Skocz do zawartości
Gość weniu81

kod bledu 01811

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weniu81

witam. w moim aucie pojawil sie problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi od strony kierowcy? mam pytanie co oznacza blad 01811 w vw passat b6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalezione w temacie KODY BŁĘDÓW od kolegi SZKLANKA 01811 - Versorgungsspannung für Türsteuergerät Fahrerseite (J386) [supply Voltage for Door Controller; Drivers Side (J386)] [Portierregelapparaat; bestuurderszijde (J386) (002 - Lage Limiet Overschreden - Intermitterend)][/font]

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, w moim Passacie B6, przy zamykaniu auta z pilota, nie zamykają się drzwi kierowcy (muszę zamykać je awaryjnie). Byłem z tym u mechanika, i jest błąd 01811 - napięcie zasilające drzwi kierowcy.

Według mechanika, odpowiada za to część zwana zamkiem. Na allegro do B6 znalazłem dwa typy zamka, możecie podpowiedzieć, który zamek kupić?

 

http://allegro.pl/zamek-drzwi-audi-passat-b6-b7-lewy-przod-warszawa-i2290769825.html

http://allegro.pl/vw-passat-b6-zamek-drzwi-przod-lewy-przedni-i2306181536.html

 

Chodzi mi o to czy ten pierwszy czy drugi?

 

Założone miałem drzwi od innego B6 i wszystko działa jak należy, i to na 99% awaria właśnie zamka, proszę o pomoc tylko, którego typu zamka mam szukać, tylko to potrzebuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek nie powoduje takiej usterki...

idziesz złym tropem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem z zamykaniem i otwieraniem samochodu (Passata 3C), mianowicie drzwi kierowcy nie zamykają się i nie otwierają się z pilota. W sterowniku drzwi kierowcy (1K0 959 701K) zapisany jest również błąd 01811. Sprawdziłem bezpieczniki, przy konsoli po stronie kierowcy 12 (10A), 13 (10A) i po stronie pasażera 12(10A), 29 (30A). Jestem na etapie sprawdzania złącza / wiązki elektrycznej w słupku A - strona kierowcy. Potrzebowałbym schematu / pinologi dla złącza T28 / T28c. Dodatkowo przydała by się pinologia sterownika drzwi. Chce sprawdzić czy napięcie rzeczywiście nie dochodzi.

Przemek -"prz3m3k" napisałbyś proszę jak rozwiązałeś podobny problem w swoim aucie. Widziałem post Tomka z "vwonline" - no nie wiele za darmo chciał pomóc - słowami "idziesz złym tropem" - może ty będziesz mógł coś podpowiedzieć - z góry dzięki

Edytowane przez adampek
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem w moim aucie jest rozwiązany. Powodem był przetarty przewód w wiązce drzwi kierowcy (łączący z gniazdem w słupku A). Skończyło się na lutowaniu i wszystko działa.

Dla zainteresowanych znalazłem że jest to problem również w Golfie V i w VW Jetta, poniżej link z opisem naprawy dla podanych modeli:

http://www.myturbodiesel.com/1000q/a5/wiring-harness-vw-jetta-repair.htm

 

prz3m3k - dzięki za podpowiedź :D

Edytowane przez adampek
uzupelnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać,że ta dolegliwość VW to tylko kwestia czasu bo i mnie to dopadło. Drzwi kierowcy nie zamykają się i nie otwierają się z pilota. W sterowniku drzwi kierowcy (1K0 959 701K) zapisany jest również błąd 01811.Kierując się wskazówkami" adampek " dotarłem do wiązki kabli i niestety dwa z nich są przerwane.a 3 dwa najgrubsze i jeden z cieńszych posiadają przełamania izolacji.Jutro dokonam ich łączenia.2015-03-19_15.20.50.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2015-03-20_10.24.51.jpg

2015-03-20_10.21.42 (1).jpg

Edytowane przez ZBYSZEK66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzanie kotleta.... ale Panowie mam pytanie.

Czy aby zdemontować z auta tę wiązkę (z harmonijką) - to trzeba odkręcać drzwi? Czy można, czy da się zdemontować bez ich odkręcania?

Bo oczywiście i mnie dopadł  niestety ten problem. Brak centralnego zamka zamykania drzwi kierowcy, brak podświetlenia przestrzeni na nogi w drzwiach, brak ogrzewania lusterka, nawet brak kierunkowskazu w lusterku. Wielka "kicha" jest zamykać i otwierać "paszteta"  kluczykiem awaryjnym ;-)

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności