Skocz do zawartości
skippi

VR 6 passat a sharan/galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy to odpowiedni dział ale szukam silnika na swapa 2.9 ABV syncro lecz widzialem ze w sharanach i galaxy był montowany 2.8 vr6 syncro czy ktoś wie czy ten silnik podejdzie do passata b3 syncro wraz z skrzynią i dyfrem?? no i czy wał przychodzi w to samo miejsce co w zwykłym 2.8 takim co w był w paskach i golfach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki te same, reszta sie rozni i to sporo.

Ogolnie z kim bym nie rozmawial na temat sharan vr i tym podobne, to kazdy odradza, z reszta widac po cenach tego na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek a nie wiesz czy da rade do AAA dołożyć syncro ?? bo mi sie wydaje że skrzynia by musiala być z sharana a nie z golfa/passata przeciez nie bylo AAA w syncro w golfie i pasacie tylko w sharanie dobrze myśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA i ABV roznia sie osprzetem, bloki maja takie same takze musi podejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sharanach syncro było tylko 2.8? czy tez 2.9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2.8 było na 100% ale już w 2.9 chyba nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skrzynia od sharana nie pasuje do passata!!!!!!!!

2.8 syncro chyba jest b4...albo sie myle. W sklepach jak kupuje jakas czesc do B4 to zawsze sie pyta czt 2.8 syncro czy zwykle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiem że bede musiał szukać tylko 2.9 żeby mieć syncro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skrzynia od sharana nie pasuje do passata!!!!!!!!

2.8 syncro chyba jest b4...albo sie myle. W sklepach jak kupuje jakas czesc do B4 to zawsze sie pyta czt 2.8 syncro czy zwykle...

W b4 syncro jest w 2.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W b4 syncro jest w 2.9
no włąsnie wiem i takie silnika szukałem ale jak widziałem że jest w sharanach 2.8 Syncro to myślałem ze idzie to wrzucic do paska no ale niestety chyba nie da rady :( i bede musial szukać żadkości czyli 2.9 VR6 ABV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no włąsnie wiem i takie silnika szukałem ale jak widziałem że jest w sharanach 2.8 Syncro to myślałem ze idzie to wrzucic do paska no ale niestety chyba nie da rady :( i bede musial szukać żadkości czyli 2.9 VR6 ABV

 

Życzę powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie czy skrzynia syncro z 2E bedzie pasowała do AAA czy musze szukac skrzynie syncro z ABV i założyc ją do AAA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pasuje tylko z 6 garkow.

Chyba ze zrobisz flansze redukcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ze zrobisz flansze redukcyjna
jak bardzo kosztowne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszeczke nie tak. Motor 2.9(abv) większa średnica tłoka inne wałki kolektor dolotowy przepustnica oraz komputer niż w 2.8 były montowane tylko w passatach i golfach syncro NIE W OŚKACH!!! Motor 2.8 (aaa) tak jak wyżej i 2.8 były tylko w sharanach syncro. Oba motory podejdą do paska syncro najważniejszą sprawą jest żeby zgrały Ci sie przełożenia reduktora który wychodzi ze skrzyni i tylnego mostu to jest najważniejsze. Skrzynia podchodzi od aaa jak i od abv bo blok jest taki sam od skrzyni tylko różnią się przełozeniami. Jak kupisz skrzynie do vr syncro to musisz w etce znaleźć kod skrzyni reduktora i potem pokaże Ci jaki dyfer musi być i tylko to sie musi zgadzać bo jest kilka przełozeń reduktorów i dyfrów. Wiem coś o tym bo przerabiam temat paln passat b3 gt syncro vr6 , skrzynie już mam tylko lipaz dyfrem cięzko dostać. Osobiście polecam kupno skrzyni syncro od szarana prędzej dyfer dostaniesz. Co do wału powinien pasować ale do tego jeszcze niedoszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABV było jedynie montowane w ośce w corrado :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj dobrze kolego:) bo mylisz sie troszke. wcorku były 2.9 tylko niepamiętam czy tylko w syncro czy i w ośce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z magikami od gofra i co ja wiem to , to że do AAA podejdzie skrzynia syncro od ABV bez zadnych problemów tyle sie dowiedziałem a od sharana nie ma bata bo jest inna skrzynia syncro tam silnik ma inne mocowanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CORKI byly tylko w osce nie bylo syncro :) w corkach montowali ABVy tak samo jak w paskach syncro i golfach syncro.

skrzynia od ABV podedzie do AAA i odwrotnie.

Skrzynie syncro musisz miec od paska/golfa vr6 syncro most tez musi byc od vr najlepiej jak wyjmiesz wszystko z jednego auta wał może byc od 4 cylindrowca tak samo jak wiscoza nie różnią sie:)

jak cos to pytaj

 

---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:43 ----------

 

a skrzynia od sharana jaki most oczywiscien ie podejda do pasata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytaj dobrze kolego bo mylisz sie troszke. wcorku były 2.9 tylko niepamiętam czy tylko w syncro czy i w ośce

 

prosze potwierdzenie twojej wypowiedzi :D a poza tym sam sobie przeczysz :D "niepamiętam"

 

 

2.9 ABV 4x4 był montowany w Passatach b4, golfach 3

gobo90 dobrze pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności