoserii , łącznie 5 szt na jedną stronę , natomiast długa górna listwa jest bezpośrednio nitowana do karoserii ;)

Znalazłem jeszcze fotkę :

9c83fb22ce5593cfm.jpg

 

Czyli na górze będą po 3 szt na stronę pewnie tych 3B5 853 910 A oprócz tego 1 szt 3B5 853 929 H (lewa strona), 1 szt 3B5 853 929 J (prawa) i po 1 szt na stronę 3B5 853 929 E. Tak jest wg ETKI;)

 

Kurde trochę roboty jest widzę, ale efekt będzie;) Listwy są, szybki są, jeszcze spinki (klipsy) i montaż mam nadzieję:)

 

A właśnie johny x Ty u siebie montowałeś chromy tak? Powiedz mi tą górną listwę da się założyć dopiero jak się wytnie tą trójkątną szybkę?

Edytowane przez lukasz_osinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli na górze będą po 3 szt na stronę pewnie tych 3B5 853 910 A oprócz tego 1 szt 3B5 853 929 H (lewa strona), 1 szt 3B5 853 929 J (prawa) i po 1 szt na stronę 3B5 853 929 E. Tak jest wg ETKI

nie wiem jakie mają numery spinki popytaj dla pewności w ASO ;) , to powinna być groszowa sprawa ;)

 

Kurde trochę roboty jest widzę, ale efekt będzie Listwy są, szybki są, jeszcze spinki (klipsy) i montaż mam nadzieję

usuń tapicerkę przy tych trójkątnych szybkach aby ich nie zniszczyć w trakcie wycinania szyb ;) , następnie zanituj spinki , na końcu klej szybkę trójkątną :dobrze

 

A właśnie johny x Ty u siebie montowałeś chromy tak? Powiedz mi tą górną listwę da się założyć dopiero jak się wytnie tą trójkątną szybkę?

ta górna listwa jest niezależna , możesz ją wcześniej zamontować możesz później to już Twoja decyzja , ta nowa górna listwa chromowa będzie miała dziurki ( byle nie były one rozwiercone bo nie zanitujesz ) i spasuje Ci pod te stare dziurki w karoserii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówi johny x a tak oprócz tego zaopatrz sie w nowe i ostre wiertełka to ci ułatwi dużo przy rozwiercaniu starych nitów bo żeby przynitować ta górną listwę chrom musisz zdemontowac ta stara bez chromu inaczej sie nie da ,poza tym bądź ostrożny przy demontażu tej gumowej zaślepki nitów na górnej listwie żeby jej nie zniszczyć bo będzie ci potrzebna do zaślepienie tych nitów przy nowej chromowanej listwie bez niej będzie to nie ładnie wyglądało no i trzecia rzecz to sprawdz czy przy swoich zakupionych chromach masz taki jakby łącznik łączący tą listwe górna z ta listwą trójkątną jeśli nie warto je kupić bo dużo ładniejszy będzie efekt końcowy przy składaniu pozdrawiam i życzę powodzenia :) mi przy pierwszej stronie troche zeszło ale juz prz drugiej jak wiedziałem co i jak poszło mi całkiem szybko teraz takie cos mysle w pare godzinek bym ogarnął ogólnie nie ma tragedii ważne żebyś miał wiertła ostre bo sie naprzeklinasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz czy przy swoich zakupionych chromach masz taki jakby łącznik łączący tą listwe górna z ta listwą trójkątną

 

No właśnie jednego tego jakby łącznika nie mam :( Muszę zadzwonić do kolesia od którego brałem, bo być może u niego gdzieś został. W aso sprawdzałem i nie występuje on jako część zamienna niestety, a dorobić raczej nie bardzo się uda;) Może ktoś ma takie coś na zbyciu ewentualnie?;)

 

No i jeszcze została mi kwestia jednej szybki. Nie widziałem tego wcześniej a jedna z nich ma poszarpaną uszczelkę (z tej strony od drzwi tylnych). Przy zamkniętych drzwiach nie będzie tego widać, ale jak się otworzy to już raczej będzie się to rzucało w oczy więc też postaram się wymienić u sprzedawcy, żeby wszystko git wyglądało;)

 

Spinki z tego co się dowiadywałem najdroższe są te na dole szybki i te na rogach (po ok 24zł/szt), te górne po 5zł także luz;)

 

żeby przynitować ta górną listwę chrom musisz zdemontowac ta stara bez chromu inaczej sie nie da

Masz na myśli tą czarną, mało wystającą listwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli tą czarną, mało wystającą listwę?

tak dokładnie ta bo ta chromowana zastępuje tą starą jak ja nazwałeś mało wystającą właśnie po zdemontowaniu tej starej odkryją ci sie miejsca do przynitowania tej chromowanej a co do spinek ja wszystkie bez problemu w aso dostałem wiec dziwi mnie to ze tu ktoś pisze ze niby nie dostępna w polskim aso a ten łącznik warto sobie załatwić jak bedziesz miał możliwość ja też jednej nie mam i ta strona nie wygląda tak dobrze jak ta z tym łącznikiem niestety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę;)

 

No właśnie z tym łącznikiem ładnie się dopasowują listwy do siebie także będę działał;) Bez niego średnio będzie to wyglądało tak myślę:)

 

Postaram się zrobić parę fotek w trakcie i po montażu i wrzucę dla kolejnych chętnych na dołożenie chromów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno foto relacja się przyda dla potomnych :) pozdrawiam i życze udanego modu:) jakbyś miał jakieś pytania pisz na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sparco_19

mam VW PASSAT B5 kombi i chce wymienic relingi dachowe na chrom ,zastanawiam sie czy pasuja od audi a4 lub a6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pasują tez to przerabialem i zostaje ci albo znaleść w dobrej cenie gdzieś na aukcji albo spray do felg i efekt ostatecznie nie jest najgorszy oczywiście malowalem zdjęte bo na aucie było by cieżko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie pasują tez to przerabialem i zostaje ci albo znaleść w dobrej cenie gdzieś na aukcji albo spray do felg i efekt ostatecznie nie jest najgorszy oczywiście malowalem zdjęte bo na aucie było by cieżko

 

Czy odkręcając relingi nie wpadły Ci śruby pomiędzy podsufitkę a dach? Bo ponoć czasami wpadają.

Opisz proszę jak je zdemontowałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy odkręcając relingi nie wpadły Ci śruby pomiędzy podsufitkę a dach? Bo ponoć czasami wpadają.

Nie ma takiej opcji.

Po odkręceniu relingów z dachu wystają szpilki. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej opcji.

Po odkręceniu relingów z dachu wystają szpilki. :)

Pozdro.

 

Czyli tak jak myślałem pierwotnie :) Że szpilki są wkomponowane w dach :D

Dzięki Vipereeek za cynę, trzeba zanabyć lakier chrom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Vipereeek za cynę, trzeba zanabyć lakier chrom

No problemo.

Pochwal się po malowaniu efektem końcowym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjalem łatwo choć zaslepki do ponownego założenia potrzebują jakis silikon ja malowalem sprayem do felg nawet nie zle wyszło jak za koszta 20 zł ale podejrzewam ze lakier chrom nie da takiego efektu ja mam srebrne auto to juz sam nie wiem czy ładniej czy nie jak co to mam juz czarnego spraya w garażu bardzo łatwa robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam takie pytanko czy listwy z pakiet chrom podejdą bez żadnych przeróbek do passata B5 3BG bo mój niestety oryginalnie posiada zwykłe listwy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chłopaki jak się nazywa ten model felgi ?

Są to ori VW ?

felga.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności