Skocz do zawartości
papluch

cb słysze siebie w radiu samochodowym

Rekomendowane odpowiedzi

A nie masz przypadkiem radia cb za blisko zamontowanego przy odbiorniku cb i się sprzęga, czasami tak też się zdarza, zdemontuj odsuń trochę i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem był zupełnie inny uszkodzony kabel dokładnie ekran idący koło cb jak jest wszytko dobrze to radio i cb moga lerzek obok siebie kable antenowe mogą być "związane" i nie ma prawa siebie słyszeć w odbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamontowalem dzisiaj radio cb w polke pod radiem fm. Niby wszystko ladnie ale jak mam wlaczone radio fm i nacisne nadawanie to mam straszny pisk w glosnikach. antena jest na klapie strojona w tygodniu w serwisie, dodam tez ze caly kabel antenowy jest nowy a cb podlaczone pod zapalniczke. Ma ktos jakies pomysly??DSC_1871.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy!

 

Ostatnio przerabiałem problem opisany w tym temacie. Po naciśnięciu na przycisk w gruszce CB radia, słyszałem sam siebie w głośnikach radia FM oraz czasami słychać było dźwięk sprzężenia. Tydzień wcześniej musiałem wymienić kawałek kabla RG58 (około 40cm) łączącego antenę z instalacją w samochodzie (połączenie za pomocą tzw. beczki), montaż radia jak post wyżej u Marcina. Przewertowałem różne fora i poświęciłem kilka dni na poszukiwanie usterki. Mimo, że wszystkie połączenia były zrobione poprawnie, lutowanie ok, myślałem już o oddaniu radia do naprawy - problemem okazała się antena - Sirio ML-145. Anteny Sirio tę część, do której przymocowany jest kabel, mają przykręcaną na 4 śrubki od góry i tylko jedna z nich ma połączenie z podstawą magnesową. Nie jest to nigdzie w środku anteny zaznaczone, wystarczy teraz po przylutowaniu kabla skręcić ten dekielek w taki sposób, że masa kabla nie przylega do tej jednej śrubki mającej połączenie z podstawą anteny i zaczyna się jazda - sprzężenia i wysłuchiwanie własnych komunikatów w głośnikach car-audio. Być może ktoś z Was zaoszczędzi trochę czasu i nerwów czytając tego posta.

Edytowane przez rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności