Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio byłem u kolegi, spryskaliśmy całą pompę jakimś płynem czyszczącym i usuneliśmy wszystko sprężonym powietrzem, po czym odpaliłem silnik i zaczęły się tworzyć bąbelki w tym miejscu, gdzie jest zaznaczone na zdjęciu.

 

Byłem też ponownie u pompiarzy, za uszczelnienie "góry" zawołali 250zł i nie dają gwarancji że gdzie indziej nie zacznie puszczać, za pełne uszczelnienie bez zmian - 850zł.

 

Wy mówicie że można to robić samemu, może znacie kogoś w okolicy kto by to zrobił? Inni mówią że za 650zł to zrobili. Już sam nie wiem co robić, a pompa wciąż cieknie, raz zostawiam mega plamę pod silnikiem, a raz kompletnie sucho.

 

Pomóżcie!!! :help:respect

 

PS. zdjęcie zapożyczone od wujka google ;)

1465926529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samemu kolego możesz wymieniać jak cieknie pod deklem nastawnika,bo tam nic nie trzeba ustawiać potem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba odkręcić tę śrubę która też jest zaznaczona na tym zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a trzeba odkręcić tę śrubę która też jest zaznaczona na tym zdjęciu?

 

Nom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jak po numerach pompy dojść czy ma tłoczek 11 mm i czy to numer pompy 11mm - 460 494 189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak po numerach pompy dojść czy ma tłoczek 11 mm i czy to numer pompy 11mm - 460 494 189

 

to jest pompa od ALFA ROMEO / IVECO i tłoczek ma 9mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest jako 2.5 ducato http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-ducato-2-5-d-1992r-sprawna-i1493125940.html powinien niby być 11mm. to jak wkoncu z tymi numerami jest bo muszę coś kupić

 

Dla ścisłości mam zamiar przerobić pompę w 1.6 sb i moje następne pytanie to z czego szukać dawców pompy 11mm

Edytowane przez domel-mz251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla ścisłości mam zamiar przerobić pompę w 1.6 sb i moje następne pytanie to z czego szukać dawców pompy 11mm

 

Do 1.6sb z tego co wiem to chłopaki wsadzają 10mm :) Jakbyś na taką miał ochotę - po taniości oddam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro jest jako 2.5 ducato http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-du...493125940.html powinien niby być 11mm. to jak wkoncu z tymi numerami jest bo muszę coś kupić

 

Dla ścisłości mam zamiar przerobić pompę w 1.6 sb i moje następne pytanie to z czego szukać dawców pompy 11mm

To jak nikt nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Mam pytanie jak po numerach pompy dojść czy ma tłoczek 11 mm i czy to numer pompy 11mm - 460 494 189
460 494 189 piąta cyfra to średnica tłoczka tu masz 9mm, 11 ma na tym miejscu 1 a 10 ma 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski duże,turbo GT20 i pompa hybryda 11 i 1,5 bara wystarczył,żeby to osiągnąć,ale to wykres dla kolegi z jednego z forum,bo mój takiej małej mocy AFN nie ma:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtryski duże

0.230 czy 0.260 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciyk, nie tylko 6ta cyfra jest ważna.Pełny numer pomp boscha to np: 0 460 494 189

Równie ważna jest cyfra 7ma,o ile nie najważniejsza.

Kup sobie 11tkę z 2.5 tdi,to będziesz wiedział,dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podzielisz się informacjami z innymi, skoro już o tym wspomniałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może podzielisz się informacjami z innymi, skoro już o tym wspomniałeś

liczba wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szyfrujemy dalej :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to szyfrujemy dalej

 

Tłokorozdzielacz masz do 5cylindrów np. w 2.5tdi AEL;)

 

0.230 czy 0.260 ??

 

 

Obstawiam, że 260tki bo na "pół" 11-tce i mniejszych szprycach jest to mało prawdopodobne do osiągnięcia;)

Ciekawe jeszcze jakie zadymienie i z jakiej dokładnie pompy bebechy tam poszły;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może podzielisz się informacjami z innymi, skoro już o tym wspomniałeś

 

Z przyjemnością.

Tak,jak wspomniał krokodyl,7ma cyfra oznacza ilość cylindrów,6ta,średnicę tłoka.

Ale jest jeszcze coś,co spowoduje,że nawet pompa o przykładowym numerze 0 460 414 ...,pomimo tego,że to 11tka z 4rema tłokami nie będzie się nadawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności