Skocz do zawartości
EEKTRONIK2

Grzałka elektryczna w B5FL i B5 zobacz!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jest to informacja rozbieżna z faktem o którym czytałem już nie raz, mianowicie klima nie włączy się gdy temp na zewnątrz jest poniżej 5stopni.

Hmm, u mnie nawet przy minusowej temperaturze, klima się załącza - widać to po spadku obrotów silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo to montowane na zyczenie klienta tak jak spryski lamp bez xenonow. Pytalem ziomka mechaniora z vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja zauważyłem że jak się wciśnie ten przycisk to nadmuch idzie na maxa i że włącza się klima ale nie wiedziałem że jest to połączone z nagrzewaniem szyby i szybszym uzyskaniem ciepła...

 

u mnie nie działa niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy da się wsadzić do każdej klimy.

W Etce mają one inne oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Etce mają one inne oznaczenia.

 

a dokładniej ?

 

na pewno było też montowane z klimatyzacją manualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy da się wsadzić do każdej klimy.

W Etce mają one inne oznaczenia.

Da sie, trzeba przezucic cale pudlo nawiewu ze zintegrowanaym nagrzewatorem, widzialem takie pudlo na ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, u mnie nawet przy minusowej temperaturze, klima się załącza - widać to po spadku obrotów silnika...

 

Raczej nie możliwe , ale nie będę się upieral przy tym.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cały czas chodzi na ECON, ale jak przełączę na szybę albo na AUTO to automatycznie załącza mi się kompresor, a czujnik temperatury jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spieraj sie Groszek ma racje, pelno dowodow na forum.

 

U mnie tez nawet czasami do -7/-10 sie zalacze(oczywiscie temp z MFA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem u siebie w Passku tą grzałke. Wydaje mi sie, że jest, ponieważ na środku leciało cieplejsze powietrze niz po bokach. Oczywiście posiadam wersje skandynawska. Czy u Was, też tak jest je na boczne szyby leci normalne powietrze(nie pogrzane). jutro sprawdze jeszcze kody w bagażniku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez dziala:) super sprawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą sprawdziłem u siebie w Passku tą grzałke. Wydaje mi sie, że jest, ponieważ na środku leciało cieplejsze powietrze niz po bokach.

Miałem tak samo dzisiaj podczas mojego testu. Ale kodów jeszcze nie sprawdziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7E6 - Electric auxiliary air heater

 

No panowie ja nie mam tego symbolu w książce ale właśnie wróciłem z garażu i taka sytuacja się wydarzyła: Silnik zimny-nie pracował od 5 godz.Odpaliłem go i zacząłem odliczanie z dłonią na nawiewie przedniej szyby.Po około 40 - 50 sekundach cyknął jakiś przekaźnik-obroty silnika minimalnie i na chwilkę zeszły w dół ( takie wahnięcie)po czym z nawiewu zaczęło lecieć letnie a za chwilę trochę cieplejsze powietrze.Nie ma opcji aby bez jakiegoś "ustrojostwa"-pewnie tego o którym piszecie- po minucie na zupełnie zimnym silniku mogło lecieć inne powietrze jak zimne.Wnioskuję że pewnie też to mam :) :) No cóż przepiękny patent z którym jeszcze się nie spotkałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No panowie ja nie mam tego symbolu w książce ale właśnie wróciłem z garażu i taka sytuacja się wydarzyła: Silnik zimny-nie pracował od 5 godz.Odpaliłem go i zacząłem odliczanie z dłonią na nawiewie przedniej szyby.Po około 40 - 50 sekundach cyknął jakiś przekaźnik-obroty silnika minimalnie i na chwilkę zeszły w dół ( takie wahnięcie)po czym z nawiewu zaczęło lecieć letnie a za chwilę trochę cieplejsze powietrze.

 

Dokładnie - u mnie identyko. Ależ się ucieszyłem, że toto mam. Nigdy więcej zamarznętej szyby! U mnie po ok 30 sek to się stało.

 

Ciekawe czym jeszcze mnie ten samochód zaskoczy...

 

Do tych co obawiają się o pękniętą szybę. To powietrze co leci ma tak ok 20 stopni. Więc nie powinno popękać...

 

Nie krępować się i dawać chłopakowi punkty pomógł - dzięki niemu mamy fajny patent na oszronioną szybę...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie - u mnie identyko. Ależ się ucieszyłem, że toto mam. Nigdy więcej zamarznętej szyby! U mnie po ok 30 sek to się stało.

 

Ja liczyłem w myślach :) :) więc mogło zaistnieć jakieś przekłamanie :) :) i też mogło to być ok 30 sek.Ale w sumie to nie ważne :) :) Chciałem jeszcze nadmienić że Climatronic pracował w trybie Econ a więc bez włączonej klimy.Zawsze w zimę jeżdżę z nawiewem na szybę a resztę włączam lub przełączam wedle potrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Po około 40 - 50 sekundach cyknął jakiś przekaźnik-obroty silnika minimalnie i na chwilkę zeszły w dół

 

To przekaźnik od świec żarowych w układzie chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przekaźnik od świec żarowych w układzie chłodzenia.

 

Być może.Nie twierdziłem że to włącza się grzałka tylko że pstryka jakiś przekaźnik :) Pewnie to zbieg okoliczności że mniej więcej w tym samym czasie zaczyna lecieć cieplejsze powietrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może.Nie twierdziłem że to włącza się grzałka tylko że pstryka jakiś przekaźnik :) Pewnie to zbieg okoliczności że mniej więcej w tym samym czasie zaczyna lecieć cieplejsze powietrze :)

w tym samym czasie zaczyna leciec, bo 3 swiece grzeja na wejsciu do nagrzewnicy, tak wiec moment i te 20 stopni daja rade zagrzac.

Mysle ze najlepiej by bylo namacalnie sprawdzic lub w po kodzie opcji zainstalowanych.

U mnie tez chwile pozniej leci cieplawe, ale to nie to, nagrzewnica o mocy 900wat grzeje poteznym cieplem.

Zwykle male 200watowe farelki na 12v daja niezle cieplo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jak sie po podłącza ?? jakis schemacik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności