Skocz do zawartości
rieder

jaki max rozmiar opon do b4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jesli był taki temat to przepraszam i prosze o usuniecie

 

chodzi o to jaki max.rozmiar opon wejdzie do passata b4 1.9 td,gł zależy mi aby nie było widać szpar pomiędzy oponą a nadkolem.

Obecnie mam 14' 185\65 i nie wyglada to ciekawie i chciałbym to zmienic.

oprócz efektu wizualnego zależy mi aby to funkcjonowalo tz. aby nic nie przycierało ,dlatego prosze o odpowiedz osóby które mają w swoich PASKACH taki zabieg i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie porsche to nie będziesz miał szpar :P to jest passat jak fabryka dała 14 to znaczy ze tak inżynierowie obliczyli i tak ma być kazda ingerencja pseudo tuning to większe spalanie szybciej się części niszcza itd.ja nie jestem zwolennikiem zmian to co fabryka dała tak ma być to chodzi i się sprawdza a po za tym to większe niż 15 ci nie wejda chyba i tak już tu musisz zmniejszyć profil oponyco by nie tarło na nierównościach :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kolego ja mam w passku B4 alu 15" a do tego oponki 195/60R15 i nawet całkiem fajnie to wygląda :ok: a do tego nie przekłamuje prędkościomierz, wiem bo sparwdzałem z nowym paskiem, a przy tym nic nie ociera i nie przeszkadza ale przestrzegam aby prawidłowo dobrać parametr felgi tzw ET najlepiej niech bedzie taki jak fabryczny w feldze 14". Jeśli dobrze pamiętam to mam ET38 ale jeśli się mylę to niech ktos mnie poprawi :hyhy:

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zle sprecyzowalem nieco chodzi mi o to jaki max rozmiar opon wejdzie mi na felgi 14' tak zeby nic nie przycierało,gł. na wysokośc zeby były mniejsze szpary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość handrew

Witam

Niestety Wiolkor ma racje. Najprościej mówiąc obwód toczny albo średnica opony musi być taki sam (no prawie) niezaleznie od wielkości założonej felgi czy rozmiaru opony. Dla passata B3/4 producent przewidział felgi 14 lub 15 o rozmiarach 165/70, 185/65, 195/60 (dla 14) i 195/55, 205/50 dla felg 15. Obwód możesz sobie przekalkulować tutaj Wszysto inne możesz zamontowac tylko na swoją odpowiedzialność, i liczyc sie z oszukiwaniem licznika, chociaż znam goscia który jeździ na 195/65 R 15 (czyli wyrzszych) i twierdzi że wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors

Niechce być złosliwy, ale jak dasz opony wyższe niż seria to dopiero może lipnie wyglądać jak na balonowych kołach. Co do szpar to lepiej sobie zainwestuj w sprężyny obniżające lub wersja bardziej ekonomiczna dla portfela: obetnij max 1 zwój w każdej ze sprężyn i nie będzie szpar :P Dodam jeszcze, że ta opcja jest lepsza niż większe kółka jeśli chodzi o spalanie.

Ile oszukuje licznik przy oponach 185/60R14 w porównaniu z serią 185/65R14? chodzi mi o przejechany dystans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość suchorz

Witam, w moim pasku B4 kombi mam Alu 16' z oponami 215/40 ZR 16 i wcale nadkola nie są pełne.

Koła zostały założone w niemczech i auta dostało TUV.

Zawieszenie zostało lekko obniżone i utwardzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może zle sprecyzowalem nieco chodzi mi o to jaki max rozmiar opon wejdzie mi na felgi 14' tak zeby nic nie przycierało,gł. na wysokośc zeby były mniejsze szpary

 

Kolego to spracyzuj jeszcze bardziej żeby nie było nieporozumień....

pisząc "max rozmiar..." masz na mysli szerokość opony czy wysokość..?

ale dodam że jeśli chodzi o wysokość to będziesz musiał zchodzić z szerkości żeby zastosować wyższą opnę i nie stracić oryginalnego obwodu koła w passku :hyhy: (jeśli coś pomyliłem z tymi zasadmi to proszę kolegów z forum o sprostowanie ;) ), ale raczej komicznie będzie wyglądał pasek na oponkach 165/80R14 lub 155/80R14 chociaż niewiem czy takie są produkowane ;) moim zdaniem passek ładnie wygląda ba kołach 195/60R15 ale to tylko moje zdanie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście założyłem 215/40/17, ale niestety jazda na tym profilu jest męcząca. i powróciłem do rozmiaru fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stas

ja w swoim b4 2.0 mam 205/45 na 16-tkach ale przymiezam sie kupic 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulahop

Ile oszukuje licznik przy oponach 185/60R14 w porównaniu z serią 185/65R14? chodzi mi o przejechany dystans?

 

Jeżeli przy rozmiarze 185/65-14 licznik pokazuje dystans np. 100km,

to na tym samym dystansie przy oponach 185/60-14 licznil pokaże dystans 103,22 km(teoretycznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad83

Dopuszczalna różnica w średnicy koła zalecana przez producentow to 2% , dopuszczalne to 4%. Zmiana rozmiaru kol (pod wzgledem srednicy) powyzej 4% wplywa odczuwalnie na dynamike samochodu. Zwiekszenie rozmiaru kol zmniejsza przyspieszenie wydluzajac biegi i na odwrot.Dlatego nie radze zbytnio szalec bo potem bedziecie sie dziwic ze paska zamulilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wsadzeniu 195/65/15 autko właśnie straciło przyspieszenie, ale ja głównie podróżuje po Polsce, więc OK. Według mnie autko lepiej wyglada na większych kołach, gdyz oryginalne 14 z tyłu wygladają jak rowerówki. A oto fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HRUMPS

Popatrzcie tutaj tirecalcold.html jest to bardzo fajna stronka i pokazuje różnice w prędkości, obwodzie itp. różnych rozmiarów opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili jezdze na 195/65/15, mialem 205/60/15 i tez wchodza i nic nie obciera. I to wg mnie sa optymalne rozmiary gdzie auto dobrze wyglada i za razem mozna smialo poruszac sie po naszych dziurawych drogach nie stresujac sie jak w przypadku opon z niskim profilem. Na zime jednak mam 175/70/14 i jak na rowerze sie czuje ale tu gore bierze bezpieczenstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sivasec, jak z komfortem na tych zimowych 175/70 i jaki masz indeks predkosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intex chyba T zreszta w zimowkach nie potrzebuje wiecej. komfort na dziurach w miescie super. na autostadzie tragedia. nosi autem jak to na waskich kapciach ale to przy duzych predkosciach. na nowy sezon beda juz zimowki 185/60 to moze w tasie sie popawi stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rangerek

ja dodam tylko że u mnie jest 205/55/15 i jest spoko - jeszcze sporo luzu między nadkolem a oponą - spokojnie wejdzie większa - tylko ..... licznik wtedy przekłamuje - o tym trzeba pamiętac!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie mam okazje kupic w atrakcyjnej cenie oponki zimowe 185/65/15 i zastanawiam sie czy beda dobre na zime? Ktos smiga na takich zimowkach ktory moze sie podzielic doswiadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności