Skocz do zawartości
Sebancisz

Czy podrabia się unidena 520 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie widzę w necie ani na forum więc zapytam ludzi którzy się bardziej ode mnie interesują CB.

 

Czy wychodzą podróbki unidema 520?

Jeśli tak to jak je rozpoznać?

 

Ktoś coś mi tłumaczył o częściach filipińskich w oryginale i o chińskich w podróbkach ale niewiele mi to mówi.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wychodzą podróbki unidema 520

Nie słyszałem o takich. We wszystkich radiach "unidenopodobnych" typu President johnny, harry , Stabo i inne, i tak w środku znajduje się płyta główna prod. Unidena. Tylko że w zależności od daty produkcji - wstępują w różnych wersjach i jedne spełniają warunki deklaracji zgodności UE, a inne nie. (mogą być np. tylko sprzedawane w USA).

Temat części filipińskich wziął się z czasów gdy pierwsze radia Presidenta były made in Philippines i te cieszyły się dobrą opinią (zresztą do tej pory).

Teraz pewnie i tak wszystko klepią w Państwie Środka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając jeszcze informacji o radiu znalazłem takie coś...?

[ame]

[/ame]

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Gościu zaekranował dodatkowo obwody wejściowe, ale taka manufaktura może przynieść więcej szkody, jak pożytku. Tak pozawijana folia może w najmniej spodziewanym momencie zrobić gdzieś zwarcie elementów i całe radio stanie się "bezpiecznikiem" ;)

- Jest tyle fajnych radyjek, a Tobie spodobał się Uniden. Dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu cie zaskoczę, chyba wrócę do mojego starego alan/midland (chyba 109) mam go przerobionego przez serwisanta CB (wstawił jakiś prosty filtr). Zbiera mniej szumów od Unidema po rozkręceniu SQ na max.

Dla tego pytam, czy podrabiają 520 stki, bo raczej radio mnie nie powaliło porównując je z szumofonkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem ostatnio jak można tak nazwać bliźniaczą wersję Unidena 520 , M-tech Legend II, można powiedzieć że nowość, porównywałem ze znajomym z jego U520 i żadnej różnicy nie ma zarówno w budowie płyty głównej jak i osiągach, oba są niemal identyczne, chodzi to u mnie na antence Sirio Megawatt 3000 i muszę powiedzieć że jest nieźle, radio może nieco za czułe na miasto bo często wybiera tak zwane miejskie zakłócenia za to w trasie rewelacja i do tego nie ma przeszkód prawnych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żadnej różnicy nie ma zarówno w budowie płyty głównej jak i osiągach, oba są niemal identyczne

Niemal identyczne, ale nie takie same. Jak zwykle diabęł tkwi w szczegółach. Uniden520 to klon Presidenta Harry w pierwszej wersji. Użytkownikom, którzy używali tych radyjek PAR w 2004r. cofnął zezwolenia na ich używanie bo nie spełniały warunków homologacji. Po tym okresie nie ma pozwoleń na używanie radia CB, ale urządzenia dopuszczone do sprzedaży muszą spełniać warunki homologacji, a po zmianach prawa telekomunikacyjnego - mieć tzw. deklarację zgodności CE. Tą już miał President Harry II classic i potem jego klon M-Tech Legend II. Stąd, jak piszesz:

do tego nie ma przeszkód prawnych

Fanom Unidenów można je polecać. Wilk syty i owca cała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy na to?

Wszelkie takie przeróbki dokonywane bez przyrządów mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka manufaktura może przynieść więcej szkody, jak pożytku.

 

ale

 

Wszelkie takie przeróbki dokonywane bez przyrządów mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

 

Kolejna kropka po kropce :-), ehhh podstawa to się wybić nawet nie wnosząc nic nowego.

 

Czas zacząć czytać ze zrozumieniem to co napisali już inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna kropka po kropce

I Twoja jeszcze następna.

Nie masz nic konkretnego do napisania to nie zaśmiecaj forum.

podstawa to się wybić nawet nie wnosząc nic nowego

W ten sposób Tobie się na pewno nie uda.

Czas zacząć czytać ze zrozumieniem to co napisali już inni.

Czas by był najwyższy, bo z tego co napisałem, jeśli dysponuje się odpowiednim sprzętem, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby robić takie ulepszenia czy przeróbki, a o tym nikt nie pisał.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeróbki dokonywane bez przyrządów mogą przynieść więcej szkody

- napisz jakie "przyrządy" masz na myśli odnosząc się do tego przypadku.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz jakie "przyrządy" masz na myśli odnosząc się do tego przypadku

Do pomiaru czułości i selektywności. Dołożenie ekranu mogło zmienić impedancję i częstotliwość rezonansową obwodów wejściowych, co mogło odbić się na czułości całego układu odbiornika. Generator sygnałowy, miernik mocy wyjściowej, oscyloskop i wobulator wystarczy żeby to sprawdzić.

A tak w ogóle to co to ma być? Egzamin z radiotechniki? :D

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogło odbić się na czułości całego układu odbiornika

- kolejne gdybanie. Mogło, ale nie musiało. Akurat w tych okolicach na płycie są dwa zaekranowane filtry pasmowe (w kubeczkach) odbiornika wraz ze scalakiem i cewki stopnia końcowego nadajnika. Jak coś ten patent pomógł, to jedynie tyle że nie indukowały się jakieś "śmieci" na diodach przełączających. Po co ci taka artyleria ?

Generator sygnałowy, miernik mocy wyjściowej, oscyloskop i wobulator wystarczy żeby to sprawdzić

Widzisz, jak las jest gęsty - zabłądzić nie trudno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejne gdybanie. Mogło, ale nie musiało.

Pewnie, że nie musiało. Ale jak sprawdzisz czy faktycznie nie odbiło się to na czułości? Na ucho?

Przecież tak można dyskutować w nieskończoność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież tak można dyskutować w nieskończoność...

- ja odpuszczam. Zęby już mnie bolą ;). Chyba że, ktoś ma coś na temat w tytule wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zalogowaniem się na stronkę z tym schematem, jakby ktoś mógł przeszczepić to na nasze forum to był bym bardzo wdzięczny a na pewno inni też by skorzystali. Kusi mnie żeby to zaadoptować u mnie no ale wolałbym się nieco bliżej z tym zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Masz tu fotkę z tego forum. http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?showtopic=3910

ekran8811.jpg

- ja nie zajmowałbym się takimi "wynalazkami' - wyżej pisałem dlaczego. M-Tech w tamtym miejscu też wygląda inaczej i cały trud pójdzie na marne...

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę ostrożny;p , jutro pojadę kupić grubszego sreberka i spróbuję zrecenzować czy gra warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będę ostrożny

- zanim zaczniesz...

M-Tech w tamtym miejscu też wygląda inaczej

harryclassicplytatyl0fd0.jpg

Znajdź szczegóły, którymi różnią się obie fotki :hmm

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro otworzę to zobaczymy jak tu wyjdzie, już chyba wiem jak to będzie wyglądało ;]

Edytowane przez kamikatze
błąd w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności