Skocz do zawartości
czikabonita

porysowane szyby - da sie uratowac

Rekomendowane odpowiedzi

Porysowaly mi sie szyby od skrobaczki - trudno,stalo sie. Mozna jakos je spolerowac we wlasnym zakresie albo chociaz zmniejszyc rysy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czikabonita, nie ma takiej opcji.

Szyba to nie plastik że zaszpachlujesz, spolerujesz itp. itd.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj trochę.Pamiętam,że ten temat był poruszany na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyba to nie plastik że zaszpachlujesz, spolerujesz itp. itd.

a reflektory da sie zregenerowac - klosze szklane - da sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipereeek nie wiem skąd masz takie info? ale kiedyś kolega miał lampy tak za*****e że ledwo przez nie widział a pomogła pasta G3 spolerował klosze i lampiony jak nówka tak więc można spróbować tylko niech kolega sam zadecyduje czym chce polerować pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a reflektory da sie zregenerowac - klosze szklane - da sie.

Owszem, ale co innego jest polerować mikro wyżłobienia po kamieniach na reflektorach a co innego mega ubytek i to w dodatku nie występujący punktowo.

Czasami nawet prościej jest i w sumie nie wiele drożej kupić drugą szybę na szrocie niż walczyć z całą masą czasami całkiem nie tanich ,,mega usuwaczy,, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie kiedyś kumpel pożyczył samochód w zimie i skrobał szyby kawałkiem blachy… (hyundai akcent) Miałem wymieniać wszystkie szyby, nawet kupiłem już czołową ale postanowiłem przed wymianą zrobić eksperyment… Wiertarką z końcówką z gąbki i pastą tempo spolerowałem WSZYSTKIE rysy po tych głębokich zostały jedynie dołki ale były wypolerowana i nie są widoczne jedynie wyczuwalne pod palcem wgłębienia. Tak samo udało mi się spolerować duże rysy od otwierania tylnych szyb w mazdzie

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze się da wypolerować rysy ,jest nawet ponoć specjalna pasta do usuwania rys z szyb,zobacz na allegro, ale osobiście tego nie robiłem,wiec to tylko teoria ,polerowałem tylko lampy ,plekse i tez specjalna pasta tez kupiona na allegro i dało się to zrobić ,kolega zaś pastą G3 robił lampy i tez efekt zadowalający wiec i z szybami myślę ze się tez coś da zrobić ,przynajmniej zmninimalizować te rysy

 

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

 

http://allegro.pl/pasta-do-polerowania-szyb-samochodowych-szkla-i1428975715.html zobacz to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można polerować szyby są firmy które się tym zajmują wystarczy poszukać w necie, jednak jeżeli chodzi o szybe czołową nie powinno się jej ruszać gdyż po polerowaniu mogą wystąpić na niej zniekształcenia itp ogólnie strata pieniędzy sam w poprzednim autku oddałem do zrobienia bo nie chcieli podbić przeglądu po polerowaniu podbili ale i tak po pewnym czasie szybe wymieniłem bo robiły sie na niej dziwne refleksy i zniekształcenia w czasie jazdy wieczorem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno ten tlenek ceru się sprawdza ludzie chwalą na przeróżnych forach i sami co kupili go na allegro i zastosowali. tylko ważne aby stosować się do instrukcji bo można przedobrzyć i tylko szkody narobić jeszcze większych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tlenkiem ceru i filcowym wałkiem na wiertarce z regulacją obrotów. Jest to bardzo pracochłonna czynność, nie ma się co czarować - żeby rysa zniknęła trzeba "zebrać" szkło na głębokość rysy. Zrobi się soczewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przerabiałem temat polerowania, i wiem że to się nie opłaca. Miałem porysowaną część tylnej szyby, około 30 na 30 cm i też kupiłem tlenek ceru i polerowałem to wiertarką i filcem. Walki z tym miałem z 10 godzin, a z efektu nie byłem za bardzo zadowolony, tzn rysy zniknęły, ale nie da się zachować orginalnej wypukłości szyby, i powstają takie dziwne załamania na szybie tzw efekt soczewki, co bardzo rozprasza wzrok, i bolą oczy po pewnym czasie (u mnie tył, więc jakoś obleci, ale przodu sobie nie wyobrażam) Po drugie wycieraczka w tym miejscu nie zbiera tak jak powinna ( pozostają smugi ) Jeżeli rysy są bardzo głębokie, to można najpierw użyć papieru wodnego 1000, a potem 1500 a na koniec pastę (po papierze szyba zrobi się matowa, ale pasta ją wypoleruje) Podsumowując, koszt materiału + koszt mojej pracy + obowiązkowa myjnia po pracy, bo auto całe z tej pasty (to jest proszek, który lekko nawilżamy i robi się pasta) to taniej wychodzi nowa szyba, a efekt napewno lepszy. Pozdrawiam i życzę udanej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, lepiej kupić nową szybę, moja przednia to tak wygląda poobijana od kamyczków że czasami to mam ochotę potraktować ją buta, zwłaszcza jak jedzie się pod słonce to prawe nic nie widać same rysy odpryski itp

ja płaciłem za tylną szybę w moim kombiku z wymianą 420zł (roztrzaskałem z nieuwagi) a za przednią chcą coś ok 300zł. no trochę jest to wydatek no ale czasami trzeba :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się obróbką szkła, i polerować drobne, płytkie rysy się da ( filc + np. cer) ale głębokie raczej nie chyba że ktoś poświęci bardzoooo dużo czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he

to se polerujcie. jest sposob na rysy (pekniecia)na szybie, ale ze wzgledu na regulamin.......

powiem tylko ze przez gorzow plynie WARTA i za 90 pln mozna umyc szyby ;)

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz jasniej?

lub na prv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysy78_03, nie tylko w tej "rzece" da się "umyć" tak szyby że będą jak "nowe" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności