Skocz do zawartości
EEKTRONIK2

Grzałka elektryczna w B5FL i B5 zobacz!!

Rekomendowane odpowiedzi

No a u mnie tego nie ma , nic się nie dzieje po właczeniu tak jak w opisie:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry bajer, dzisiaj to sprawdzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zadzwonić do ASO i podać VIN. Na pewno można się dowiedzieć czy coś takiego jest.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie POSTOJOWE WEBASTO

 

Postojowe to na pewno to nie jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany tematem zadzwoniłem do ASO podałem swój VIN i dowiedziałem się że takiego urządzenia nie ma w moim samochodzie. Auto mam z 2002r. Dostałem także informację, że takiego bajeru nie montowano fabrycznie tylko dokładano do np. wersji skandynawskich. Po za fabryką. Jest to nie standardowe wyposażenie. No i często w okresie zimowym zadawane pytanie przez właścicieli VW w serwisach.

Krzysiek czy to urządzenie ma oznaczenia VW? Nie daję wiary do końca serwisowi ponieważ już dwa razy zostałem wprowadzony w błąd.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się raczej dołożyć - w etce climatronic jest w innej wersji z/bez ogrzewania elektrycznego.

 

Co do montowania ogrzewania poza fabryką na życzenie klienta, to Webasto było tak montowane.

Może serwisant pomylił te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomylił. Zaznaczyłem, że nie chodzi mi o webasto. Facet odpowiedział, że wie o co mi chodzi bo ludzie często zadają pytania. Może na tej grzałce są oznaczenia VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Etki ma takie oznaczenie:

 

14t1087.png

 

 

Więcej fotek:

18729521.jpg

45828193.jpg

99080587.jpg

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0963235

heater element with electric air additional heater Z35 / PR-7E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sooper to może ty zadzwoń do serwisu i zapytaj o to urządzenie w twoim samochodzie.

Zobaczymy co Ci powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO w wawie i niestety w mojej wersji HIGHLINE tego nie ma, Pan z obsługi nie był również w stanie powiedzieć w jakich wersjach występuje dodatkowe ogrzewanie, od jakiego rocznika, oraz w jakim modelu było montowane.

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Chylinskich tel. 22 519 00 21. Jestem ciekaw co Ci powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń do Chylinskich tel. 22 519 00 21. Jestem ciekaw co Ci powiedzą.

 

dzwoniłem.

UWAGA WYSTĘPUJE TYLKO W WERSJACH OZNACZONYCH PR- 7E6

 

 

7E6 - Electric auxiliary air heater

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...TYLKO W WERSJACH OZNACZONYCH PR- 7E6

Gdzie mogę znaleźć to oznaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aucie. Popatrzyłem szybko w książkę serwisową i nie znalazłem oznaczeń podobnych do PR- 7E6 albo PR - 7E0.

Zrobiłem też test. Jest teraz jakieś 8C. Ustawiłem klimatronic na maxa i nawiew na przednią szybę. Po jakiś 10-15 sekundach na szybę dmuchało wyraźnie cieplejsze powietrze.

Wiec nie wiem czy to przez to ze jest 8C i już by się nagrzało (chociaż auto jest nie ruszane od jakiś 4 godzin) czy mam tą grzałkę...

 

Wieczorem poszukam dokładnie wspomnianych wyżej oznaczeń w książce serwisowej i zobaczę czy mam to 7E6 - Electric auxiliary air heater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, skoro to grzałka elektryczna to czy nie powinna grzać bez odpalania silnika ?, tylko czy aku pociągnie :D

Podobno grzeje tylko poniżej +5°C (podkreślam podobno)...

 

cytat z forum octavi.

jest to pewnego rodzaju farelka [PTC heater Z35], a zeby ona zadzialala to musza byc spelnione pewne kryteria, jak dobrze pamietam temp. zewnetrzna musi byc poniezej 5 stopni i nieprzekroczone 'pewne' (nie pamietam jakie) obciazenie alternatora, a jak juz wspomnialem wczesniej - nie kazdy model moze byc w to wyposazony.

Sprawdzic mozesz po kodach wyposazenia auta :

7E6 Electric auxiliary air heater

i jeszcze jeden
Na wlepie w bagazniku lub książce serwisowej powinieneś mieć kod 7E6: electric auxiliary air heater
książkę serwisową i nie znalazłem oznaczeń podobnych do PR- 7E6 albo PR - 7E0.
dokłanie chodzi o wpis 7E6 bez PR, u mnie też nie ma 7E0.

 

 

EDIT:

Niestety Panu z ASO coś się pomyliło 7E0 to ogrzewanie postojowe, którego też nie mam

7E0 - W/o heat accumulator/auxiliary heating

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem wszystko posprawdzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten bajer u siebie w aucie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn na takim mrozie odpala Ci klima?????? Czy też może włączasz ten przycisk, klima się nie włącza (tak powinno być) a po kilkunastu sekundach mimo wszystko leci ciepłe powietrze???Jeżeli by tak było to byłoby to ciekawe rozwiązanie.Czy klima pracuje czy też nie ( ze względu na zabezpieczenie) i tak leci ciepłe powietrze) Sprawdzę to u siebie tyle tylko że teraz nie ma mrozów i klima odpala normalnie hmmm...

 

Nie wiem czy klima odpala wiem że coś tam się grzeje bo jak auto stoi pod firmą przez 8 godzin i przy nawet -10stopniach to już za bramą a mam do niej 100m z nawiewu na szybę leci ciepłe powietrze.

Jesli climatr. mam ustawiony na ECON to po wciśnięciu tego przycisku w lewym górnym roku ECON znika - a jak wiadomo jak nie ma tam nic lub jest napis auto to klima chodzi - w tym przypadku nie umiem powiedzieć czy chłodzi czy nie ale biorąc to na logikę to może chodzić - jak wiadomo klima osusza powietrze więc coś w tym może być.

Ale jest to informacja rozbieżna z faktem o którym czytałem już nie raz, mianowicie klima nie włączy się gdy temp na zewnątrz jest poniżej 5stopni.

 

Tak czy inaczej bajer baaaaaardzo przydatny :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności