Skocz do zawartości
Lodzia74

Szarpanie po puszczeniu gazu AJM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś wie, co może powodować szarpanie silnikiem po puszczeniu pedału gazu, szczególnie na 3,4,5 biegu. Przy przyśpieszaniu i jeździe z równą prędkością wszystko jest w porządku ale gdy hamuję silnikiem to szarpie jakby ktoś dodawał i odejmował gazu. Słyszałem, że może to być spowodowane przez ESP bo na przedniej osi opony mają wyższy profil niż na tylnej. Czy to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Może ktoś wie, co może powodować szarpanie silnikiem po puszczeniu pedału gazu, szczególnie na 3,4,5 biegu. Przy przyśpieszaniu i jeździe z równą prędkością wszystko jest w porządku ale gdy hamuję silnikiem to szarpie jakby ktoś dodawał i odejmował gazu. Słyszałem, że może to być spowodowane przez ESP bo na przedniej osi opony mają wyższy profil niż na tylnej. Czy to możliwe ?
szarpanie silnikiem po puszczeniu pedału gazu
sprawdź błędy i przewertuj szukaj-kę

tak to możliwe ale bardziej ASR by wariował niż ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, że może to być spowodowane przez ESP bo na przedniej osi opony mają wyższy profil niż na tylnej. Czy to możliwe ?

Możliwe, a próbowałeś na wyłączonym ESP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wymiary opon, które masz zamontowane w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączę się do tematu mam ten sam problem tylko w wersji 130KM po puszczeniu pedału gazu silnik szarpie jakby się sam wysprzęglał ... bardzo to wkurzające jest bo nie ma płynnego zbijania prędkości tylko jakby pulsacyjne hamowanie silnikiem

u mnie sprzęgło już się kończy czy to może być przyczyną ??

dodatkowy objaw to świrujący ABS zawsze gdy hamuje załącza się pompa ABS przy końcówce hamowania tak około przy 5 km/h może ten cały problem ma jedno podłoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyłączę się do tematu mam ten sam problem tylko w wersji 130KM po puszczeniu pedału gazu silnik szarpie jakby się sam wysprzęglał ... bardzo to wkurzające jest bo nie ma płynnego zbijania prędkości tylko jakby pulsacyjne hamowanie silnikiem

u mnie sprzęgło już się kończy czy to może być przyczyną ??

dodatkowy objaw to świrujący ABS zawsze gdy hamuje załącza się pompa ABS przy końcówce hamowania tak około przy 5 km/h może ten cały problem ma jedno podłoże ?

zbadaj vag-iem abs i zobacz czy posiadasz jakies błedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw muszę się wyposażyć w kabelek diagnostyczny więc trochę to potrwa ale jak tylko uda mi się sprawdzić czy wywala jakieś błędy to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś w drodze do pracy sprawdziłem i na wyłączonym ESP problem znika!

w aucie niedawno były wymieniane przeguby, czy mechanik mógł coś spieprzyć co przełożyło się na nieprawidłowe działanie ESP i ABS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś w drodze do pracy sprawdziłem i na wyłączonym ESP problem znika!

Mówiłem :)

Teraz trzeba sprawdzić czujniki. Jak masz Vaga, to sprawdź czy wszystkie 4 czujniki z kół podają takie same wartości podczas jazdy - tylko nie rób tego sam ;)

Nie pamiętam, który to kanał - jak znajdę, dopisze

 

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 14:03 ----------

 

w aucie niedawno były wymieniane przeguby, czy mechanik mógł coś spieprzyć co przełożyło się na nieprawidłowe działanie ESP i ABS?

Tak - są tam czujniki ABS/ESP, co może być bezpośrednio związane z Twoim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - są tam czujniki ABS/ESP, co może być bezpośrednio związane z Twoim problemem.

 

to jest bardzo cenna informacja już wiem gdzie najpierw uderzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam też problem z szarpaniem po puszczeniu gazu. Silnik ATJ 115 KM 2000r. Wyłączenie ASR nic nie daje. Czy faktycznie różne profile opon mają tu znaczenie: przód 195/65 R15 tył 195/60 R15, pomóżcie.

Podpięcie pod kompa coś pokaże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W niektorych autach niezaleca sie stosowania róznych opon przy ukladzie ABS, ale sadze ze tu niejest to problemem, vagiem go przeleciales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Zmieniłem tylnie opony na profil 65 czyli taki jak z przodu

i auto po puszczeniu gazu nic nie szarpie, normalnie wyhamowuje. Nie zalecam stosowania różnych opon. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tryktryk

Przyłacze sie do tematu. Mam ten sam problem tzn. Szarpie przy puszczeniu gazy i wlacza mi sie abs przy malej predkosci. Dodam równiez,ze sprawdzalem na kompie - zero bledow i predkosci kol sa takie same.Czy moga byc zabrudzone czujniki lub pierścien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem .Auto po puszczeniu gazu szarpnie,przy ostrym dodawaniu gazu w zakresie 2500/3000 obrotów też raz szarpnie.Komputer nie pokazuje błedów.Wymienione sprzegło Sachs,4 cewki Bosch,świece NGK,wyczyszczona przepustnica,wszystkie poduszki pod silnikiem i pod skrzynią Lemforder.Opony seryjne nowe Continental.Wahacze wymienione na Lemforder.1 przegub wymieniony.Geometria ustawiona.Wyłączony abs na próbę i też nic.Szarpniecie jest na benzynie i na gazie.Już nie mam siły :( co robić?? Z góry dzięki i pozdrówka dla forumowiczów

Edytowane przez niko80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam problem .Auto po puszczeniu gazu szarpnie,przy ostrym dodawaniu gazu w zakresie 2500/3000 obrotów też raz szarpnie.Komputer nie pokazuje błedów.Wymienione sprzegło Sachs,4 cewki Bosch,świece NGK,wyczyszczona przepustnica,wszystkie poduszki pod silnikiem i pod skrzynią Lemforder.Opony seryjne nowe Continental.Wahacze wymienione na Lemforder.1 przegub wymieniony.Geometria ustawiona.Wyłączony abs na próbę i też nic.Szarpniecie jest na benzynie i na gazie.Już nie mam siły :( co robić?? Z góry dzięki i pozdrówka dla forumowiczów

ojciec miał podobnie w audi z tym samym silnikiem wymieniał jakiś moduł i po problemie ,popytam i ci napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ojciec miał podobnie w audi z tym samym silnikiem wymieniał jakiś moduł i po problemie ,popytam i ci napisze.

 

aha zapomniałem dodać że kupiłem na próbe używany moduł zapłonu i dalej tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś?? bo jestem już bezradny:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to mój silnik to 1.8T AEB + gaz ,nie mogę zalożyć nowego tematu więc muszę pisać w tamacie o innym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam problem .Auto po puszczeniu gazu szarpnie,przy ostrym dodawaniu gazu w zakresie 2500/3000 obrotów też raz szarpnie.Komputer nie pokazuje błedów.Wymienione sprzegło Sachs,4 cewki Bosch,świece NGK,wyczyszczona przepustnica,wszystkie poduszki pod silnikiem i pod skrzynią Lemforder.Opony seryjne nowe Continental.Wahacze wymienione na Lemforder.1 przegub wymieniony.Geometria ustawiona.Wyłączony abs na próbę i też nic.Szarpniecie jest na benzynie i na gazie.Już nie mam siły :( co robić?? Z góry dzięki i pozdrówka dla forumowiczów

 

 

a powiedz kolego jak miałeś wymieniane sprzęgło to jak tam sytuacja wyglądała z dwumasą????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności