Skocz do zawartości
EEKTRONIK2

Grzałka elektryczna w B5FL i B5 zobacz!!

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos wie jak sie po podłącza ?? jakis schemacik ??

A masz juz nowa nagrzewnice z wbudowana grzalka?

Fajnie by bylo dowiedziec sie w ktorym to dokladnie miejscu siedzi w nagrzewnicy, bedzie wiedomo ktore kable do tego ida i zkad;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez chwile pozniej leci cieplawe, ale to nie to, nagrzewnica o mocy 900wat grzeje poteznym cieplem.

Zwykle male 200watowe farelki na 12v daja niezle cieplo

 

Dokładnie. Taką grzałkę czuć w samochodzie.

Powietrze ma charakterystyczny zapach "przypalonego kurzu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Taką grzałkę czuć w samochodzie.

Powietrze ma charakterystyczny zapach "przypalonego kurzu".

Odnoszę identyczne wrażenie. :)

Poza tym należy tego klawisza stosować tylko do uzyskania pożądanych efektów na szybie.

W innym przypadku grzałka grzeje jak szalona dzięki czemu można się w aucie zagotować. :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice mam chyba stara myslalem zeby ta grzalke dolozyc ale skoro mówisz ze trzeba nagrzewnice wymienić to chyba nie będzie takie proste :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie się dziwiłem dlaczego tak mocno grzeje mi jak mam ogrzewanie na szybę włączone. Po sprawdzeniu VIN sprawa się wyjaśniła . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy co mogło się popsuć przy tej grzałce . W parametrach mojego paska jest kod: 7E6 - Electric auxiliary air heater , kiedy próbuję ją załączyć według Waszej instrukcji nic się nie dzieje tzn nie leci ciepłe powietrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, grzałkę można zamontować bez wymiany nagrzewnicy trzeba tylko wywiercić cztery dziurki i wyciąć kawałek plastiku na kabelki, co do sterowania to potrzebne są dwa przekaźniki i dwa bezpieczniki plus okablowanie (w orginale znajdują się na stalowym wzmocnieniu pod pulpitem ) włącza i wyłącza to cudo sterownik silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, grzałkę można zamontować bez wymiany nagrzewnicy trzeba tylko wywiercić cztery dziurki i wyciąć kawałek plastiku na kabelki, co do sterowania to potrzebne są dwa przekaźniki i dwa bezpieczniki plus okablowanie (w orginale znajdują się na stalowym wzmocnieniu pod pulpitem ) włącza i wyłącza to cudo sterownik silnika

A czy chlodnica klimy jest taka sama w nagrzenicy z grzalka i bez?

Czy przypadkiem przy obecnosci grzalki pudlo nie jest wieksze, lub chlodznichak nie jest mniejsza;)?

 

---------- Post added at 02:08 ---------- Previous post was at 02:08 ----------

 

Chyba ze pudlo jest uniwersalne.

Az z ciekawosci sprawdze u siebie ile tam miejsca jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest tak samo, a grzałka znajduje się blisko nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...czyli pucha jest uniewersalna tulko grzalki brak.

A czy sa przewidziane mocowania, miejsca nawiertu w plastiku, czy nie?

(pytam bo z tego co mowisz wynika, ze chyba widziales nagrzewnice wyciagnieta auta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie jest przygotowane trzeba wszystko samemu zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i pod co to podłączyć?? masz jakis schemat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi koledzy co mogło się popsuć przy tej grzałce . W parametrach mojego paska jest kod: 7E6 - Electric auxiliary air heater , kiedy próbuję ją załączyć według Waszej instrukcji nic się nie dzieje tzn nie leci ciepłe powietrze.

A masz pewność że masz tą grzałkę? :)

Bo ja np. na etykiecie nie mam tego kodu, a grzałkę i owszem. :dobrze

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podłączenie to dwa kabelki do sterownika silnika do kostki pomarańczowej chyba pin 8 i 9 tak jest w TDI a co do benzyny to nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę iść sprawdzić z czystej ciekawości czy też mam taki bajer.Wydawało mi się właśnie że jakoś szybko zaczyna mi ogrzewać szybę przednią-może i ja to mam :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę iść sprawdzić z czystej ciekawości czy też mam taki bajer.Wydawało mi się właśnie że jakoś szybko zaczyna mi ogrzewać szybę przednią-może i ja to mam :hyhy

Ty masz BP;) wiec nie porownuj...benzynka lapie 20 stopni z nawiewy juz po okolo 200m jazdy.

 

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

 

A masz pewność że masz tą grzałkę? :)

Bo ja np. na etykiecie nie mam tego kodu, a grzałkę i owszem. :dobrze

Pozdro.

A czy napewno nie jest to sprawka 3 magicznych wiec na wejsciu nagrzewnicy?

 

Zaobserwowalem u siebie grzanie (jakies max 20 stopni z nawiewu) po okolo 30-50 sekundach.

Natomiast jak odlacze 3 swiece z ukladu chlodzenia to takowego ''grzania'' nie ma nawet po 5 minutak, dopiero po okolo 10 jak silnik sie podgrzeje delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW wycofał się ze swiec w ukladzie cieczy chłodzącej na rzecz własnie elektrycznej nagrzewnicy gdyż jest duzo wydajniejsza :) wiec od 2002 roku nie ma juz świec a nagrzewnica :) cytuje to co kiedyś usłyszałem w ASO VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty masz BP;) wiec nie porownuj...benzynka lapie 20 stopni z nawiewy juz po okolo 200m jazdy.

 

 

Cii :)

 

 

Może jednak mam :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cii :)

 

 

Może jednak mam :-D

;)

ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie raczej tego nie mam. Ale to nawet i lepiej, bo jak jest chłodno/zimno na zewnątrz to ja mam tendencję do jazdy z podmuchem skierowanym na szybę (1-3 kreski) aby mi szybka nie parowała:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności