Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, :rozpacz

 

- Jak można przeprowadzić adaptacje nav rns 510 ?

 

Wymieniłem z rcd 300 które było od nowości i przy diagnostyce auta jest błąd na radiu bo system szuka radia którego już nie ma. Dodam ze nav to wersja "C" z softem 2660 (bez can gateway)

 

- Czy adaptacje można przeprowadzi tym (AutoDia S101 DIAGNOSE CAN OBD2) ?

 

- Czy vag com ?

 

 

 

Bardzo proszę o instrukcje (rozpiskę adresu i kody)

 

Dziękuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze na forum, bo było wałkowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Nie wiesz może gdzie bym to znalazł, chyba nie mam szczęścia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze daj autoscan bo zadnej adaptacji to się nie robi. Kodujesz odpowiednio, adaptacja to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, możesz rozwinąć temat zakodowania nav, czy zrobię to kodowanie tym...

AutoDia S101 DIAGNOSE CAN OBD2

S101Ebay2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego urządzenia,ale raczej nie. Vag albo vcds potrzebny.

Podaj jakie konkretne błedy masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie największym błędem jest mój umysł, ze nie pozwala mi zostawić tego w spokoju.

Navi funkcjonuje bez problemu, żadnych błędów. Ja tylko chce w kodować navi do auta że by było jak z fabryki. (Może ktoś dodać ze moglem sobie kupić auto z navi, ale jakoś nie swędzi mnie 2300 euro na navi jako opcja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie ma błedów i jest navi na FISie to wszystko jest zakodowane poprawnie.

A po numerze VIN i tak kazdy kto sie troche zna dojdzie czy navi była fabrycznie czy była dokładana(włączajac w to ubezpieczalnie i policje) nie mówiac ze w navi jest zapisany VIN z samochodu z którego została wyjęta.... i zeby to zmienic to trzeba juz miec ''troche '' lepszy sprzęt.

myślę ze temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz kolego opisać jak VCDSem zakodować navi, żeby była na FISie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko jakie jest kodowanie do rns510 mam problem taki ze po wymianie zwyklego radia na rns510 nie mam navi na fisie i vagiem nie moge polaczyc sie z rns510 w czym moze byc problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak mi montowali rns-a to podpatrzyłem, bo mechaniki mieli problem aby FIS zagadał...

...i co zaobserwowałem to po zakodowaniu wyjęli oni kluczyk i zamknęli auto na 15 min po czym włączyli wszystko ponownie tzn. uruchomili silnik i zagadało na FIS-ie od razu.

spróbować nie zaszkodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

040100020100001000

Sprawdzone na własnym aucie, gada :)

 

Volkswagen RNS 510 coding when installing with a factory amplifier

 

When retrofitting a RNS 510 into a vehicle with a factory amplifier coding is required to drop the “output stage power 26 dB” to “output stage line-out 12 dB”. Poor sound quality and other problems will occur if this coding is not performed, the easiest way to see that the coding has not been performed correctly is that the fader option does not work for front/rear operation.

To make the chances you will need a dealer tool or Vagcom/VCDS. This guide covers the use of Vagcom/VCDS.

Open controller 37 – navigation and click on coding – 07

 

Click Long Coding Helper

 

Byte 1 select Bit 01 – Volkswagen Sound System.

This is the standard amplifier used in many Volkswagen cars, this changes the outputs from High to Low.

 

Byte 2 select Bit 00 – Sound System (active Speakers)

 

Byte 4 select Bit 01 – Speaker Monitoring Inactive (Sound System)

This turns off the speaker monitoring, the amplifier which is driving the speakers is performing this task and will report any problems with the speakers. If there is no amplifier the headunit does this checking.

 

Byte 5 select Bit 00 – Equalization: Linear

 

Exit the long coding helper and save the changes. The RNS 510 doesn’t require a reboot and should start sounding better.

Another change that can be beneficial is changing the loudness, this can be performed by entering the test mode.

 

 

Jeśli bit 7 w bajcie 7-mym - protokół BAP. jest zaznaczony to wyciszenie działa a nie ma w zegarach radia i navi. Gdy jest odznaczone to mute nie działa natomiast pojawi sie w zegarach navi i radio.

040100020100001000 kod

 

WAZNE; Po zmianie kodowania rozpinamy diagnostyke, zamykamy auto i czekamy, nie wiem jak dlugo, ale u mnie sytuacja wygladala nastepujaco;

 

Zakodowalem radio i navi bo sa osobno na vcds, po wpisaniu kodow (takich samych dla navi i radia) otrzymalem potwierdzenie ze kody zostaly zaakceptowane (poprawne) zrobilem diagnostyke systemu i nadal pokazywal sie blad, blednego kodowania radia i navi.

Rozczarowany sytuacja zamknolem auto na noc, a na drugi dzien niespodzianka czekala w samochodzie, przywitala mnie piekna czerwona szata graficzna (sports line)na wyswietlaczu mojego RNS510.

Nie mialem czasu podlanczac rano diagnostyki (do pracy) ale po powrocie na pewno podlacze i dopisze reszte.

Edytowane przez nice.lw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak udało się uporać z błędami związanymi z błędnym kodowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak błędów brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam probowalem tak samo jak kolega nice.lw i niestety lipa nic sie nie dzieje robilem to na vcds 10.6 wpisalem kodowanie bylo potwierdzenie code ok ale nic sie nie zmienia dalej niema radia i navi na fisie a robilem dokladnie tak samo jak wyzej opisane znacie moze jeszcze jakies inne sposoby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam probowalem tak samo jak kolega nice.lw i niestety lipa nic sie nie dzieje robilem to na vcds 10.6 wpisalem kodowanie bylo potwierdzenie code ok ale nic sie nie zmienia dalej niema radia i navi na fisie a robilem dokladnie tak samo jak wyzej opisane znacie moze jeszcze jakies inne sposoby??

Ja to robiłem na warsztatowym vagu full legal bo nie wiem czemu ale moim co kupiłem (pirat) nie gadało tak samo jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Koledzy mam nawigacje rns510 i po podłączeniu sie vcds i wejściu do modułu 37 brak podświetlonej adaptacji jedynie jest seciurity acces jak go klikne to mam podać key napewno nie pasuje ten co mam do navi bo nie działa.

wiecie jak odblokować adaptacje.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na ekranie nawigacji jest prośba o podanie kodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie .nawigacja działa słucham np radia ,jak podłącze vcds to na ekranie pojawia sie ekran diagnose.

a reszta jak opisana wyżej,nawigacja jest dołożona ,czy nie trzeba podać loginu z licznika poprzedzony zerem.

Edytowane przez darecki_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności