Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam, że 260tki bo na "pół" 11-tce i mniejszych szprycach jest to mało prawdopodobne do osiągnięcia

Ciekawe jeszcze jakie zadymienie i z jakiej dokładnie pompy bebechy tam poszły

 

 

Jak jesteś kolejnym niedowiarkiem to zapraszam i sam sprawdzisz,że to jest zestaw Skulka na fali ori AFN,na której pierwszy wykres na doładowaniu 1,9 bara był na dużo wyższym poziomie niż ten,który wkleiłem,ale wtedy już by dopiero znając mentalność na forum każdy opisywał,że to kombinowane itd...Zadymienie było,ale EGT było w granicach takich,że mogłem jeszcze podlać paliwa bez obaw....I mogę napisać jeszcze,że zdrowy AFN potrafi jeździć bezawaryjnie na 230KM i nadawać się do codzienniej jazdy czego przykładem jest mój silnik,który był wstawiony w grudniu,bo poprzedni był porażką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Silnik 1.6 sb ma szybszy kąt wtrysku niż zwykły td , D lub aaz i zastanawiam się czy to ma związek z wydajniejszymi wtryskami i czy zmieniając na sd 265 wypadało by jeszcze przyspieszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamontowalem pompe z tłokiem 11mm od Byka :)

jak wiadomo walka najwieksza jest z kątem wtrysku i dawką - ale udało sie po okolo 1h , dawka po odpaleniu 0.8mg :D , szybka korekta i ustawilismy na 7.2mg , kąt wtrysku po nagrzaniu okolo 130 hehe , pozniej ustawiony na 51 :)

czuc lepszego buta od samych niskich obr, jednak potrzebuje Korekty bo BRD na moim delikatnie ustawionym dole ( po Logach to widac ze delikatnie Rogalotti dal Passatowi aby go niemeczyc i ori sprzegla z dwumasem )

w tyg postaram sie zrobic jakis filmik aby zobaczyc ile sie udalo zejsc do 100 , i przyspieszanie na poszczegolnych biegach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podlaczam sie do tematu, bo dopatrzylem sie niejasnosci, a mianowicie: kolega maciyk napisal, ze 5 tzn 6sta cyfra w nr pompy to srednica tloczka, a kolega rafal102 w temacie ''Roznice i wydajnosci w pompach wtryskowych'' napisal ze pompa 11mm ma nr 038130107J wiec maciyk nie mial tu racji tak? I jak to w koncu jest z tymi numerami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hemik, a widziałeś kiedyś numery na pompie, wyglądają tak

3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopatrzylem sie niejasnosci, a mianowicie: kolega maciyk napisal, ze 5 tzn 6sta cyfra w nr pompy to srednica tloczka, a kolega rafal102 w temacie ''Roznice i wydajnosci w pompach wtryskowych'' napisal ze pompa 11mm ma nr 038130107J wiec maciyk nie mial tu racji tak? I jak to w koncu jest z tymi numerami?

 

Mylisz numery katalogowe boscha i vw;)

Obydwaj koledzy mają racje podając takie numery jak przytoczyłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chlopaki, sorki za zamieszanie, jestem jeszcze swiezak w tych sprawach i ciagle sie ucze;) ale dzieki wam juz wszystko jest jasne.

ps. maciyk nie widzialem numerow bo jestem za granica i dopiero zaczynam przygode z tuningiem, a moj paszczak w Polsce jest:] ale juz niedlugo:)

Edytowane przez hemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Daron mogl bys dokladniej opisac co sie dzieje po odkreceniu glowiczki, czy cos wypiada, na co uwazac? i co z nastawnikiem? jakos szczegolnie trzeba na niego uwazac? I ostatnie pytanie, czy blokowales jakos pompe? jak tak to jak, czym? z gory dzieki. Ewentualnie mozesz jeszcze opisac dokladniej montaz, co i jak po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemanko, Daron mogl bys dokladniej opisac co sie dzieje po odkreceniu glowiczki, czy cos wypiada, na co uwazac? i co z nastawnikiem? jakos szczegolnie trzeba na niego uwazac? I ostatnie pytanie, czy blokowales jakos pompe? jak tak to jak, czym? z gory dzieki. Ewentualnie mozesz jeszcze opisac dokladniej montaz, co i jak po kolei.

 

Masz PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podzielę się swoją opinią o tym, dokładnie w poniedziałek 2 tygodnie temu przelałem kasę za tłokorozdzielacz i po tym kontakt się urwał ;/ nie mam ani kasy ani tłokorozdzielacza ani odpowiedzi na maile ani nie odbiera telefonu ...

 

ogólnie porażka ! auto robię w garażu u kolegi, on chce już wjechać swoim a ja codziennie robię z siebie idiotę i mu mówię, że jutro już będzie na 100% i tak już prawie 2 tygodnie....

Edytowane przez ccamell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum vwgolf, rowniez sa oszukane osoby, jeden wyslal pompe i jej nie odzyskal a drugi tez ma jakis problem ze zwrotem pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na forum vwgolf, rowniez sa oszukane osoby, jeden wyslal pompe i jej nie odzyskal a drugi tez ma jakis problem ze zwrotem pieniedzy.

 

nie ma problemu ze zwrotem tylko w ciemno pieniędzy nie wyślę komuś kto twierdzi bez odesłania że zestaw nie działa i to po prawie trzech miesiącach od momentu zakupu...jaką Ty byś miał pewność,że to ten zestaw,który wysłałeś i w dodatku był zabezpieczony przez ten czas,a nie leżał gdzieś rzucony w kąt????A reszta spraw już załatwiona i wkrótce dalsze info na temat na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie ma problemu ze zwrotem tylko w ciemno pieniędzy nie wyślę komuś kto twierdzi bez odesłania że zestaw nie działa i to po prawie trzech miesiącach od momentu zakupu...jaką Ty byś miał pewność,że to ten zestaw,który wysłałeś i w dodatku był zabezpieczony przez ten czas,a nie leżał gdzieś rzucony w kąt????A reszta spraw już załatwiona i wkrótce dalsze info na temat na forum...

to co ma Ci wysłać fotki, jak to wszystko wygląda, albo osobiście Ci to dowieść, żebyś na własne oczy widział jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziś dostałem tłokorozdzielacz :) wszystko tak jak miało być trochę to trwało ale byku wyjaśnił mi wszystko dlaczego tak wyszło i w tym wypadku nie mogę mu nie wierzyć ani mieć do niego pretensji :)

 

Zaraz spadam do garażu montować ten wynalazek :dobrze :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co ma Ci wysłać fotki, jak to wszystko wygląda, albo osobiście Ci to dowieść,

 

Nie,odesłać reklamowany towar tak,jak ma to miejsce w przypadku reklamacji.

To takie trudne do zrozumienia?

 

Zaraz spadam do garażu montować ten wynalazek

 

To pochwal się,jak już zamontujesz.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) nie wiem czy mogę się tak chwalić tutaj bo nie jestem posiadaczem passata :D:P w zasadzie nie chciałem ruszać pompy ale z racji, że zaczęła cieknąć musiałem teraz jeszcze pozbyć się dwumasu no i korekta :D i mam nadzieję, że będzie dużo kuni :)

 

Ale widzę sagon w podpisie masz identycznie na ten moment jak ja tzn też mi tyle wyszło na pompie 10 ale sprzęgło chciało wyskoczyć i został przycięty na 156 i 320Nm :(

Edytowane przez ccamell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak zalozyles ccamell?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poskładałem wszystko i padł mi aku, dziś ładowanie i potem próba odpalenia :) zobaczymy, jak już będzie wszystko wiadomo to napiszę co i jak :) AFN górą :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak po ładowaniu? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zmieniłem fale na ori i auto przestało wcale kopcić no i jeszcze lepiej pali. Jak z mocą to nie wiem, bo jeszcze nie jechałem za ostro, ale powinno być lepiej :)

 

//edit//

 

No i tak jak przewidywałem tak jest, auto wyraźnie lepiej się zbiera :

 

[ame]

[/ame]

 

Ku gwoli informacji - turbo nadal seria i zimówki, które nieco zwalniają autko :P

Edytowane przez Daron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności