Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, byłem niezbyt dzisiejszy gadając z Tobą:P Powiedz mi taką rzecz - jechać do pompiarza, który za wszystko chce 300zeta czy robić samemu? Demontaż pompy itp to pikuś, natomiast nigdy nie rozkręcałem jej. Trzeba demontować nastawnik do tej roboty?

 

Mapa wtrysku z AFNa będzie dobra dla wtrysków 216i turbo awx? Nie musi być przyspieszona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałęm cały wątek, zajęło mi to 3 dni po kilka godzin dziennie, uff. Niesamowicie ciekawa lektura. Bardzo dziękuje Wam, że chcecie się dzielić wiedzą którą posiadacie oraz pomagacie tym którzy wiedzą trochę mniej :ok

 

Ja również chciałbym prosić o pomoc, a właściwie na naprowadzenie jak rozwiązać drobny problem z pompą.

Silnik ASV 110KM, oryginalne wtryski 205, oryginalna pompa 10.

Na wolnych obrotach napięcie na nastawniku to 1.7-1.72V, dawka 4.4-4.6mg.

Statyczny kąt wtrysku ustawiony na "56".

 

Program zrobiony przeze mnie myślę że na oko około 290-300Nm, 130-135KM.

Maksymalną dawkę ustawiłem na 51mg w zakresie 3200-4000RPM.

Dynamiczny kąt wtrysku przy obrotach 4000 i dawce 51 przestawiłem o dwa stopnie. (oryginalnie było około 15, teraz jest 17 BTDC).

 

Problem jest taki, że pompa nie trzyma dynamicznego kąta wtrysku na obrotach powyżej 3700. Dodatkowo wypełnienie zaworu jest już na maksymalnym poziomie tj.96%. Nie są to duże odchyły ECU żąda 17, a pompa wyrabia 15 (czasem 16).

 

Chciałbym Was prosić o informacje co może być przyczyną i ewentualnie co we własnym zakresie mógłbym jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w pompie od góry pomiędzy nastawnikiem a rozrządem zaworek.

Musisz wbić go na początek o 0,5mm i zrobić log dynamiczny i tak do skutku aż wysterowanie będzie maksymalnie 86% aby był zapas.

Prosta sprawa, 5 min roboty.

W razie pytań pisz na PW.

Dokładnie to ten na zdjęciu

http://images40.fotosik.pl/1387/c265c941a23594c1.jpg

Edytowane przez banshee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to dobrze by było jeszcze podłączyć się z manometrem w pompę aby mieć pogląd na ciśnienie przy stukaniu w ten zaworek, potwierdzić proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale i tak najważniejsze jest aby kat rzeczywisty był osiągany w logu dynamicznym. Można zacząć od wbicia 0,3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za porady. Szczerze mówiąc trochę się dygam z wbijaniem tego zaworka, może rzeczywiście lepiej najpierw pomierzyć ciśnienie. Czy ktoś może ma na sprzedaż adapter do pomiaru ciśnienia? Czy można taki adapter dorobić z ogólnodostępnych części/kolanek/przejściówek hydraulicznych?

 

I osobna sprawa - czy dobrym dawcą do przeróbki pompy w asv będzie pompa z końcówką 993? Pisaliście o 982/983/988, ale 993 też o ile wiem z Renault.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 993 nie jest tak wydajna jak te pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Tak więc wczoraj zmieniłem tłokorozdzielacz z 10 na 11 od Reni.

Przy okazji jednego grzebania wskoczył wałek rozrządu z SDi i nowe hydropopychacze.

Silnik odpalił bez większych problemów, kąt wtrysku utrzymuje się tak jak to było na starym tłoku jednakże dawka automatycznie zmieniła się z 3.6mg/R na 7.6 czyli rozumiem że się zmniejszyła, nastawnika nie ruszałem przy zmianie.

Korekty wtrysku też się trochę rozjechały, na tłoku 10mm było;

1 cylinder 0.40,

2 -0.38

3 -0.33

4 0.28

Teraz na tłoku 11mm jest

1 cylinder 0.33

2 0.05

3 -0.75

4 0.33

Nurniki z Reni, mają mniejsze otworki jak te z AFNa, zmienić czy zostawić ?

Wtryski siedzą ciągle jeszcze ori, w niedalekiej przyszłości zmiana na 0.216.

Autem nie miałem okazji jeszcze się przejechać ale nastąpi to dzisiaj po południu.

Jakieś sugestie z Państwa strony ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w dawce to wartość o ile mocniejsza jest ta sekcja w stosunku do 10. Powinieneś ustawić dawkę na ok.4,5mg. Korekcje mogły się zmienić bo masz inne czasy otwierania zaworów na walku sdi no i może nie do końca napelnione JeszcE hydro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mogę napisać od siebie, że korekcje w dużej mierze zależą od tłokorozdzielacza. :luka

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również, tylko porównaj korekcje każdego cylindra, są bardzo zbliżone do siebie i w tą samą stronę +-.

Jeśli silnik otrzymuje większą dawkę z takiego tłoka a wałek rozrządu sdi dostarcza więcej powietrza i dużo szybciej otwiera wydech może to mieć wpływ na ukazanie większej różnicy sprawności poszczególnych cylindrów względem siebie. Również przy mocniejszej dawce wtryskiwacz może inaczej rozpylać paliwo, niż miało to miejsce przy słabszej dawce i już zbiera się kilka czynników mających wpływ na korekcje.

Jak ja przeszedłem z wałka sdi na td to korekcje też się zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po zmianie wtrychów na 0.216 dawka i korekcje znowu ulegną zmianie ? Finalnie zhamowanie i program też w planie.

W którą stronę dygać nastawnikiem aby zwiększyć dawkę, na rozrząd czy w drugą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stronę głowiczki zwiększasz, a w stronę rozrządu zmniejszasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może ma na sprzedaż adapter do pomiaru ciśnienia?

 

Ma ale sam adapter,czyli to co się wkręca w nastawnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na priv wżucić fotę tego adaptera i cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adapter pompy.jpg

 

A tak w komplecie.Adapter 55 złotówek,dorzucam wyjście na przewód.

 

Zdjęcie0532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci na priv wiadomość ale nawet nie zapisało jej w folderze wysłane więc wnioskuję że nie dostałeś dlatego napiszę tutaj jeszcze raz.

Czy wysyłka do UK jest możliwa ? Jeśli tak to poproszę koszt całkowity.

Czy na zamontowanej pompie w silniku da się wkręcić adapter ? (jeśli dobrze pamiętam to tak)

Czy można takowy adapter mieć wkręcony na stałe ?

Na powyższe pytania można się wypowiedzieć tutaj a jeżeli wolisz to na [email protected]

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter z całym oprzyrządowaniem może być zamontowany na stałe,ale po co?

Montuje się to tylko na czas pomiaru ciśnienia paliwa,choć jak pisałem można z tym latać,lecz nie widzę sensu jazdy z dyndającym manometrem.

Da się to zamontować na pompie w silniku bez najmniejszego trudu.Ale oprócz adaptera musisz mieć jeszcze manometr i przejściówkę na tenże manometr,oraz króciec łączący adapter z manometrem.

 

Zdjęcie0532.jpg

Zdjęcie0532.jpg

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przecież wiadomo że na czymś trzeba odczytać pomiar, co do dyndania to już to moja głowa aby było to zamontowane odpowiednio.

Daj znać jak z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagon, jak możesz to pisz bezpośrednio na moją pocztę bo nikogo nie obrażając mam wrażenie że przez pocztę forum to się nie dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności