Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.olx.pl/oferta/vw-rns-315-amundsen-media-system-2-2-aktualizacja-map-v9-west-east-CID5-IDiYvUW.html#0887514a72

 

Ewidentnie widać, że coś się ruszyło w sprawie RNS315. Widać, że włożona jest karta micro sd Samsunga do przejściówki.

I właśnie takie informacje znalazłem na GPS Power. Tylko tak jak napisałem mam problem z zarejestrowaniem się na ich forum i nie mogę zobaczyć linków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - tylko te karty produkowane od maja 2016 roku już nie dają możliwości zmiany CID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I Ja mam pytanie w sprawie wątku aktualizacji map najprawdopodobniej rns315, aktualnie mapy są odtwarzane bez karty SD passat 2014r.

A mianowicie, znalazłem coś takiego do ściągnięcia Mapy v9 rns 310 rns 315 aktualizacja 2017 rns310 rns315 sprawdzone, narazie ściągnąłem i co dalej

1. skopiować to na kartę SD i pójdzie, czy trzeba te pliki modyfikować jakoś.

2. w tytule jest napisane rns 310 rns 315 aktualizacja i pytanie czy mapa pasuje do jednej i drugiej navi?

3. poniżej wrzucam screena z plikami jakie ściągnąłem czy wg Was te pliki są ok.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Mapy v9 rns 310 rns 315 aktualizacja 2017 rns310 rns315 sprawdzone.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RNS315 są inne mapy niż do RNS310. Do RNS 315 - pliki są w folderze navpsf_update.

1. Karta powinna być sformatowana w systemie plików fat32.

2. Kopiujesz w MS Windows folder z zawartością plików.

3. Uruchamiasz linux'a i zmieniasz CID (czytnik wbudowany w laptopie - nie na wszystkich działa). Po zmianie wyjmujesz i wkładasz kartę z/do czytnika.

4. Po zmianie CID nadajesz hasło.

5. Idziesz do auta i wkładasz kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do RNS 315 ...

...

3. Uruchamiasz linux'a i zmieniasz CID (czytnik wbudowany w laptopie - nie na wszystkich działa). Po zmianie wyjmujesz i wkładasz kartę z/do czytnika.

4. Po zmianie CID nadajesz hasło.

...

 

Na jakie CID trzeba zmienić?

Hasło do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mapa którą ściągnąłem jest do 315 folder nazywa się navpsf_update.

Fajnie by było jakby jeszcze ktoś był tak miły i opisał to w sposób łopatologiczny jak to zrobić najlepiej screeny z odpowiedzią na pytania kolegi wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis znaleziony w internecie, przetestowałem działa

krok po kroku dla początkujących:

 

Krok 1:

Będzisz potrzebował komputera (laptop, notebook) z wewnętrznym, zintegrowanym czytnikiem kart SD (nie działa na czytnikach zewnętrznych czy wymagajacych sterowników na porcie USB).

 

Krok 2:

Należy zaopatrzyć sie w kartę microSD z adapterem SD: Samsung EVO PLUS 32 Model code: MB-MC32D/EU (MC32DA/EU) - koszt ok 50zł lub o pojemnosci 64GB SAMSUNG EVO PLUS SDXC 64GB Model code: MB-SC64D/EU (MB-MC64DA/EU) (nie kupować kart made in Filipiny - były przypadki, że nie chciały działać, tylko najlepiej made in Korea) karta w kolorze czerwonym z białym u góry paskiem.Pewniejsze są karty 64GB ale droższe - koszt ok 80 zł.Karta musi mieć odczyt mmc0:0001.

Sprawdzisz to pod linuxem wpisująć polecenie z terminala:

ls -l / sys / block | grep MMC

musi mieć taki odczyt mmc0:0001 inny jest niewłasciwy! ale o tym nieco później.

 

Oryginalna karta z mapami jest zabezpieczona przed prostym skopiowaniem plików na inna kartę SD i do tego potrzebna bedzie zmiana numeru CID karty clona, aby mogła poprawnie się sparować z urzadzeniem nawigacyjnym RNS315.

 

Krok 3:

Po umieszczeniu karty SD w czytniku komputera, przeprowadź formatowanie karty SD Samsung Evo + w formacie plików FAT32.Zrobisz to pod systemem Windows programem "FAT32 format" - znajdziesz go w katalogu Narzędzia.

Karta fabrycznie może być sformatowana w formacie ExtFAT,(system Linux nie używa formatu ExtFAT do dalszych modyfikacji, dlatego należy ja sformatować na nowo).

 

Krok 4:

Rozpakuj zawartość pobranego archiwum "VW RNS 315 West Europe v8" - (zawiera mapy Europy Zachodniej) lub "VW RNS 315 East Europe v8" - (zawiera mapy Europy Wschodniej), zrób to programem Winrar ver 5.xx.

Skopiuj na kartę SD, folder o nazwie "navpsf_update" z całą jego zawartościa.Tylko ten folder i nic wiecej nie może być na sformatowanej karcie SD!

 

Krok 5:

Użyj pliku "UNetbootin.exe" aby stworzyć sobie system USB Linux na Pendrivie.Dzieki temu nie musisz instalować systemu Linux na dysku twojego komputera."UNetbootin.exe" znajdziesz w dodatkowym katalogu - Narzedzia lub pobierz ze strony: http://unetbootin.github.io/

 

Wybierz dystrybucję Linuxa (Ubuntu 32 lub 64 bitową, preferowana jest 64bitowa chyba, że twój komputer takiej nie obsłuży to wybierz 32bit) Jeśli chcesz, wybierz ilość miejsca na dysku (spacje używany) na pendivie USB, aby zapisać lub zachować pliki podczas ponownego uruchamiania, po zakończeniu uruchom ponownie komputer i w zależności od komputera, naciśnij odpowiedni przycisk, tak aby komputer uruchomił się (bootował) ponownie na porcie USB z zainstalowanym na pendrivie systemem Linux.

 

Krok 6:

Skopiuj na pulpit (desktop) komputera w uruchomionym wcześniej systemie Linux folder - mmc_tools(zawierajacy pliki mmc i mmc32), znajdziesz go w dodatkowym katalogu - Narzędzia, nastepnie - kliknij prawym przyciskiem myszy na ten folder i wybierz opcję "otwórz terminal".Albo otworzyć sesję terminala (można ją wyszukać na górze po lewej stronie Ubuntu).

w "terminal" umieścić polecenie:

sudo -s

Sprawdź, nazwę karty SD, która jest twoja, wydaj polecenie z konsoli:

df

w moim przypadku jest to mmcblk0; (niekiedy moze być mmcblk1, mmcblk2)używac tylko mmcblk0

 

Zmiana pozwolenia na wykonanie mmc pliku:

chmod 777 mmc

 

Jeśli chcesz, odczytać oryginalny CID z karty SD wpisz polecenie:

cat /sys/block/mmcblk0/device/cid

 

Krok 7:

Zmiana numeru CID za pomocą narzędzia (pliku) mmc - wydaj z terminala polecenie:

sudo ./mmc prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

 

Po tym poleceniu wyświetli się:

wpisany nowy numer CID: 5d53424c32424d31013917ca53010400 i komunikat:

Success! Remove and reinsert SD card to check new CID.

 

Teraz wyjmij kartę SD i włóż ją ponownie do czytnika, celem zresetowania informacji o numerze CID

Aby odczytać nowy numer CID - wydaj z terminala polecenie:

cat /sys/block/mmcblk0/device/cid

Nowy numer CID powinien wygladać: 5d53424c32424d31013917ca53010400

 

Krok 8:

 

Teraz dla systemu nawigacji RNS315, należy zablokować kartę SD za pomocą hasła, Narazie nie jest możliwe, aby ją odblokować z powrotem z normalnym plikiem (narzedziem) mmc, trzeba poprawionej wersji jądra linux (nie ma go). Aby móc ponownie skorzystać z karty SD do aktualizacji map, trzeba ją sformatować w telefonie NOKIA z Symbianem.

 

Aby zablokować kartę SD hasłem - wydaj z terminala polecenie:

sudo ./mmc lock_sd /dev/mmcblk0 C99A20843ED7D90B6801E49F2BC80277

 

Krok 9:

Teraz z tak przygotowaną kartą SD idź do swojego samochodu.

Włóż kartę SD do czytnika nawigacji, uruchom silnik samochodu, tak aby było ciagłe zasilanie w prąd.

Przeprowadź aktualizację nawigacji RNS315 (po włozeniu do czytnika - karta SD zostanie sparowana z systemem RNS315 w samochodzie).

Czas aktualizacji - wgrywania map do pamięci wewnętrznej systemu RNS315 zajmie około 2 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RNS 315 mapy V9 cid karty zmieniamy na 5d53424c32424d31013917ca53010400, dodatkowo w RNS315 musimy zablokować kartę po zmianie CID.Wszystko robimy za pomocą kilku komend w terminalu na linuxie.

Jedynym problemem i największym jest zdobycie odpowiedniej karty która umożliwia zmianę CID ,na dzień dzisiejszy są to karty Samsung EVO PLUS,rekomendowane są 32 lub 64GB produkcja z Korei,ale niestety nie zawsze mamy gwarancję że będzie odpowiednia,także najpierw poczytajcie o problemach z kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie panowie , i panie bo zapewne jakieś tu są :P

 

poszukuje pomocy w zmianie cid na sd a dokładnie mam problem z samym terminalem korzystam z tej samej instrukcji jak użytkownik misiek 2123 ale za cholery

mi nie wychodzi

poniżej komunikaty z terminala :

 

piotr@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~$ sudo -s

[sudo] password for piotr:

root@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~# df

System plików 1K-bl użyte dostępne %uż. zamont. na

udev 2059216 4 2059212 1% /dev

tmpfs 413904 1240 412664 1% /run

/dev/sda5 10493512 4474652 5462780 46% /

none 4 0 4 0% /sys/fs/cgroup

none 5120 0 5120 0% /run/lock

none 2069516 84 2069432 1% /run/shm

none 102400 56 102344 1% /run/user

/dev/sda2 32989180 25769724 7219456 79% /media/piotr/12D8D024D8D007BD

/dev/mmcblk0p1 31263744 4900160 26363584 16% /media/piotr/AE4D-83A2

root@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~# sudo ./mmc prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

sudo: ./mmc: command not found

root@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~#

 

ps. dodam tylko że zgodnie z instrukcją po wgraniu katalogu na pulpit mmc_tools i kliknieciu prawym przciskiem myszy powinien wyskoczyć ocja terminal niestety u mnie brak

 

jeśli to możliwe proszę o pomoc

a jak ktoś z okolicy to i chętnie się odwdzięczę :P

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche namieszales

widze ze pracujesz na koncie root (niewlasciwe podejscie)

 

jezeli juz robisz jak robisz to zrob tak:

 

wejdz do katalogu gdzie masz skrypt prog_cid czyli zakladam ze /home/piotr/mmc

wejscie do tego katalogu to komenda: cd /root/piotr/mmc

 

bedąc w tym katalogu wykonaj polecenie: ./prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

 

powinno zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ponownie niestety uważałem się za ogarniętego ale nie w linuxie :(

ach starość chyba czy mogę prosić o podpowieć

gdzieś najprawdopodobniej w komędzie robię błąd

 

Zrzut ekranu z 2017-01-20 11:17:26.jpg

 

Zrzut ekranu z 2017-01-20 21:56:25.jpg

 

piotr@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~$ sudo -s

[sudo] password for piotr:

root@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~# cd '/home/piotr/Pulpit/mmc_tools'

root@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~/Pulpit/mmc_tools# /prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

bash: /prog_cid: Nie ma takiego pliku ani katalogu

root@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~/Pulpit/mmc_tools#

 

ps. na potrzeby tej operacji wgrałem linuxa :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zle to robisz, napisalem CI wyzej jak masz to odpalic

 

na koncie usera wyglada to podobnie zrob tak:

 

root@piotr-HP-Pavilion-dv6700-Notebook-PC:~/Pulpit/mmc_tools# ./prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomaga Zrzut ekranu z 2017-01-20 22:57:04.jpg

 

ale udało mi sie dotrzeć

 

chyba dalej jak moge prosić o podejrzenie

 

Zrzut ekranu z 2017-01-20 23:00:23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sformatowałeś kartę programem fat32?

Wrzuć plik mmc32 do folderu /home/twoja_naza_uzytkownika

Zmień atrybuty dla mmc (chmod 777). Nie wiem czy twoja karta nie jest już "poprawiona" i nie zmienisz na niej CID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sorry chłopaki bo mam wyrzuty troszke tak mecząc

 

ale już opadam z sil chyba na odczepnego kupie jeszcze jedna kartę

 

bo mam wrażenie że już wszystkie mozliwości

przynajmniej moje się końcą

a i w końcu się rozpije przez tą nawigacje :)

 

Zrzut ekranu z 2017-01-21 16:07:41.jpg

 

ps. kartę formatowałem w windowsie 7 w pliku fat 32

-katalogi stworzyłem w /home /mmc/mmc32

-próbowałem z Ubuntu z pendrive

oraz też wgrałem na stałe na lapka Ubuntu

- próbowałem też z navigacją na karcie i bez

 

ps. i z tego co pamiętam karkta jest z Korei nie Chińska więc powinno być ok ( acz kolwiek opis na samej sd jes Philipines )

 

i tu chyba kończą się moje pomysły

 

jak ktoś będzie miał jakiś pomysł chętnie go wsłucham i zastosuje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać od siebie żeby po zablokowaniu karty do rns 315 odczekać kilka minut przed wyjęciem jej z czytnika. U mnie działa na karcie made in philiphines. Kartę można ponownie użyć po aktualizacji w rns 315 i sformatowaniu w telefonie nokia z systemem symbian.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rafal0818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego włóż kartę do czytnika i z terminala wpisz:

 

ls -l /sys/block |grep mmc

 

potem pokaż mi co ci pokazało.

 

6aefbc37eb0e.jpg

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut ekranu z 2017-01-21 19:32:47.jpg

 

proszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szukaj nowej karty ma być mmc0:0001,a już ci mówię ,że będziesz miał bardzo ciężko trafić dobrą.

 

ps.Do sprawdzenia bus location i oryginalności karty jest darmowa apka ze sklepu play "SD INSIGHT" na androida.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności