Skocz do zawartości
papluch

cb słysze siebie w radiu samochodowym

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa wygląda tak mam zakłócenia w cb i jak ja coś mówię to słyszę się w głośnikach samochodu ale tylko jak jest radio włączone i doczytałem że wystarczy wsadzić filtr na kabel zasilający i powinno być oki

i tak czy ten filtr co mam na foto go widać by sie nadawał czy muszę kupić inny?

 

z góry dzięki za pomoc

IMG_2672.jpg

IMG_2671.jpg

IMG_2670.jpg

Edytowane przez papluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr chyba nie pomoże, takie filtry montuje się gdy masz zakłócenia z instalacji elektrycznej auta, a szczerze mówiąc i tak nic nie dają.

Skupiał bym się raczej na umiejscowieniu anteny i ekranowaniu kabla anteny.

Napisz więcej gdzie masz w samochodzie radio i antenę i czy próbowałeś ją przenosić w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyyy tak mówisz czyli trochę źle doczytałem

sam radio mam na tunelu środkowym 3ab231c3d5a549d5m.jpg tak jak na zdjęciu a antena jest z tyłu na dachu ( magnetyczna ) kabel schowany w progu

0d290cdb7d57379cm.jpg

 

to co mam z tym fantem zrobić przełożyć antenę bliżej i kable skrócić czy jak

p.s. dodaż że z drugiej strony w progu idzie kabel zasilający do wzmacniacza czy to może coś wpływać też na prace CB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż antenę montażową w otwór w dachu i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huuu właśnie nie chciał bym zakładać anteny na stałe a innej możliwości niema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie chcesz się słyszeć w zwykłym radiu, to raczej nie ma. Jeszcze pytanie: gdzie masz antenę od radia FM? Czy masz jakiś dodatkowy wzmacniacz sygnału FM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie masz antenę od radia FM? Czy masz jakiś dodatkowy wzmacniacz sygnału FM?

 

tego akurat nie wiem podejrzewam że antena jest podłączona ta na dachu z tyłu ale nie jestem pewien na 100% bo radio podłączyłem do istniejącej już w instalacji jak go kupiłem była sprawna dlatego nic nie przerabiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście najlepiej jest montować w otwór po antenie.Ja nawet poszełem krok dalej i wywierciłem jeszcze jeden otwór-specjalnie na stałkę ;)

Z czegoś będziesz musiał zrezygnować-jeżeli cenisz sobie dobry sygnał CB bez zakłóceń to daj inną antenę FM,możesz także założyć taki wynalazek http://www.e-radia.pl/p/pl/41/antena+triflex+cb++ukf++gsm.html ale już będzie słabszy sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym antenę zamontował do relingu?

i tak będę teraz polerował relingi to umasowienie będzie dobre w taki układzie może coś dać czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak bym antenę zamontował do relingu?

i tak będę teraz polerował relingi to umasowienie będzie dobre w taki układzie może coś dać czy nie bardzo?

Lepsze to bedzie niż magnes ale pod warunkiem ze mocowanie relingów bedzie miało bezpośredni kontakt do karoserii pojazdu, najlepiej w postaci żywej blachy a nie lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak bym antenę zamontował do relingu?

i tak będę teraz polerował relingi to umasowienie będzie dobre w taki układzie może coś dać czy nie bardzo?

Weź poprostu wyprofiluj ładnie płaskownik i przymocuj go do śruby relinga a do tego antene i będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie zakup, mocowanie na klapę z motylkiem i też powinno być dobrze no ale to już kwestia upodobań. Ja mam mocowanie na klapie bagażnika z możliwością łamania anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdzieralem lakieru, pod podsufitka mocno sruby od relingow przykrecilem

Na to uchwyt antenowy na reling, na to antena i jest spokoj. President WA-27, w radiu nic nie lapie.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1151585#post1151585

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie zakup, mocowanie na klapę z motylkiem i też powinno być dobrze no ale to już kwestia upodobań. Ja mam mocowanie na klapie bagażnika z możliwością łamania anteny.

 

chyba będzie to najlepsze rozwiązanie teraz tylko muszę poszukać takiego mocowania żeby pasowało do mojej anteny

 

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

 

a i czy długość kabla ma jakiś większy wpływ i czy to że jest gdzieś łączony też czy nie bardzo i kwestia zasilania robi to coś? bo teraz tak kojarzę że jak miałem cb zasilane z gniazdka zapalniczki było oki a jak podpoiłem sie pod zasilanie radia zaczęły się dziać takie jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB powinno być podłączone bezpośrednio do akumulatora, przez bezpiecznik 3A. Przewód antenowy może być łączony, ale powinno to być zrobione za pomocą dwóch wtyków UC1 i beczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB powinno być podłączone bezpośrednio do akumulatora, przez bezpiecznik 3A

 

ni i tu tkwi problem bo podpoiłem to tak żeby cb mi się wyłączało i włączało razem z radiem na stacyjkę to czyli będę musiał to podciąć inaczej a kabel mam łączony tak jak napisałeś

stawiam teraz że to na 90% kwestia podłączenia

 

jak podłącze inaczej to wtedy napisze czy dało to coś czy nie i będę dalej kombinował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpoiłem sie pod zasilanie radia zaczęły się dziać takie jaja

- a napisałeś gdziekolwiek, jaką masz antenę i jak jest zestrojona ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- a napisałeś gdziekolwiek, jaką masz antenę i jak jest zestrojona ???

antena to SIRIO ML145 a radio to UNIDEN PRO 520XL

jak jest zestrojona hyyy nie wiem byłem ją zestroić zaraz jak podłączyłem wszystko w samochodzie... a strojona była u mnie w mieście tam gdzie gościu zakłada CB i nie pytałem sie go jak to robi itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest zestrojona hyyy nie wiem

Od tego trzeba zacząć. Udaj się

tam gdzie gościu zakłada CB
aby zmierzyć dopasowanie anteny i przy okazji sprawdzić jaką moc Twój Uniden ma na wyjściu. Skrajne niedopasowanie anteny objawia się powstawaniem częstotliwości harmonicznych, które będą słyszane w radiu. Nie wykluczone, że uwalona jest końcówka i pracuje tylko driver nadajnika. Poprawnie zestrojona ML'ka nie ma prawa siać po instalacji radioodbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyyy troch dla mnie to czarna magia ale zapisze sobie i podjadę jeszcze raz do gości i powiem żeby to zrobił

ale wydaje mi się że pszemek, ma racje bo za min podłączyłem na stałe i miałem podpięte do gniazdka zapalniczki było oki i po tym jak zamontowałem w ten sposób to zaczęły się dziać takie farmazony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności