Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem zainteresowany kupnem tłokorozdzielacza 11mm. Jaka cena za tą rzecz??

 

Uderz do Byka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pompę masz dalej 10 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale pompę masz dalej 10 ??

 

Obudowa, nastawnik, i zaworek ciśnienia zostały z 10tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie - mam straszny wyciek z pompy - za bardzo nie wiem co robić... za uszczelnienie pompiarze na żwirowej w gorzowie zawołali 800zł. trochę dużo jak na moje, ale gdy by tak zakupić tłokorozdzielacz z 11mm to bym przy okazji uszczelnił pompe (rozumiem że to tylko kwestia wymiany uszczelki?), a robione razem - byłby przy okazji przyrost mocy, myślał bym też o 0,216. Pomóżcie co mam robić.. Dodam że jestem mocno ograniczony finansowo i na raz nie kupię pompy i 0,216.

 

znalazłem też coś takiego:

http://allegro.pl/uszczelniacze-pompy-wtryskowe-bosch-uszczelki-tdi-i1412972781.html

i pytanie, czy to wystarczy żeby uszczelnić pompę? wystarczy że znajdę kogoś kto mi to zrobi?

 

dodam że planuje zmianę auta w tym roku - więc czy warto bawić się w zmiany, czy lepiej tylko uszczelnić (czy zrobię to sam?)?

 

PS. Za bardzo nie jestem ogarnięty w grzebaniu pod silnikiem, więc czy sobie poradzę?

 

Proszę o w miarę rozbudowaną odpowiedź z argumentami.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez felippe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli auto sprzedajesz to tylko uszczelnić,bo widzisz chyba skąd cieknie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby uszczelnić wystarczy ten zestaw naprawczy? wystarczy wyciągnąć pompę, rozkręcić, włożyć nową uszczelkę i skręcić i włożyć? czy jakoś bardziej skomplikowane czynności trzeba wykonać?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a żeby uszczelnić wystarczy ten zestaw naprawczy? wystarczy wyciągnąć pompę, rozkręcić, włożyć nową uszczelkę i skręcić i włożyć? czy jakoś bardziej skomplikowane czynności trzeba wykonać?

 

pozdrawiam

 

aż taki drogi zestaw Ci nie potrzebny,bo są po 40 złotych i samemu wymienisz tylko którą pytałem będziesz robił???Jak pod nastawnikiem to potem trzeba ustawić dawkę z powrotem i luknąć na kąt wtrysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a żeby uszczelnić wystarczy ten zestaw naprawczy? wystarczy wyciągnąć pompę, rozkręcić, włożyć nową uszczelkę i skręcić i włożyć? czy jakoś bardziej skomplikowane czynności trzeba wykonać?

 

Cena z kosmosu ! Człowieku normalnie to jest 3x tańsze nie wiem skad taka cena na allegro :/

 

Tak jak byku mówił, sprawdź gdzie Ci cieknie (ale pewnie oring już poleciał) - a jak nie wiesz jak to opisać to zrób fotke w którym miejscu cieknie.

 

Jak to ten oring to nie wiem czy dasz rade, ponoć chłopaki wymieniają bez wyjmowania pompy, ale trochę hardcore... bo jak sie cos przestawi w środku to :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymieniać wszystkie uszczelki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej wymieniać wszystkie uszczelki!!!

najlepiej tylko jest ryzyko,że jak rozbierze to nie będzie wiedział jak poskładać wszystko i wtedy lipa,lepiej wymienić tą która przecieka i będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI
Cytat:

najlepiej wymieniać wszystkie uszczelki!!!

 

najlepiej tylko jest ryzyko,że jak rozbierze to nie będzie wiedział jak poskładać wszystko i wtedy lipa,lepiej wymienić tą która przecieka i będzie dobrze...

niby tak ale jesli uszczelki ori sa juz 12 lat to potakim czasie beda juz wszystkie puszczac.... mialem tak u siebie jak mi wyciekalo przy nastawniku to uszczelnilem ale po paru dniach wysrala sie inna uszczelka itd.... ja bym radzil wszystkie... no i innego mechaniora jeszcze poszukac ja za komplet wymiany plus ustawienie 550zl (Zlotow) plus wymiana tlokorozdzielacza na 11 :) i to nie ubyle jakiego mechaniora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i innego mechaniora jeszcze poszukac ja za komplet wymiany plus ustawienie 550zl (Zlotow) plus wymiana tlokorozdzielacza na 11 i to nie ubyle jakiego mechaniora

 

Bebechy + uszczelnienie + ustawienie za 550zł ? Czy uszczelnienie + ustawienie + zmiana środka (na Twój) za 550zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

wyciagniecie i wlozenie pompy, wymiana wszystkich uszczelek, wymiana tlokorozdzielacza na 11 i ustawienie kätu i dawki.... niestety wyszlo troche wiecej 650zl bo byla konieczna wymiana jakiegos zaworka.... bo przy wyzszych obrotach odcinal paliwo... ale teraz jest juz jak ta lala :D calkiem inna jazda...

Wielkie Dzieki Byku

a tak wogole to ten mechanik pytal sie o ten moj tlokorozdzielacz 10 ze go odkupi za rozsadna cene..... powiedzcie ille za nia moge wziasc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zaplaciles 400zl za rozdzielacz i 650 jeszcze mechanikowi za wymiane? powiedz jak sie teraz jezdzi, czuc jakas roznice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

Jezdzi sie zajebiscie. Jak juz darek pisal autko lepiej sie zbiera i jakby lzej mu bylo. Poprostu czuc przyrost mocy!!! Dokladnie tyle mi wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to ten mechanik pytal sie o ten moj tlokorozdzielacz 10 ze go odkupi za rozsadna cene..... powiedzcie ille za nia moge wziasc??

 

Wołają za 10-tkę koło 200złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdzi sie zajebiscie. Jak juz darek pisal autko lepiej sie zbiera i jakby lzej mu bylo. Poprostu czuc przyrost mocy!!! Dokladnie tyle mi wyszlo.

No to czekamy czekamy i montujemy u mnie ;)

Edytowane przez ChRzAnIu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wołają za 10-tkę koło 200złotych...

 

To kto chętny ma moją ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kto chętny ma moją ?

 

tylko to jest max cena,a rzadko się trafi klient za tyle,chyba że bardzo potrzebujący:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności