Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Zawur n75 , wtryski tez . Nic nie daje . Na seryjnym kompie jedzie normalnie ale nie osiaga takich dawek i turbina tyle nie pakuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne 001/011/003 na początek.Bez tego trudno cokolwiek wywnioskować.Skoro na seryjnym jedzie,to raczej soft skopany.

 

Przy okazji wizyty u kolegi Bzyka mój kibelek wjechał na rolki.Na dniach będzie robiony wydech 2.25 na jednym tłumiku i chcemy mieć porównanie mocy przed i po,bo wydech odczuwalnie go trzyma.

Ostatni soft był robiony z rok temu pod nową pompę,pisany tak naprawdę na kolanie.Generalnie została tylko wrzucona seryjna mapa napięcia i tyle,dawka max 46m/suw.Ciśnienie 1.65bara... i niestety brakuje powietrza-dymi.

 

A oto efekt na 11/230,do 2400rpm napięcie jak w seryjnej 110tce łapie 3.26v/2000,przy 4000/4.25v,od 4200 dawki w dół.

Pompa robi robotę.Docelowo będzie więcej.

 

wykres przed wydechem.jpg

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe tez podmienialem .. i nic ale włożylem kompa do kumpla auta i jedzie normalnie na moim kompie jego auto

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przy 3200 obrotów obcina turbo jak by stawało nagle z 2800 mb spads do 650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany .. turbo nie dawało rady. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toteż pisałem,że potrzebne są logi min 011.Ale grunt,że problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam zamontowany zegar manualny ciśnienia doładowania na słupku, jak jakieś hopki z turbo od razu widać że coś nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez musze zamontować zegar bendzie podgląd co się dzieje z turbo. . Po wymianie turbiny auto 2 razy lepiej sie zbiera wiec jestem zadowolony .. przy okazji szukania przyczyny czemu auto nie chciało jechać miałem okazję włożyć pompę z tłokorozdzielacz z kia 2.9 tdi ... ale był ogień ... ma może ktos taki tlokorozdzielacz na zbyciu? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z odcinkiem wrucil jak się ciepło zrobiło .. jajie grupy zalogować i gdzie to wrzucić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec podzielę się z wami swoimi doświadczeniami, otóż auto nie wkręcało się dalej jak 3200 obr , przyczyna okazała się tak prosta ze szok !! okazuje się z w VW Passat rurka zasilania pompy paliwem ma za mały przekrój!! i przy max bucie nie dawał rady przeciągnąć paliwa przez nią , przerobiłem na 8 mm i auto zaczęło się wkręcać dalej jednak dalej się dławiło ... i to ku przestrodze jak ktoś bd wkładał większe turbo to nie zapominajcie ze trzeba tez przerobić doloty i filtr powietrza , bo okazuje się ze ten seryjny ma za mała przepustowość i cuda zaczynają się dziać w wyższych obrotach !! po przeróbce auto odzyskało sporo km w górnych obr, na razie jędzę na stożku , możne ktoś a jakiś pomysł na dolot i filtr ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim T4 AFNik od Sharana i jego osprzęcie wyrabia ze wszystkim, mam podobny setup jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzeczniakach montuje się cały dolot do turbo od wersji ARL - WIĘKSZY PRZEKRÓJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja m rure do lotu turbiny od 130 awx jest dużo większa niż seryjna 110km . Ale problemem okazal sie obudowa filtra od 110km ma za mala przepustowosc !! Prawdopodobnie obudowa od awx ma większe wloty i wyloty z obudowy wiec może taka zastosuje

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W moim T4 AFNik od Sharana i jego osprzęcie wyrabia ze wszystkim, mam podobny setup jak u Ciebie.

Na 180 km i 380 nm nie było problemu ale po dodaniu wtryskiwaczy 0.230 zaczęły się problemy z przepływem paliwa . Po dodaniu pompki dodatkowej i zwiekszeniu przekroju węży zaczelo brakowac powietrza , turbo nie mogło przeciągnąć przr filtry potrzebna ilosc powyEj 3200 obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszka filtra powietrza od AWX jest większa napewno. Tutaj masz moje foto, po zmianie z AVB na AWX.

20150917_152017_zpsd4jugz26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem .. powinno to wystarczyć ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm, dziwne rzeczy tu z tym filtrem piszecie. Mi ori wyrabia przy grubo ponad 200KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie nic wyrabia . Az zassys turbo zaciągnął .. po zmianie , turbo szybciej wstaje i nie łapie Zaduszki w gurnych obrotach. Może to zależy od wersji ricznijowej . U kumpla w młodszym roczniku widziałem ze ma większe przeloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem u mnie puszka wraz z górną częścią ori. Oczywiście pozbyłem się środka przepływki za pomocą małej tokarki.Turbo GTB22 sterowanie po MAPsensor,mój motor jest baaaaardzo stary.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Puszka filtra powietrza od AWX jest większa napewno. Tutaj masz moje foto, po zmianie z AVB na AWX.

20150917_152017_zpsd4jugz26.jpg

 

A dół puszki taki sam ?? Filtr powietsza ?? Ja mam afn to przeplywke mam jak w 90 km

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak jak pisałem u mnie puszka wraz z górną częścią ori. Oczywiście pozbyłem się środka przepływki za pomocą małej tokarki.Turbo GTB22 sterowanie po MAPsensor,mój motor jest baaaaardzo stary.

 

Pozdrawiam.

 

Też mam po map sensor mapę dla tego . Myślę jak poprawić dolot. Chyba od 130 awx zastosuje komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dół puszki taki sam ?? Filtr powietsza ?? Ja mam afn to przeplywke mam jak w 90 km

 

Ori cała puszka i filter,też mam starego piertburga.Tak go "wykastrowałem"

v5hhg9.jpg

 

Dobra koniec spamu. Więcej o moim 1Z-AFN w temacie tu na forum możesz znaleźć.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/138023-A4-B5-Avant-Gr%C3%B3b-TDi-by-Wodz-ko%C5%82o-20-quot-AFN-235KM-450NM

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką falą mogę zastąpić DE110 ?

Można wcisnąć DE213 ? Z tego co się przyglądałem ma ostrzejszy najazd, wysokość fali zmierzę jutro.

Poleciała mi fala w pompie i wałek a dokładniej te łapki które przenoszą napęd wewnątrz pompy za pomocą tego krzyżaka,

mam inną fale i wałek z krzyżakiem, są w dobrym stanie luzu praktycznie brak, a na mojej niestety ale zakres regulacji konta wtrysku się skończył ze względu na duży luz.

Co byście poradzili zrobić ? szukać DE110 czy jakąś inną falę włożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności