Skocz do zawartości
misiorowski

Gaśnie po rozgrzaniu przy pracy na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio mały problem mam z instalacja gazowa,otóż gdy silnik mi się nagrzeje to jak wyłączę go na chwile, powiedzmy żeby do sklepu po piwko wskoczyć to potem jak go odpalę powiedzmy po 3 min to prawie od razu gaśnie.

oczywiście na gazie bo na benzynie jest ok.Działa przez chwile i spada na obrotach i gaśnie. Jak jest nagrzany i go nie wyłączę to jest wszystko ok.wymieniony jest filtr gazu pali bez problemu jak jest zimy silnik ale problem się pojawia tylko na silniku tylko rozgrzanym.Regulacja była już przeprowadzana gazu i nic nie pomaga.Jakieś pomysły na możliwą przyczynę takich objawów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parownik ile ma lat?? wosk spuszczałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz racje nie dobry pomysł a czemu gazownik tego niezrobił hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znając szpeców od gazu pewnie dlatego żebyś znowu przyjechał ;)

nie mówię że wszyscy są nieuczciwi ale...

parownik stary?? spalanie gazu nie wzrosło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

membrany w parowniku mogą być popękane, ile ma i jaki przebieg na nim jest zrobiony???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 5 lat jesli o przebieg to nie wiem ale faktycznie jeśli o parownik to nic nie było robione przy nim od kąd mam auto. no i spalanie też wzrosło ale chyba przez zimę, tak mi się wydawało.Jest jakiś większy problem z wymianą tej membrany czy lepiej oddać do fachowców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 5 lat jesli o przebieg to nie wiem ale faktycznie jeśli o parownik to nic nie było robione przy nim od kąd mam auto. no i spalanie też wzrosło ale chyba przez zimę, tak mi się wydawało.Jest jakiś większy problem z wymianą tej membrany czy lepiej oddać do fachowców?

na początek rozgrzej silnik i spuść wosk.

jeśli nie pomoże kupujesz zestaw naprawczy do parownika (ok. 40 zł) i wymieniasz. nic trudnego.

fachowcy od gazu... się cenią i za robotę skasują Cię więcej niż zestaw naprawczy jest wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby spuścić en wosk jest jakaś specjalna śrubka w parowniku do tego czy cały trzeba rozkręcić nigdy tego nie robiłem, nigdy nie chciałem się do gazu dotykać. I jeszcze jedno pytanko gdybym chciał wymienić te membrany tylko niemam pojęcia jaki zamówić zestaw bo nie napisali mi dokładnie jaki jest model parownika, mam napisane tylko LOVATO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisałem w google lovato i taki fajny obrazek wyskoczył, nawet nie musiałem strzałki dorysowywać..

podjedź do jakiegoś dobrego sklepu motoryzacyjnego, pokaż im parownik, dobiorą zestaw.

5 lat na levato to dobry wynik ;)

parownik.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelka jak czarno na białym wielkie dzięki jutro się biorę za spuszczanie zanieczyszczeń na rozgrzanym silniku oczywiście. i z tego co sobie przypominam to nawet chyba tak samo wygląda mój parownik. Dzięki jeszcze raz masz u mnie wielkiego plusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana membran jest bardzo prosta. Tylko musisz kupic dobry zestaw naprawczy najlepiej oryginał bo sa tes podróbki ale te nic nie warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktyczne , tego wosku to chyba przede mną też gostek nie spuszczał bo jak bym szklankę podłożył to pewnie z całą bym nalał :-)Dynamika już jest odczuwalna .Wymienię jeszcze te membrany i wtedy podjadę na ustawienie na komputerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie 40pln kosztuja zestawy naprawcze.

 

We Wroclawiu pojechalem do Albaz-u, celem zakupu nowego elektrozaworu i zestawu naprawczego do elpigazu vegi. Dolozylem 20pln i wyjechalem z nowym reduktorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile cie wyszło w całości i jaki to reduktor bo na allegro to najtaniej chyba ze 170 zł widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie 40pln kosztuja zestawy naprawcze.

 

No jak gdzie...na alledrogo ;) ..... TUTAJ z przesyłką może wyjdzie dwa razy 40 ale u nich są raczej oryginały elpigazu...ja ostatnio reduktor tej firmy kupiłem za 206 zł....są tańsze innych firm ale elpigaz (konkretnie Cometa) jest naprawdę żywotny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności