Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest stara wersja i nie będzie działać na zegarach. 

Pewnie teraz zapytasz czy da się zmienić wersje softu na nowszy więc od razu piszę, że do RNS315 nie ma aktualizacji, chociaż widziałem gdzieś jakieś oferty zmiany softu z językiem polskim włącznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym nie ma aktualizacji to tak chyba nie do konca jest, sam mam z 5 softow do rns315:

mam softy 0011, 0270, 0311, 0410, 0500

i puki co udało mi sie np u szwagra wrzucic polski z tym ze nie pamietam z jakiego on startowal 

i np osft 0100 udalo mi sie podniesc do 0010 udalo mi sie podniesc do 0011 i doszedl jezyk czeski po aktualizacji ale juz wyzej mi sie nie udalo podniesc  ale nie poddaje sie i caly czas walcze gdzie lezy problem

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ElNinijo napisał:

mam z 5 softow do rns315

Kiedyś próbowałem coś wygooglać ale nic konkretnego nie znalazłem - dobrze wiedzieć.

A wiesz które softy obsługują menu na FISie?

Jak wygląda update? Z płyty czy z karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update z plyty

A wiesz które softy obsługują menu na FISie? - jeszcze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3C8035279L H70 0407 ogarnia menu na FIS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za pomoc.  Tak myślałem że mam RNS początkowe wersje i dlatego nie ma na zegarach po odblokowaniu. Moje przypuszczenia tylko potwierdziliście. A z drugiej strony też bym z chęcią popróbował powalczyć z softami może wspólnymi siłami coś się uda.

Edytowane przez sasza 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, montował ktoś kiedyś kamerę cofania w wersji low do Passata B7 kombi RNS 315? Podłączyłem na krótko, tj. 12V z 15 bezpiecznika, masę, 12v z lewego tylnego światła cofania, aktywowane w sekcji Nawigacja bajt 3, bit 6. Pojawił się przycisk kamery cofania , ale nie wyświetla się obraz. Wcisniecie przycisku nic nie powoduje. Na samym zapłonie jak i na włączonym silniku.  Sprawdzone zasilanie 12v na wtyczce jest. Jakieś sugestie co jest nie tak? Reset radia w postaci odlaczenia akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyy..... jednej rzeczy brakuje mi w opisie... włączasz wsteczny? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cwieku pokaż jakie masz kodowanie w tej nawigacji i module parktronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2018 o 19:59, nTomek napisał:

@Cwieku pokaż jakie masz kodowanie w tej nawigacji i module parktronika.

Już ogarnięte. Dodatkowe kodowanie w module asystenta parkowania było potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, co bramkę viatoll rns 315 wola mi punkt poboru oplat. Pomozcie jak to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnosci nie mam, bo tej navi nie posiadam, ale szukalbym punktow poi i to wylaczyl albo przynajmniej ten odpowiadajacy za bramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Panowie mam pytanie, czy w RNS 315 w czasie komunikatów lektora navi powinno ściszać się radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  potwierdzam w czasie komunikatów z navi radio automatycznie się ścisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejść w developer menu? Rns 315 3c8035279 w vcds nie mogę tego uaktywnić?  Widziałem na jakimś filmu o rns 510 skrót klawiszowy do resetu tj " i <>" i przytrzymać setup ale czy nic się nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem ze nie mogę tego zmienić. Po zatwierdzeniu dalej jest zablokowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz w adaptacjach nawigacji, Developer mode (temporary) na Enabled i dajesz Do It  - i co? Nie przyjmuje tej wartości? Czy może przyjmuje ale tryb nie pojawia się mimo, że trzymasz guzik SETUP przez 20 sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje do IT i nic się nie zmienia. Trzymanie setup też nic nie daje. Próbowałem na dwóch vcds bodajże 17.4 i 18.2 ale na jednym komputerze i kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Patryk211088 napisał:

Daje do IT i nic się nie zmienia

Wybierasz "Enabled" w miejscu 1, ciśniesz "Do it!" w miejscu 2 i masz wartość "Enabled" w miejscu 3 -- masz tak?

Shot_20190409192008015.jpg.11f2bf79da82ffb988b9ce53e2d52e45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności