Skocz do zawartości
Sierko2

Wspomaganie kierownicy w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Ile płynu wspomagania wchodzi w układ B5? Czy 2 literki stynką

 

Stykną :fajny

A jaki kupić? Zależy co masz zalane? Czy syntetyk, półsyntetyk czy minerał?

Kup FEBI - tylko nie wiem czy zielony czy inny? Bo zielony, to mineralny a nie wiadomo co masz zalane i być może na syntetyku śmigasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

piszecie , że macie różnego rodzaju problemy ze wspomaganiem.

A najpierw to trzeba sprawdzić sprzęgło alternatora.

u mnie po jego wymianie wszystkie zniknęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem organoleptycznie sprawdzę. :nono

Ale zdaje mi się, że jest zielony. Ale zgadywał nie będę.

Serdeczne Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jak sprawdzić jaki mam wlany.... Kurdę nie mogę określić jaki jest kolor.... korek zielony.... płyn może zielony a może nie... czarne to takie.... ale cholera na czerwone nie wygląda :chytrus... i co mam teraz zrobić.... ? :dodupy

 

Wkładam papierek i mam taki brązowawy kolor.... i nie wiem teraz czy czerwony dolać czy zielony... co radzicie?

 

Ale tak szczerze, czy warto wymieniać płyn we wspomaganiu, czy tylko uzupełniać - jeżeli nic się nie dzieje. Jak sądzicie?

 

Ryzykuję zielony Febi i na dolewkę tylko. :papa

Edytowane przez Grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to czarny, to zielony, sam u siebie to przerabiałem, brudne to to jest w tym wypadku, więc możesz wymienić 30 zł butelka płynu kosztuje i zawsze to świeżość w układzie się przyda ;) Ale co do czego, co będzie jak wymienienie płyn z zielonego na czerwony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymienisz zielony na czerwony zatrzesz sobie maglownicę i może szlag trafić uszczelniacz. Naczytalem się też, że nie warto wymieniać oleju w układzie... on jest bezterminowy i jak nic na pompie nie wyje.. to nie ma sensu ingerować w układ. Tylko dolewki robić i tyle. Tego się będę trzymał. Bo jak mi się mechanior w to właduje to.... nie wierzę już im. :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że u mnie wspomaganie chodzi minimalnie cięzej niż w innych autach, a po nocy wspomaganie z 10 sekund nie działa, pompy wymieniane już, płyn również z paskiem, więc zostaje chyba maglownica.,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w temacie mojego problemu.

Jak wspomniałem nagle znikło mi wspomaganie układu kierowniczego. Wymieniłem płyn.

Płyn zlałem poprzez wąż przelewowy z przekładni kierowniczej. Leciał na zapalonym silniku jak z kranu, bez wielkiego ciśnienia..Po wymianie płynu, nadal brak wspomagania. Odkręciłem wąż tłoczący od pompy wspomagania, zatkałem kciukiem i po odpalenie ( druga osoba), nie byłem w stanie utrzymać. Powtórzyłem bez zatykania. Strzał jak z karchera, więc pompa raczej daje konkretne ciśnienie. Kolega podpowiada mi, że najprawdopodobniej, któryś z zaworów zwrotnych przekładni kierowniczej zawiesił się, zatarł, . czy diagnoza jest słuszna i błąd leży w przekładni ?

 

Grzes, płyn na 100% zielony. G004000 na allegro 35 litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jednak wie gdzie mogę zdiagnozować układ kierowniczy a konkretnie wspomaganie.

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem ze wspomaganiem chodzi dość ciężko szczególnie na postoju, wystarczy przegazować (wkręcic na obroty) i chodzi lekko, normalnie.

Czy to na pewno pompa? poziom płynu jest OK, choć jest strasznie brudny.

Magiel może być winny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam problem ze wspomaganiem chodzi dość ciężko szczególnie na postoju, wystarczy przegazować (wkręcic na obroty) i chodzi lekko, normalnie.

Czy to na pewno pompa? poziom płynu jest OK, choć jest strasznie brudny.

Magiel może być winny ?

 

Stwierdziłem, że szkoda czasu na kombinowanie, zmiana pompy, nowy płyn i wspomaganie chodzi jak malina, lekko i bez zadnych jeków.

Stara pompa miała już dość konkretny luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie małe pytanie dotyczące wspomagania w pasacie B5 Fl.

podczas zapalania auta i kierując kierownica w lewo wspomaganie kierownicy działa bez zarzutów natomiast przekręcając w prawa już zaczyna robić się problem jest bardzo ciężko przekręcić w prawa nawet na podczas jazdy sa problemy ale po jakimś przejechaniu 1 km coś przestawi sie w wspomaganiu i zaczyna chodzić normalnie.dzisiaj wyciągnąłem pompę i sprawdzałem płyn był koloru szarego a wcześniej był wlany febbi zielony.proszę o pomoc bo nie wiem co już mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj miałem dziwne zjawisko dotyczące wspomagania. Ruszając przy całym skręcie w lewo dość energicznie i prostując kierownice przejechałem kawałek, następny zakręt i wspomagania niema. Zatrzymałem się, płyn jest, pompa się kręci i nic nie słychać niepokojącego. Dojechałem do domu ok 9km bez wspomagania. Nic nie pomagało, wyższe obroty, niższe-kompletny brak wspomagania, po odkręceniu korka od płynu, nie widać żeby się przelewał. Poczekałem chwile, ponownie odpaliłem samochód po ok 10min. i wspomaganie było przez może jeden obrót. Przy pełnym skręcie i dociągnięciu kiery nie słychać pompy, czy ślizgającego paska, a było wcześniej słychać jak to przy pełnym skręcie. Wymieniłem płyn, dmuchałem powietrzem i wszystko wyrzuciło. Bez płynu zaczęło być pompę słychać. Zalałem zbiorniczek, odpaliłem samochód i płyn poszedł w układ, więc go uzupełniłem i odpowietrzyłem na klockach-koła w powietrzu. Mimo tego brak wspomagania dalej. Pojechałem się przewieźć i raz jest wspomaganie, raz nie, niezależnie od obrotów. Co może być przyczyną? Dodam tylko, że np. wcześniej parę razy zauważyłem, że po energicznym skręceniu w prawo na parkingu i odbiciu szybko w lewo tak jak by musiałem wolniej kręcić bo się nie dało szybciej bo opór się robił na kierownicy. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić czy sprawdzić. A ogólnie to wspomaganie dość ciężko mi chodziło od początku, u brata lżej mimo, że ma większe i szersze opony, mi nawet na ori wymiarach opon chodzi ciężej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to objaw padnięcia pompy. Też tak miałem. Po powrocie z trasy ok 500 km, małżonka skoczyła po pieczywo i wróciła juz bez wspomagania. Po podłączeniu manometru ledwo pokazała ciśnienie, a potrzebne jest ciśnienie wysokie, żeby wspomaganie działało. Nie mając odpowiedniego manometru możesz sprawdzić pompę dość prymitywnym sposobem.

Odkręć wąż tłoczący od pompy i zatkaj otwór kciukiem. Niech ktoś inny na chwilę uruchomi silnik. Gwarantuję, że utrzymasz kciuk. Przy prawidłowo działającej pompie, nie ma takiej możliwości. Pompa owszem płyn będzie zasysać i wtłaczać do układu, ale przy niskim ciśnieniu nie będziesz miał wspomagania. A profesjonalne badanie to ci zrobią za free w zakładzie specjalistycznym, gdzie regenerują pompy maglownice licząc na to, że mają potencjalnego klienta. A jeżeli nie za free to naprawdę chyba za jakąś niewielka kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że mam już trzecią pompę, jaka może być przyczyna padania pomp? Wszystkie używki, tzn. pierwsza chyba ori była, druga od audi wybite 96r a trzecia tez od audi 04r. 2.0 tdi, gość wymieniał cały silnik i pompa była ok. Już nie wiem jaka założyć, o nowych też różne opinie. Wcześniejsze chodziły do końca tylko zaczęły wyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ludzie pomocy mam pytanie kiedyś zaczęło mi gubić płyn do wspomagania po czasie zaczęło to się powtarzać wiec zacząłem wlewać z uszczelniaczem i miałem spokój i nagle w tą zimę zauważyłem że przy starcie zaczyna się bardzo pienić i mam wrażenie że nie mam wgl no i też dźwięk na to wskazuje po paru okręceniach kierownicą lub po stoi odpalony wszystko wraca do normy co to może być proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek powiedz, czy nie ma śladów wycieku przez odpowietrznik korka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się iż właśnie przez odpowiedrznik korka wybija mi ten płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się iż właśnie przez odpowiedrznik korka wybija mi ten płyn.

 

to może być rozwiązanie bardzo mało kosztowne. Wyssaj ze zbiorniczka płyn do dna stzrykawką, w załóż sitko. Leży na dnie, a powinno być osadzone w taki sposób, aby płyn powracający rozbijał się o nie. Po prostu spadło i płyn w zbiorniku aż się "gotuje" i wywala na zewnątrz. Normalnie powinien delikatnie tylko buzować w zbiorniczku. Znajdziesz miejsce gdzie powinno być zamocowane.

I uwaga -dobra rada, której warto posłuchac, żeby nie władować się na minę. Twój pasek wielorowkowy już się "napił" tego dziadostwa, a guma tego strasznie nie lubi.. Zrób porządek z sitkiem i koniecznie wymień pasek na nowy. Ja niestety nie wpadłem na to, a powinienem i pasek mi się rozsypał, częściowo został wciągnięty przez koło pasowe pod siebie i nawinięty pod koło zębate paska rozrządu. Pasek przeskoczył o kilka zębów i samochód zgasł. Obyło się na szczęście tylko na lawecie do garażu i wymianie pasków -rozrządu i napędowych, a mogło znacznie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności