Skocz do zawartości
rafa198212

kodowanie pilota do b6

Rekomendowane odpowiedzi

masz :

 

Jezeli chodzi o rozkodowanie kluczyka to kiedy przycisk otwierania bedzie czesto naciskany poza strefa dzialania, istnieje mozliwosc ze samochodu nie da sie pozniej odblokowac lub zablokowac kluczykiem. W takiej sytuacji nalezy ponownie zsynchronizowac:

- Kluczyk awaryjny wyjac z kluczyka samochodu

- Zdjac pokrywe z klamki w drzwiach kierowcy

- nacisnac przycisk otwierania w kluczyku samochodu i stanac bezposrednio przy samochodzie

- w ciagu jednej minuty otworzyc samochod kluczykiem awaryjnym

- kluczykiem samochodu wlaczyc zaplon. Synchronizacja jest zakonczona

- kluczyk awaryjny wsunac do kluczyka samochodu i zamontowac pokrywe na klamce

 

pisałem to już wcześniej :)

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jutro spróbuje. Tylko dziwi mnie fakt że pilot zamyka auto i otwiera klape a nie chce go otworzyć. Może bateria już słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super jutro spróbuje. Tylko dziwi mnie fakt że pilot zamyka auto i otwiera klape a nie chce go otworzyć. Może bateria już słaba?

niech CIę nie dziwi, u mnie było to samo, a teraz działa do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz :

 

Jezeli chodzi o rozkodowanie kluczyka to kiedy przycisk otwierania bedzie czesto naciskany poza strefa dzialania, istnieje mozliwosc ze samochodu nie da sie pozniej odblokowac lub zablokowac kluczykiem. W takiej sytuacji nalezy ponownie zsynchronizowac:

- Kluczyk awaryjny wyjac z kluczyka samochodu

- Zdjac pokrywe z klamki w drzwiach kierowcy

- nacisnac przycisk otwierania w kluczyku samochodu i stanac bezposrednio przy samochodzie

- w ciagu jednej minuty otworzyc samochod kluczykiem awaryjnym

- kluczykiem samochodu wlaczyc zaplon. Synchronizacja jest zakonczona

- kluczyk awaryjny wsunac do kluczyka samochodu i zamontowac pokrywe na klamce

:)

Niestety nie działa, podchodzę do auta, wciskam przycisk na pilocie, otwieram drzwi z kluczyka, wkładam kluczyk do stacyjki. Wyjmuję go, wychodze z auta, zamykam i nadal sie nie otwiera z pilota.

Cos robie nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- - kluczykiem samochodu wlaczyc zaplon. Synchronizacja jest zakonczona
a ta pozycja ? :-) Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ta pozycja ? :-)

 

Tak wkładam kluczyk i nawet zapalam silnik, wyjmuje kluczyk , zamykam drzwi z pilota ale juz nie moge ich otworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolejny problem u znajomego w passacie - na początek dodam, że wcześniej wszystko było ok, działało - są 2 kluczyki, auto odpala z każdego kluczyka, ale nie zamyka się ani nie otwiera - zarówno z pilota jak i z kluczyka awaryjnego (grot w zamek - zero reakcji) jeżeli jeden klucz jest w stacyjce (włączony zapłon) to grotem/kluczykiem awaryjnym mogę otwierać i zamykać, po wyjęciu klucza ze stacyjki na świeżo mogę zamknąć, ale potem już zero reakcji (ratuje jedynie otwarta szyba i ponownie klucz w stacyjkę - wtedy awaryjnym mogę otworzyć). z pilota w ogóle nie idzie. po podpięciu pod Vag-can-pro - brak błędów, przy próbie adaptacji pilota wywala błąd - niewłaściwego dopasowania.... czym to jest spowodowane?? czy może walnięty jest zamek w drzwiach kierowcy??? (błędu nie wykazuje - kiedyś był błąd, ale dało się go skasować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fracek

Witam,

Pierwszy raz na forum. Trafiłem tutaj, bo dzisiaj stało mi się dokładnie to, co opisuje kolega @MrZi.

Rano nie mogłem otworzyć auta z pilota, pomyślałem że to na pewno bateria, poszedłem po zapasowy i otworzyłem nim bez problemu. Po kilku godzinach z drugim pilotem stało się to samo - zamyka, ale nie otwiera. Baterie wymieniłem od razu w obu kluczykach, więc to na pewno nie to. A objawy są dokładnie takie opisane powyżej. Oba piloty potrafią zamknąć auto, ale żadnym nie można go otworzyć. Dodam jeszcze, że przy naciskaniu guzików przestała migać czerwona dioda. Wcześniej zawsze migała, przy otwieraniu i zamykaniu.

 

W tej chwili otwieram auto kluczykiem mechanicznym, włącza się alarm, wchodzę do środka, wkładam kluczyk do stacyjki, alarm się wyłącza i mogę normalnie uruchomić auto. No głupio, normalnie jak złodziej ;)

 

Wątek widzę już stary, ale gdyby komuś przyszło coś do głowy to proszę o info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaciekC
Mam następujący problem z kluczykiem nr 2 (leżał kilka lat w szufladzie): Z pilota można otworzyć/zamknąć auto, ale po włożeniu do stacyjki jest zero reakcji. Oczywiście zmiana baterii nic nie dała.

 

Ja mam identyczny problem. Sprzedawca sugerował programowanie kluczyka za 150-200 euro w volkswagenie. Prosiłbym o radę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Pierwszy raz na forum. Trafiłem tutaj, bo dzisiaj stało mi się dokładnie to, co opisuje kolega @MrZi.

Rano nie mogłem otworzyć auta z pilota, pomyślałem że to na pewno bateria, poszedłem po zapasowy i otworzyłem nim bez problemu. Po kilku godzinach z drugim pilotem stało się to samo - zamyka, ale nie otwiera. Baterie wymieniłem od razu w obu kluczykach, więc to na pewno nie to. A objawy są dokładnie takie opisane powyżej. Oba piloty potrafią zamknąć auto, ale żadnym nie można go otworzyć. Dodam jeszcze, że przy naciskaniu guzików przestała migać czerwona dioda. Wcześniej zawsze migała, przy otwieraniu i zamykaniu.

 

W tej chwili otwieram auto kluczykiem mechanicznym, włącza się alarm, wchodzę do środka, wkładam kluczyk do stacyjki, alarm się wyłącza i mogę normalnie uruchomić auto. No głupio, normalnie jak złodziej ;)

 

Wątek widzę już stary, ale gdyby komuś przyszło coś do głowy to proszę o info.

Pozdrawiam

 

Jak pisałem poprzednio miałem problem z zamykaniem auta z kluczyka. Drugi kluczyk działał poprawnie.

Spróbuj wymienić baterię i po otwarciu drzwi włóż go do stacyjki w określonym czasie.

Zauważyłem że jak bateria jest słaba to dioda na pilocie nie mruga, po wymianie aż razi po oczach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli rozkodował się drugi kluczyk i nie mogę nim odpalić auta a po włożeniu do stacyjki wyświtla się komunikat "IMMOBILIZER ACTIVE" , czy w takim przypadku uda mi się zakodować kluczyk postępujęc zgodni z procedurą z instrukcji? Czy pomoże mi tylko serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: jeden z kluczyków nie otwiera/zamyka drzwi samochodu, auto odpala, bateria wymieniona, dioda przy naciskaniu świeci. Chciałem zgodnie z instrukcja zsynchronizować kluczyk, ale nie działa ręczne otwieranie zamka za pomocą kluczyka awaryjnego wyjętego z pilota. Przy przekręcaniu kluczyka w zamku zapalają się lampy, dioda w drzwiach mruga kilka razy ale drzwi się nie otwierają? Drugi kluczyk działa ok, chociaż też nie otwiera klapy bagażnika (czasami się udaje). Proszę o jakieś pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam następujący problem: jeden z kluczyków nie otwiera/zamyka drzwi samochodu, auto odpala, bateria wymieniona, dioda przy naciskaniu świeci. Chciałem zgodnie z instrukcja zsynchronizować kluczyk, ale nie działa ręczne otwieranie zamka za pomocą kluczyka awaryjnego wyjętego z pilota. Przy przekręcaniu kluczyka w zamku zapalają się lampy, dioda w drzwiach mruga kilka razy ale drzwi się nie otwierają? Drugi kluczyk działa ok, chociaż też nie otwiera klapy bagażnika (czasami się udaje). Proszę o jakieś pomysły.

 

Aby ręcznie otworzyć drzwi trzeba przekręcić kluczyk najpierw w prawo a później w lewo, jeszcze wczoraj miałem ten sam problem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się otworzyć, trzeba było mocniej przekręcić w lewo, wcześniej bałem się że złamie ten plastikowy kluczyk. Próbowałem synchronizacji niedziałającego kluczyka, ale niestety nadal nie działa:-( Zresztą nie bardzo rozumiem tą procedurę: nacisnąć przycisk w kluczyku z pilotem, zamknąć samochód kluczykiem awaryjnym, włączyć zapłon kluczykiem z pilotem? A jak mam się dostać do samochodu żeby włączyć zapłon skoro wcześniej go zamknąłem kluczykiem awaryjnym??Instrukcja Obslugi VW PASSAT B6 PL up by dunaj2 028.jpg

Znalazłem też inny opis: otworzyć samochód kluczykiem awaryjnym, włączyć zapłon kluczykiem z pilotem. Ale niestety kluczyk nadal nie otwiera i nie zamyka samochodu??DSC_0612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nagle jeden z kluczykow przestal otwierac/zamykac z pilota. Moge zapalic kluczykiem I otworzyc samochod grotem. Robilem synchronizacje kluczyka ale nic nie pomoglo. Podejrzewam ze moze nadajnik fal w pilocie padl, choc kontrolka czerwona mruga jak naciskam. Nikt tego jeszcze ni ogarnal tego na forum.

Pzdr wytrwalych z passatami B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć, w jaki sposób zaprogramowałeś go od nowa ?

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

 

dobra już wiem :)

dla kolejnych szukających:

 

Jezeli chodzi o rozkodowanie kluczyka to kiedy przycisk otwierania bedzie czesto naciskany poza strefa dzialania, istnieje mozliwosc ze samochodu nie da sie pozniej odblokowac lub zablokowac kluczykiem. W takiej sytuacji nalezy ponownie zsynchronizowac:

- Kluczyk awaryjny wyjac z kluczyka samochodu

- Zdjac pokrywe z klamki w drzwiach kierowcy

- nacisnac przycisk otwierania w kluczyku samochodu i stanac bezposrednio przy samochodzie

- w ciagu jednej minuty otworzyc samochod kluczykiem awaryjnym

- kluczykiem samochodu wlaczyc zaplon. Synchronizacja jest zakonczona

- kluczyk awaryjny wsunac do kluczyka samochodu i zamontowac pokrywe na klamce

 

Było kilka postów wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem synchronizacji według kamilb, nawet zadziałało, ale tylko raz udało się zamknąć i otworzyć samochód i znowu to samo. Kilkakrotnie próbowałem synchronizacji i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ja robię coś nie tak? W punkcie:

nacisnac przycisk otwierania w kluczyku samochodu i stanac bezposrednio przy samochodzie, naciskamy i puszczamy ten przycisk, czy trzymamy w czasie otwierania awaryjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś nowe pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzieje sie dokladnie tak jak pisam MrZi czyli pilot dziala zamykanie centralnego otwieranie bagaznika ale otwieranie nie dziala probowalem kodowac tak jak jest z opisu ale niestety nie dziala

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

MrZI tu do ciebie pytanie, jaka dokladnie byla przyczyna tego iz otwieranie z pilota nie dzialalo??? Bo mam tą sama awarie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności