Skocz do zawartości
lukasz_rider

Odkręcenie obróconej śruby typu E (odwrotny torx)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy. Mam problem i nie bardzo wiem jak do niego podejść. Mianowicie obrócił mi się łeb śruby typu E. Nie bardzo wiem co kupić (albo nie kupować) żeby nie wydać pieniędzy na darmo. Myślałem o takim przecinaku do nakrętek, np. http://www.intercars.com.pl/dynamic/uni/ws_show_pic.php?ax=F&towkod=389922&pic=0&moto=0 . Tylko nie wiem czy nie zsunie mi się z tej śruby jak będę go skręcał. Dospawywanie nakrętki odpada bo nie ma miejsca. Miejsca jest trochę od boku śruby, ale nie za wiele... Nie zrobiłem zdjęcia niestety, ale powiem, że jest to jedna z dolnych śrub mocujących automatyczną skrzynię biegów w bmw e34 - może ktoś będzie wiedział o jakie badziewie chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jaką śrubę chodzi. Skoro nakrętka odpada, to może da radę dospawać śrubę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bardzo, bo z miejscem to tam na bakier. Grzechotka z nasadką wchodzi tylko z jednej strony i od góry śruby zostają ze 3cm. Bardziej myślałem o jakimś czymś do odkręcania takich śrub lub jakimś kluczu, który się tam wetnie (tak jak np. na obrócony imbus wbija się torx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu kupisz w sklepie z narzędziami klucz (nasadkę) do tej śruby.

 

 

1_2_zoll_einsaetze_23380.jpg

 

Jak dobrze zrozumiałem, o taką nasadkę chodzi? Rozmiary E10, E12, E14, E18, E20 - niestety, nie mam pojęcia jaki jest rozmiar twojej śruby. Generalnie te nasadki (Proxxon) dają radę również z uszkodzonymi łbami, ale jeśli masz łeb "okrągły" to są nasadki np NEO Tools do takich problemów. Nawet miałem okazję pobawić się w sklepie takim kluczem na różnych "wynalazkach" i byłem pod wrażeniem, a zaznaczę, że nie jestem laikiem w mechanice :P

 

A tutaj BETA:

beta-beta-nasadki-do-odkrecania-uszkodzonych-srub-1428l-b3.jpg

 

i FPLUS:

 

qwz105795.jpg

Edytowane przez neurojarre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką nasadkę to ja mam :) Problem jest w tym, że to na co zakłada się tą nasadkę jest obrócone (omknięte), a miejsca koło śruby nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fleksem nie da rady podejść żeby ściąć łeb tej obrobionej śruby? Jak zdejmiesz skrzynię to sobie wykręcisz resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez jej zetnij tym przecinakiem do uszkodzonych srub po zdjeciu skrzyni daj normalna z tym samym gwintem tylko pytanie czy sciagniesz skrzynie jak ci szpilka w bloku silnika zostanie piszesz ze jest malo miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem posta neurojarre :( Chodziło mi głównie czy taką śrubę da się odkręcić takim czymś jak te nasadki BETY. Właśnie nie bardzo jest jak podejść do ścięcia łba bo dawno bym to zrobił :) Jak zostanie szpilka to skrzynia zejdzie. Nie ma miejsca tylko przy śrubie bo tak jest obudowa skrzyni zaprojektowana :/ Jutro rano skoczę do narzędziowego (jednego z lepszych w Warszawie) i zobaczę co mi zaproponują. Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedź :) Dalsze sugestie oczywiście mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego są przeznaczone te nasadki :) i dają radę. Widziałem też inne, krótsze, jeśli masz mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu o takich myślałem, ale nie byłem pewny czy to da radę na te śruby, a jestem w mega dołku i liczę każdą zł więc postanowiłem zapytać za nim pójdę do sklepu... Daje "Pomógł" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruba odkręcona i to bez zakupów :) W sklepie mieli za duże nasadki i za drogie (~400zł) więc trzeba było pokombinować z narzędziami dostępnymi w serwisie i udało się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu... przycięli z tą ceną :D

Ale za odkręcenie bez zakupów gratki - jak się mechanik zaweźmie... to objechaną śrubę kluczem od mieszkania odkręci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2011 o 20:53, lukasz_rider napisał:

Śruba odkręcona i to bez zakupów :) W sklepie mieli za duże nasadki i za drogie (~400zł) więc trzeba było pokombinować z narzędziami dostępnymi w serwisie i udało się :)

To czym i jak odkręciłeś bo mam taki sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności