Skocz do zawartości
pol555

ściąga w prawo, geometria i zbieżność OK

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem szlifowanie nic tu nie da, może poza powiększeniem otworów w wózku ale to jest drutowanie.

 

W załączniku zrzut z ELSA.

3c-pochylenie.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic szlifowac ani rozwiercac, otwory są na tyle duże że można skorygować ustawienia osi przedniej względem tylniej. I pamiętać trzeba o tym że nigdy nie ustawiasz na 0 czy też na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - instrukcja mówi o stosowaniu pinów blokujących (T10096) w miejsce śrub mocujących "łożysko" wahacza (czyli tylna guma przedniego wahacza, aluminiowa). Ma to niby zapobiec przemieszeniu mocowań. Pytanie czy trzeba to faktycznie stosować przy pracy przy tych tylnych mocowaniach czy to zbędna fanaberia? Nigdzie nie mogę znaleźć tych pinów do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czym się różni sworzeń MOOG: VO-BJ-5012 prawy a MOOG: VO-BJ-5011 lewy lub inny zestaw sworzni do b6 06 r czy pasują prawy na lewy lub odwrotnie,dzwoniłem po sklepach i mówią że nie pasują bo są jakieś różnice tylko jakie może ktoś coś powiedzieć ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego radekrp90, nic nie będę szlifował. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2016 o 21:31, maly500 napisał:

Witam.

A czy ktoś z was spotkał się z problemem : w momencie przyspieszania takiego dość dynamicznego ściąga w prawo odpuszczając gaz auto jakby wraca na swój tor, jadąc jednostajnie auto jedzie jak po jak po szynach.

Macie jakieś pomysły ?

Krzywa zbieżności do ustawienia wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/2/2022 at 5:45 PM, strokers said:

Krzywa zbieżności do ustawienia wg. mnie.


W zależności od mocy/ momentu może być objaw torque steer. Mam coś takiego na zimówkach (215/55/R16), na letnich Michelin Pilot Sport 4 (235/40/R18) problem występuje dużo rzadziej.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności