Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Albercik napisał:

możesz poguglać i jest taki kolo, co generuje hasła na podstawie CIDa karty.

Po co ma generować nowe hasło? Skoro telefon pyta o hasło to znaczy, że karta jest już zablokowana. Formatowanie karty w urządzeniu z system Symbian (np Nokia E51) służy temu, żeby tę blokadę zdjąć i do tego na pewno nie potrzeba hasła. Można też formatować na zwykłym laptopie z czytnikiem SD ale potrzebna specjalna wersja linuxa. Było o tym pisane w bieżącym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nTomek napisał:

Formatowanie karty w urządzeniu z system Symbian (np Nokia E51) służy temu, żeby tę blokadę zdjąć i do tego na pewno nie potrzeba hasła.

Tam można dwa rodzaje blokad założyć jak dobrze pamiętam. Jedna jest write-only, a druga jest read/write. I ta druga nie pozwala nawet na sformatowanie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym rodzaju blokady odpowiednią Nokia umożliwia format, nie mam tylko pewności czy na pewno E51 to umożliwia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, nTomek napisał:

Jaki to jest model Nokii?

Nokia 206

11 godzin temu, Albercik napisał:

Jak dobrze pamiętam, to chyba Nokia N73 się nadaje najlepiej do kart pod RNS315.

Karty czyste już zamówiłem i dam znać jak poszło u mnie (mam Nokie E52, E66, N82 i jakąś tam jeszcze).

P.s. @GameTron a rozumiem, że masz kartę ze zmienionym CIDem? Jak tak, to powinieneś też mieć hasło do tej karty. Jak nie masz (np. karta oryginalna) to możesz poguglać i jest taki kolo, co generuje hasła na podstawie CIDa karty.

Jest to karta po zmianie CIDu i po zablokowaniu. Myślałem ,że wystarczy wpisać hasło którym blokowałem lecz nokia mi tego nie umożliwia.

Chyba pozostaje mi kupić nokie z serii N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, GameTron napisał:

Chyba pozostaje mi kupić nokie z serii N.

Nokia 206, czyli seria Asha, ma oprogramowanie Nokia Series 40. Wbrew pozorom - nie jest to Symbian. I mówiąc szczerze - nie wiadomo jak to się zachowa i co tak na prawdę potrafi.

Jak będziesz szukał to kup nawet w kiepskim stanie za kilka złotych, a nie te "nowe" lub "jak nowe". Często są to chińskie podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marsss napisał:

nie mam tylko pewności czy na pewno E51 to umożliwia

Ja mam taką pewność, bo robiłem nią już kilka razy. Jedna uwaga jest taka, że formatowanie dużych kart (64GB) zawieszało ten telefon i trzeba było wyciągać mu baterię, żeby wyłączyć. Po takim zawieszeniu karta nie miała już hasła, ale też nie miała prawidłowej struktury plików i trzeba było użyć programu "FAT32 format", ale to już na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić nokie n73 ,lecz kiedy wkładam kartę do telefonu ,to pokazuje mi komunikat card corrupted oraz kiedy chcę ją sformatować to po jednej sekundzie proces się anuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, GameTron napisał:

wkładam kartę

A próbowałeś wkładać do laptopa? Jest jakakolwiek reakcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, nTomek napisał:

A próbowałeś wkładać do laptopa? Jest jakakolwiek reakcja?

Niestety nie ma reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pacjent RNS315.  Co jakiś czas w czasie jazdy lub postoju radio się na 2sek wyłącza. Nie ma reguły potrafi to zrobić 5x w ciągu 1h lub 2x. Przywróciłem do ustawień fabrycznych - nie pomogło. Czy szukać nowego radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kable zasilające sprawdzone to przy takich objawach radio wymaga wizyty u jakiegoś magika-elektronika albo jak napisałeś... 

Dnia 28.09.2019 o 00:12, maaarcinnn napisał:

szukać nowego radia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2019 o 00:12, maaarcinnn napisał:

Witam. Pacjent RNS315.  Co jakiś czas w czasie jazdy lub postoju radio się na 2sek wyłącza. Nie ma reguły potrafi to zrobić 5x w ciągu 1h lub 2x. Przywróciłem do ustawień fabrycznych - nie pomogło. Czy szukać nowego radia ?

Co konkretnie oznacza że się wyłącza , wycisza się dźwięk , cały ekran staje się czarny i po chwili pojawia się logo startowe czy po tych 2 sekundach wraca do stanu sprzed chwili , a może czasami trzeba je ręcznie załączyć ?

Błędy w sterowniku sprawdzone , może są problemy z komunikacją po CAN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marsss napisał:

Co konkretnie oznacza że się wyłącza , wycisza się dźwięk , cały ekran staje się czarny i po chwili pojawia się logo startowe czy po tych 2 sekundach wraca do stanu sprzed chwili , a może czasami trzeba je ręcznie załączyć ?

Błędy w sterowniku sprawdzone , może są problemy z komunikacją po CAN ?

Wyłącza się,  ekran jest czarny i po ok 2 sek wraca do tego co było słuchane bez logo - tylko że jeśli muzyka grała np na 6lev głośności to radio po włączeniu gra ciszej bo mam ustawione lev 2 głośności po włączeniu.

Vcds (chinczyk)  błędów żadnych nie pokazuje lub ja nie potrafię to obsłużyć w kwestii radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na reset panelu czołowego. Może być problem ze złączem pomiędzy tym panelem i płytą główną - pęknięte luty itp. 

Jest możliwość diagnozy tego radia przez podłączenie do złącza "debug" (tam gdzie kamera) jakiegoś laptopa z portem szeregowym. Na tym złączu pojawia się masa komunikatów o statusie całego radia i poszczególnych podsystemów. Prędkość transmisji 115200bps. Jeśli to jakiś błąd wewnątrzy, powinno być coś widać w tych logach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja USA tego radia będzie normalnie działać z naszymi samochodami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA nie ma RDS, a odstęp między częstotliwościami wynosi 125kHz (w EU 100kHz) więc może nie "łapać" wszystkich stacji. 

Więcej różnic chyba nie ma... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ostatnio radio RNS315, wszystko zostało rozkodowane itd, więc ogólnie wszystko działa. Jest tylko jeden problem. Po włączeniu nawigacji i oddaleniu pokazuje złą pozycję na mapie. Wskaźnik znajduje się w miejscowości z której kupiłem to radio. Co mam zrobić, aby mapa pokazywała pozycję w której aktualnie się znajduję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krystian98 napisał:

Co mam zrobić

Masz antenę GPS? 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, nTomek napisał:

Masz antenę GPS? 

Chyba tak, bo gdy ruszę samochodem to znacznik na nawigacji się przesuwa, tyle, że jest w niewłaściwym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w info na mapie z iloma satelita i Ci się łączy navi, wtedy będziesz miał pewność że działa poprawnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności