Skocz do zawartości
Lodzia74

Szarpanie po puszczeniu gazu AJM

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałem dodać że dwu masa też była wymieniana gdyż mechanik stwierdził że się kwalifikuje do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pytałem kolego bo nie wiem czy u mnie przypadkiem nie kończy się dwumasa, bo też mam podobne objawy, wymieniłem już poduszki pod silnikiem i pod skrzynią, sprawdzony odbój ten przy chłodnicy, a szarpanie, jak było tak jest.

Po wykluczeniu poduszek obstawiam dwumasę, chociaż ktoś jeszcze mi mówił że coś takiego może być spowodowane niesprawnym jakimś zaworkiem (nie pamiętam nazwy) który steruje turbiną.

Jak sobie poradzisz napisz może i u mnie jest coś podobnego ja już też sam nie wiem co o tym myśleć, ale ja na 90% stawiam na dwumasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ,mój mechanik dopiero po wyciągnieciu skrzyni stwierdził że dwumasa ma jakiś luz i że można by wymienić.Ja robiłem samochód na zaś bo w tym roku miałem ważne trasy do przejechania i nie mogło być opcji że samochód mnie zawiedzie.Trochę ta dwumasa kosztuje:) powodzenia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam dalej na jakieś sugestie odnośnie tego szarpniecia po puszczeniu gazu,czy może to być zawór DV lub N75? Tak myślę czy jakbym pojechał do ASO to mogli by dojść czemu tak szarpie?

Edytowane przez niko80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na pomoc ciągle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także mam problem z szarpaniem po odjęciu gazu, szczególnie odczuwalne przy wyprzedzaniu. Komputer nic nie wykazał a mechanik powiedział że spotkał się kiedyś z takimi objawami w silniku AJM i okazało się że po dalszej jeździe skończył się pompowtrysk ;(( czy to możliwe??? na wolnych obrotach chodzi równiutko. Przerabiałem już wyłącznie ASR-u bo ESP nie mam i nic nie pomogło, rozmiar opon na obu osiach taki sam ;((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
także mam problem z szarpaniem po odjęciu gazu, szczególnie odczuwalne przy wyprzedzaniu. Komputer nic nie wykazał a mechanik powiedział że spotkał się kiedyś z takimi objawami w silniku AJM i okazało się że po dalszej jeździe skończył się pompowtrysk ;(( czy to możliwe??? na wolnych obrotach chodzi równiutko. Przerabiałem już wyłącznie ASR-u bo ESP nie mam i nic nie pomogło, rozmiar opon na obu osiach taki sam ;((

 

czy ktoś to przerabiał? Dziś przez przypadek zauważyłem że przy wyłączonym klimatroniku szarpanie znika ;) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Udało się komuś rozwiązać problem szarpania... bo mam taki sam objaw, przy puszczeniu lub dodaniu gazu lekko szarpie autem,(jets to taki objaw jakby sięźle puściło sprzęgło przy zmianie biegu) przy każdej prędkości, opony mam takie same, jest tak przy klimie wł jaki i wył. Po wyłączeniu ASR objaw nie znika. Dwumas wymieniony na jednomas 10 tys temu jeszcze przez poprzedniego właściciela czy to mozę być przyczyną, wydaje mi sie że mam tez problem z turbiną bo auto przestaje przyspieszać po 2,3 tys obrotów(dalej silnik tylko wyje a auto przyspiesza jak by miało 20KM :) ) ktoś pisał że to też możę byc przyczyną. JA już nie wiem poduszki pod skrzynią wymienione na nowe oryginał, pod silnikiem nie wymieniałem ale sprawdzanie w salonie VW i powiedzieli żę sprawne. Ja stawiam na dwumas ale szukam każdego innego rozwiazania bo dwumas to koszt rzędu 2,5 tyś zł. Dzięki za każdą sugestie.... pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero pomysłów.. :) szkoda zostanie dwumas do roboty, ale jako ze jeździ to jeszcze trochę poczeka :) pozdraiwam \

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi szarpie przy puszczaniu gazu mechanik powiedział ze te passaty tak maja i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poduszka pod silnikiem albo pod skrzynia....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sprawdzcie wałek rozrzadu. Możecie tam znalezc rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może poduszka pod silnikiem albo pod skrzynia....??

 

pod skrzynia mam nowe, pod silnikiem będę wymieniał, a kolego kamilu w jakim sensie walek luźny, czy jak, dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cisza tutaj nastała:D

 

Chciałem opisać tu swój problem... Mianowicie szarpie autem przy zmianie z 1 na 2.

Wiem że prawy przegub jest do wymiany, czy to może być tym spowodowane?

 

Opiszę to może dokładniej. Biegi wchodzą bardzo dobrze, ale ruszajac z jedynki auto jedzie dobrze, wciskam sprzęgło wrzucam 2 i puszczam sprzegło i wtedy jest takie uderzenie (szarpniecie) jakby luzy były, na początku myślałem że skrzynia, ale przed wymiania na standardowe zawieszenie tego nie było(szybciej był gwint), ja to odczywam tak jakby luzy były na zawieszeniu i buda się przesuwała...

 

Dodam że przy spokojnym ruszeniu tego nie ma tylko przy dynamicznym...na wyzszych biegasz takze tego nie ma, tylko z 1-2...

 

Dzieki za podpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem podobny aczkolwiek inny, mianowicie przy zdjęciu nogi z gazu słychać dziwny szum, nie szarpie nie gaśnie tylko szumi. Po nawet delikatnym dodaniu gazu szum ucicha. Zastanawiam się czym to może być spowodowane, coś ze sprzęgłem, albo ze skrzynią biegów, obstawiałbym to drugie, czy ktoś już miał taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.

Może któryś z kolegów rozwiązał temat szarpania przy puszczanie gazu  albo ma jakieś inne pożyteczne informacje?

Ja zauważyłem jeszcze tylko tyle że jest pewien zakres obrotów który na postoju runo ustawić - nie che się wkręcić na około 1800- ustawia się albo niżej albo wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odświeżone, też napiszę o swoim problemie, przy puszczaniu gazu delikatnym czuć "odcięcie" mocy, jak bardzo powoli puszczam czasami udaje się płynnie odpuścić gaz, za to jak wcisnę większość gazu, a najlepiej gaz do końca i odpuszczę szybko, ale płynnie to nie ma szarpnięcia, płynnie przechodzi z przyśpieszenia do zwalniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności