Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

De 643 na pewno się sprawdzi,co do pozostałych nie mam tutaj niestety doświadczenia.

Ja bym kupił pompę za 100-150 zeta i przerzucił falę z wałkiem i krzyżakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek i krzyżak mam igiełka tylko problem z falą.

Założyłem DE214, ma ostrzejszy najazd ale wysokości są prawie takie same, zobaczymy co się będzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ma ktos do sprzedania fale DE110 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po DE214, pewnie kąta wtrysku nie idzie wysterować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na de 214 nie idzie w ogóle utrzymać obrotów biegu jałowego,bardzo trudno było mi odpalić silnik.Jednym słowem porażka,bo ma chyba za krótki "czas wtrysku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciała się fura odpowietrzyć w ogóle, troszkę jej pomogłem, po długim kręceniu w końcu jak wypchało powietrze z rurek dokręciłem wtryski ale jeden zostawiłem popuszczony, no porażka w ogóle ciśnienia nie chciało zrobić a dwa fura zaczęła łapać i nagle dead tak z 3 razy próbowałem i dałem sobie spokój bo szkoda rozrusznika.

 

Szkoda ze DE015 mam w opłakanym stanie bo wrzuciłbym ja i spróbował, ale jest cala skorodowana tak więc szkoda sobie głowy zawracać :nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę gratów z pompy o nr 0 460 404 979, jak by ktoś coś potrzebował to pisać

Brak fali i brak nastawnika tak to reszta jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka , sagon dorwałem tłoko-rozdzielacz od kia 2.9 ... jakie tam wymiary chciałeś żeby sprawdzić żeby ie wyjaśniło czemu taka mocna jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post 1984,ja tam niczego niezwykłego w nim nie widzę,ale złap te dwa wymiary,oraz długość całkowitą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160808_134337.jpg

 

porownanie 10 mm do 11 kia

20160808_134418.jpg

20160808_134300.jpg

20160808_134239.jpg

20160808_134407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda identycznie,jak ten ze 107j z tą tylko różnicą,że pod pierścieniem ma 12mm,w 107j jest to 13mm.

Więc nie może być najmocniejszy z gamy 11tek,szkoda bo ma dodatkową stabilizację wzdłużną,a to już powoduje ubytki,bo trzeba ten kanał wypełnić paliwem.

 

Zmierz dokładnie ile jest od podstawy do początku przelewowych i porównaj to z 10tką.Długość przelewowych raczej nie powinna być inna i wynosi około 3.3mm.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włożyłem już w auto i jeździ ten tłok, ale skoro mówisz ze nie powinien być mocniejszy to możne ten muj z mojej pompy po regeneracji jest jakiś słabszy i ma miesza wydajność..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie troszkę zły temat ale może ktoś będzie mógł pomoc.

Mianowicie jeśli zmieniamy końcówki wtrysków z 0.195 na 0.216, mamy przyrost mocy ok 20KM, i teraz pytanie czy ecu bez remapu widzi ze wtryskuje większą ilość paliwa ? czy dalej zakłada ze wtryskuje tam te 45mg maksymalnej dawki, a w rzeczywistości wtryski wlewają ponad 50mg

Chodzi o 110KM AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest słabszy z racji "wad konstrukcyjnych",ale niekoniecznie musi być słabszy fizycznie.Wystarczy,że ten po regeneracji będzie źle zregenerowany i 1wszy lepszy używany z kia wypadnie dużo lepiej.

 

pytanie czy ecu bez remapu widzi ze wtryskuje większą ilość paliwa ?

 

Ecu widzi tylko napięcie,które jest fabrycznie przypisane konkretnej dawce.Po zmianie wtrysków nadal ecu będzie widziało wyłącznie napięcie,bo założę się,że tuner nie zdejmie limitera wartości 51mg i w sofcie będziesz miał nadal max 51mg i około 4.5v.

A nie zdejmują ich ponieważ daje to tyle,co martwemu kadzidło,drugi powód,to nie mają pojęcie tego zrobić.

Gdybyś miał fisa,to wówczas warto,bo znając konkretną dawkę paliwa(tu jest problem,bo bez testu całego układu paliwowego na stole,pompy z wtryskami nikt nie jest w stanie tej dawki obliczyć),mógłbyś mieć realne odczyty spalania...Tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkładał ktoś możne kiedyś taka turbinkę do afn?? jak sie sprawdza ? gtb2260vzk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitera nie ściągałem ze względu na to ze w mapie nie przekraczam dawki 50mg, przy tej dawce i doładowaniu 1.2bar strasznie poddymia i chce korektę zrobić, i tak właśnie się zastanawiam, czy on faktycznie leje te 50mg jak w mapie, +-5mg czy podlewa ponad 60mg, ze względu na to ze wtryski są 0.216.

 

Myślę ze zdejmę mu do 45mg wtedy teoretycznie powietrza nie powinno braknąć a i moc pozostanie podobna ewentualnie będzie ciut słabszy ale może dymienie ustąpi.

 

Jeśli mam zły tok myślenia proszę poprawcie mnie, ponieważ nie mam zbytnio możliwość częstego wylutu i wlutu pamięci w ecu żeby testować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie leje więcej,ale nikt nie sprawdzi ile,bo bez stołu się nie obejdzie.

Wystarczy zdjąć paliwa,ale tym samym i moc spadnie.

Zaloguj 001 dynamicznie i wrzuć loga.

Prościej by było wlutować podstawki plcc 32 i nie musisz za każdym razem lutować.

Od lat mam takie w swoim ecu... i zero problemów.

 

msa 15 021gh.jpg

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób odradza mi właśnie podstawki, z tego względu że raz łączy a raz nie, jutro zrobię loga i zamieszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności