Skocz do zawartości
napster

wyciek oleju, fotki pomoze ktos?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, leci olej z tego półksiężyca, nie tak jakby od smarowania lancuszka pomoze ktos?

20110103023.jpg

20110103025 [800x600].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam z tym problem ,czuje nawet po dluższej jezdzie smród palonego oleju w kabinie,z tego co słyszałęm to nie można kupić nowej uszczelki do tego ,tylko cały ten nowy element,w najbliższym czasie spróbuje to silikonem uszczelnić...to jest chyba częsta przypadłość że w silnikach 1.8 /1.8t leci tam olej na silnik z tyłu i potem na skrzynie..

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest ten element? za co odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie ale ten element ma związek z wałkami w głowicy albo z napinaczem łańcucha tych wałków czy może zmienne fazy rozrządu?? ,niech sie wypowie ktoś kto sie zna na tym pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy słychać Ci jak niby trze lancuszek?

 

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

 

powiedz mi czy ubywa Ci duzo oleju przez to? bo mi pomalu ucieka przez to olej :/ no i pod silnikiem mam cala przekladnie obrzygana z oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obrzygany silnik właśnie tam pod tym ustrojstwem :/ ,skrzynia pewnie też, na przeglądzie juz mi gość to powiedział ,oleju zawsze coś tam ubywa ale u mnie aż tak bardzo tam nie leci żebym zauważył dużą różnice na miarce...wyciek jest mały i zauważyłem go jakieś 2 lata temu..w najbiliższym czasie musze coś z tym zrobić...łańcuszka u mnie nie słychać jest ok..

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez cos tam ubywa i tez mam obrzygany silnik od tego i chce to wyeliminowac, a probowales dokrecic te sruby imbusowe co sa na gorze tego urzadzenia? sa tam 3 sruby? powiedz mi czy slychac Ci lancuszek zmiennych faz rozrzadu? bo u mnie slychac tak jakby nie mial smarowania tak jakby tarl o cos a sprawdzalem bo i jest dobrze napiety, a sladow nie ma na obudowe pokrywy zaworow a jak u Ciebie ?? i czy ktos moze pomoze w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie napinacz i łańcuch są w dobrej kondycji ,nic mi nie rzęzi ,możesz miec problem z małym ciśnieniem oleju z powodu zatkanego ssaka pompy olejowej , lub tez olej jest zużyty,a w najgorszym przypadku może być już łańcuch do wymiany albo poprostu napinacz już sie kończy,podjedz do dobrego mechanika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak auto kupielem to byl lany Castrol, no i niedawno wymienilem uszczelke pod pokrywa i byl straszny nagar na pokrywie no i z tego co mi sie wydaje to moze byc tez ssak zawalony a gdzie sie sprawdza te mniejsze cisnienie oleju jak piszesz wyzej?

 

no i czy ktoś pomoze od czego odpowiada to urzadzenie z ktorego leci olej?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjęciu zaznaczylem przewód , wąż ktory idzie od tego urzadzenia i on idzie prawdopodobnie do turbiny ale nie wiem od czego on jest

20110103024 [800x600].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla was panowie te uszczelki i to nawet w komplecie jedna pod napinacz jeden''klin'' korek na awaryjnu spust cisnienia(pewnie to wam kapie) i uszczelka pod dekiel.

Mialem 1.8t i przerabialem to.

Nic strasznego, ale smrod wku...czasami.

Dajcie znac na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem zainteresowany taka uszczelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam zdjęcie mojego problemu..strzałka wskazuje miejsce. Nie potrafię zlokalizować skąd dokładnie jest ten wyciek. Prosiłbym o pomoc.

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczam zdjęcie mojego problemu..strzałka wskazuje miejsce. Nie potrafię zlokalizować skąd dokładnie jest ten wyciek. Prosiłbym o pomoc.
może ciec z pod tego zaworku (chyba odpowietrzenia płaski )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to też na zaworek wygląda, a duży masz ten wyciek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciek nie jest duży, nic tam nie kapie, bardziej poci się. Nie potrafię jednoznacznie stwierdzić z którego z tych dwóch elementów. Oba są równomiernie ubrudzone olejem, z tym że 2. zdecydowanie mocniej od spodu. Zaznaczyłem żeby było dokładnie widać gdzie oleju jest najwięcej.

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktos moze mi powiedziec co to za wynalazek zaznaczony na zdjeciu??

spod tego czegosc wycieka mi olej.

e6457e2694718360m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egr rzyga wam olejem ;) ja bym olał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem z wyciekiem, egr to chyba ten obok na zdjeciu okragłe, ale jak sie nazywa to ze znaczkiem audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zawór w układzie SAI ,ja go u siebie wywalilem, zaslepilem jak i cały ten uklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności