Skocz do zawartości
pobs

AIR Ride - pneumatyczne zawieszenie ; co i jak...

Rekomendowane odpowiedzi

mialem air-a w audi a4 b6 avant i powiem tylko tyle ze fajna zabawka ale niestety sa pewne minusy ja mialem dwie awarie naszczescie nie podczas jazdy. Wszesniej jezdzilem na gwincie i wole gwint .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak i czytam i rozumiem, że jak na przeglądzie koleś to zobaczy to przeglądu nie przejdzie? W Niemczech te zestawy też są do kupienia, ale trochę drożej i pisze że to jedyne, które mają TUV czyli bez problemu chyba przegląd przechodzi. Z kolei u nas na stronie którą podał jeden forumowicz:

 

http://www.airride-system.pl/zestaw-prestige-vip-vw-passat-b5-b5fl-3b-3bg-p-725.html

 

czytam, że:

 

 

"Zestawy air-RIDE nie posiadają atestów i homologacji na drogi publiczne."

 

 

Więc to wszystko chyba bez sensu...

 

Robię rocznie przeszło 50tyś km (kilka razy w miesiącu trasa Opole<->Monachium) i chyba nie warto mi ryzykować, a szkoda bo już szukałem jakiegoś konkretnego zestawu do mojego auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce tuv jest zbedny raczej bo nie sa tak jasne przepisy co do przegladu

 

w niemczech bez tuv mozesz miec problemy i tam powienienes miec tuv ale takie zestawy kosztuja sporo wiecej i czesto nie klada sie nisko jak np TA-technixa

 

co ciekawe u nas biora ludzie do niemiec te zestawy bez tuv ale jak sobie tam radza nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie koszta za najprostrzy zestaw Air-ride do B5 ?

Sterowanie przód i tył , bez każdego koła z osobna...

 

Oczywiście cena bez amorów mnie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np u nas np od 3000zł na gwint klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktoś czy taki kompresor się nada pod air ?

http://allegro.pl/sterowanie-poduszek-powietrznych-merc-sprinter-i4593042822.html

 

Jaką butlę najlepiej włożyć ? 15l wystarczy czy raczej większa ? Lepiej dać jeden kompresor czy dwa ? Zestaw będę robił sam, i będzie to prosty zestaw, podnoszenie przód tył , z możliwością rozbudowy późniejszej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie ze to uciagnie aira wyglada jak kompresor do pompowania kol :)

 

wieksza butla = wiecej zabawy

wiecej kompresorow = szybsze napelnienie butli = szybsza ponowna zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak mam taki sam do pompowania kół strasznie slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do MAPETA, jak się ma jakoś zaworów elektromagnetycznych tych tańszych (chyba włoskich) u Was na sklepie do tych niemieckich Hafnera ? bo cena jest przez pół, jaka jest różnica w poduchach 2-bałwankowych i 3-bałwankowych ? oprócz wysokości rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do MAPETA, jak się ma jakoś zaworów elektromagnetycznych tych tańszych (chyba włoskich) u Was na sklepie do tych niemieckich Hafnera ? bo cena jest przez pół, jaka jest różnica w poduchach 2-bałwankowych i 3-bałwankowych ? oprócz wysokości rzecz jasna

 

ogolnie wloskie mamy od ok 2 mies i nikt nei reklamowal tego jak narazie podobnie jak hafnera iec cieko mi okreslic i te i te dzialaja :)

 

na 3 balwankach jest troche wiekszy komfort jazdy i niektore auta wuzej sie podniosa na 3 balwankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno zapytanie czy na jednych i drugich poduszkach mozna zejsc tak samo nisko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przod tak samo

tyl na 2 balwankach zejdziesz ok 1,5 cm nizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności