Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, podstawki to loteria, u mnie też nie łączyła i poszła "out".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci,którzy nie mają pojęcia dobrze ich przylutować.Od wielu,wielu lat kolega robi wyłącznie na podstawkach i jak dotychczas żadnych problemów.

Wszyscy których znam w msa mają tylko podstawki i nie mają problemów.

Dobrze przylutowane,odpowiednim sprzętem i nie ma opcji,żeby coś nie łączyło.Epromy przylutujesz ze dwa razy i po ścieżkach.

 

Tylko podstawki,takie jest moje zdanie.

 

Soft do kompletnej przebudowy,zobacz gdzie łapiesz max napięcie 4.5v.Przy 2016 masz 3.84v,masakra.

Jeżeli mogę,to ustaw max 44mg 2000-4000 i ponownie logi.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem go dokładnie i porównywałem z oryginalnym softem który znalazłem i szczerze powiem, że złapałem się za głowę.

Jak kupiłem auto już coś było dłubane, dawka podniesiona delikatnie + doładowanie, z tego co się dopatrzyłem jakiś niedoinformowany człowiek przerobił mapę napięcia nastawnika. Jakaś porażka po prostu, skończy się na tym ze wrzucę czystego softa i od nowa zacznę mapę robić bo na chwile obecna za dużo niewiadomych jest.

 

Sagon na chwile obecna nie mam mozliwosci wgrania mapy ale jak bede mial to zrobie tak jak wyzej napisalem, wszystko od nowa.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/40c0ac7f281396fd

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ef8de1d09b9ce38b

nastawnik.jpg

torqu.jpg

Edytowane przez cind12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale maxa ma 4.58.

Nie trzeba zmieniać mapy n146,wystarczy tylko zdjąć paliwa,na jedno wyjdzie,a soft jest idealny na miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko podstawki,takie jest moje zdanie.

 

Potwierdzam, nie ma możliwości żeby nie łączyły jeżeli osoba lutująca ma podstawowe pojęcie o temperaturze lutowania, odpowiednim topniku, spoiwie i pracuje na odpowiednim grocie.

 

Na prawdę to nie takie straszne na jakie wygląda, a czas odlutowania kostek, przygotowania podstawek i ich wlutowania dla wprawnej osoby to max 10-15minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam we wszystkich mapach jest namieszane, tylko przykladowo podalem napiecie nastawnika.

 

Sagon uwazasz ze jest idealny na miasto przez to ze ma max moment w gornym zakresie ? :)

 

pytam z ciekawosci poprostu, co do tych podstawek to mysle o nich intensywnie caly czas i bez nich sie nie obejdzie bo inaczej go nie zestroje tak jak bym chcial, tez uwazam ze jesil sie dobrze przylutuje to bedzie git kwestia czy flash bedzie zawsze laczyl w podstawce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny na miasto,bo max napięcie łapiesz już przy 3300,jest koks od samego dołu,dużo lepiej startuje i do 3300 idzie jak wściekły,ale powyżej będzie niemalże stał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w praktyce tak wlasnie jest, dymi od 2200obr trakcje gubi bez problemu a powyzej 3k rpm juz tak slabiutko wypada

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/27fd0d604952621c

 

Moc wyszla dziwna pomimo ze waga jest zaniozona odrobine ale na to nie patrzcie, wykres mowi sam za siebie do tego co mowisz Sagon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres w ogóle nie odzwierciedla tego,co jest w logu.Masz ciągły przyrost mocy,do samego końca,podczas gdy w rzeczywistości od 3300 rpm zaczyna się koniec przyrostów mocy,bo napięcie już osiąga maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz jeśli dobrze rozumiem, żeby ciągnął do samego końca muszę albo dodać oś z większą dawka do mapy albo zdjąć paliwa z dołu a dodać na górze tak ?

 

Panowie nurtuje mnie jeszcze kwestia braku doładowania z dołu, dodaje loga.

 

http://vaglog.pl/log_274950.html

 

Zaczyna się pokrywać dopiero przy 1800obr

Podciśnienia sprawdzone, wężyki powymieniane na nowe, geometria się nie zacina ładnie pracuje w całym zakresie, i nie bardzo wiem czego się tu czepić.

 

Dmuchawka po regeneracji, nalatałem na niej może z 50tys km, luzów wzdłużnych brak, poprzeczny jakiś minimalny ale od początku był taki sam. Chyba ze jeszcze ustawienie gruszki zostaje ?

Edytowane przez cind12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia wizyta na rolkach.

20160810_154300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ciągnął do samego końca musisz tak zmodyfikować dawki,żeby napięcie miało ciągły przyrost do minimum 4200.

Tyle tylko,że z automatu stracisz na kreskach w całym zakresie obrotów.

Ustaw sobie 44mg od 2000 do 4000,bez ruszania mapy napięcia,zauważ,że przy 4000 masz już 44.2mg co daje 4.5v.Powinno to z automatu zmniejszyć napięcie w całym zakresie i wpłynąć na poprawę charakterystyki przebiegu mv.

 

Co do turbiny,to jak widzę w ogóle nie łapie dużego ob,więc skróć sztangę o 1 obrót,powinna lepiej wstawać,a przy 3500 śmiało ustaw 1.25b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że jak skrócę sztangę o 1 obr, tak jak mówisz to w sumie co mi to da, skoro ona opiera się o ogranicznik w chwili obecnej na biegu jałowym, ale mogę mieć złe rozumowanie tego stanu rzeczy, dlatego wole zapytać.

 

Jeśli grucha jest wciągnięta to wtedy jest maksymalne doładowanie tak ?

a jeśli odpuszczona to wtedy jest minimalne dobrze to rozumuje ?

 

Overboosty łapała wcześniej, dzisiaj zmieniłem wężyki podciśnieniowe na nowe i wywaliłem zaworek zwrotny i przestała łapać, niektóre były duże bo dochodziły do 1.4b

Edytowane przez cind12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie spowoduje,że będzie (teoretycznie) szybciej wstawała.Jeżeli geometria będzie ok,to skrócenie musi spowodować poprawę.

 

Na biegu jałowym zawsze będzie wyciągnięta,ale warto zobaczyć,czy ten ogranicznik czasem nie przeszkadza.Na początek skróciłbym sztangę.Jeżeli to nic nie poprawi,to trzeba będzie się skupić na tym ograniczniku.Czasami potrafią je tak ustawić,że ... .

Nie wiem dlaczego,ale każda regenerowana turbina zawsze ospale się budzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę działał w temacie, skrócę o obrót tak jak mówisz i będę logował, bo wszystkie podzespoły w dupę dostają przez to ze do 2tys idzie słabo a przy 2tys dostaje takiego przyrostu mocy ze trakcje gubi, a moment jest tak poprowadzony żeby właśnie tak się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubi trakcję,bo masz tak dolane paliwa,że choćbyś miał t15 to inaczej się nie da,a moment jest możliwie naj z takiego setupu,bo masz za bardzo podlane.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

log po jednym obrocie sztangi,

 

http://vaglog.pl/log_275379.html

 

troszkę się sprzęgło uślizgło i takie dziwne wartości wyszły ale patrząc na dół to niby o 1k rpm wcześnie turbo się pokryło z wartością zadana, i teraz pytanie kręcić dalej sztanga czy brać się za ogranicznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnij ją trochę,powiedzmy o 1/4 obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnieta o 1/4 obrotu http://vaglog.pl/log_275466.html

I tutaj juz o 1/2 obrotu http://vaglog.pl/log_275465.html

 

w pierwszym logu podnosila sie zdecydowanie lepiej, dalej cofnac na 1/4 i delikatnie krecic w jedna lub druga czy ruszyc ogranicznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności