Skocz do zawartości
Sierko2

Wspomaganie kierownicy w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke mam cały nowy rozrząd wszystkie napinacze i paski .Co do tych nowych pomp to niewiadomo co to?ani firmy tej pompy nie ma ani nie nic? Powinno być napisane czy to np. Hepu , SKF itp. A tu nic nie ma.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno być napisane czy to np. Hepu , SKF
to może zapytaj forumowych sprzedawców o ceny pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hurtownie to jutro zadzwonie mają niższe ceny jak tu na forum.Zobaczymy co powiedzą.narazie jeżdże ...padnie to się bede przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to pierwsze oznaki siadania pompy. U siebie niestety przerabiałem dość obszernie ten temat.

Moim zdaniem powodem była jazda na dość obniżonym zawieszeniu przy dość dużej wielkości kołach.

Najpierw zaczęła się odzywać pompa, myśleliśmy, że może jest zapchany wąż od wspomagania więc wzięliśmy się i za niego. Później powstała nieszczelność na wężu idącym od pompy do układu kierowniczego.

I zrobiłem błąd - wymieniłem płyn układu na inny (czytaj czerwony) i pompę trafiło w dobre. Przy wyższych obrotach pompa podawała płyn, natomiast na niskich kierownica stała w miejscu - wspomaganie padło.

Później przechodziłem przez długie oczyszczanie całego systemu wsp. Ciekawostką może być iż płyn w ASO był w tej samej cenie co ten który zalecił mi sprzedawca sklepu. Dzięki jego poradach skończyło się na wielu dniach nerwów, wymianie pompy, węża od wspomagania i płynu na nowy. - Efektem było sprawne wspomaganie i deficyt w portfelu.

 

Zastanówcie się więc kilkukrotnie zanim zaczniecie wymieniać płyn na "nie" ori, a pisze ku przestrodze ;)

w 1.8T AWT (zielona nakrętka) płyn tylko zielony - i polecałbym tylko ASO - vw jest dość uczulone na inne płyny nie spełniające normy.

pozdr i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy plyn jest tego wycia winą? nie mam obnizonego zawieszenia i szerokich kół mam wszystko w oryginale tak jak ma być.Wspomaganie na każdych obrotach działa IDEALNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko kręcąc kierownicą wyje i czasem podczas jazdy na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy plyn jest tego wycia winą
płyn wymienić zawsze możesz i to sprawdzić czy to jego wina (to jest tańsze niż zakup nowej pompy), aczkolwiek obstawiam pompę... choć jak bym mógł tego posłuchać lub zobaczyć to bym ci powiedział co to jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn nie musi być przyczyną. W każdym przypadku może być inaczej. Można sprawdzić jeszcze jedną rzecz. włącz silnik, poproś kogoś o wciśnięcie gazu tak do 2000obrotów i zobacz jak zachowuje się płyn w zbiorniczku przy kręceniu delikatnym kierownicą i to samo na wolnych obrotach. Płyn przy padającej pompie może mieć w sobie opiłki.

Pamiętaj, że na wyższych obrotach pompa nie jest tak obciążona jak na wolnych. Jeżeli "wyje na wolnych" a na wyższych nie to ja obstawiam na pompę (pod warunkiem, że stan jest oki), może też ktoś wlał zły płyn, może być nieszczelność przy pompie bądz na wężu od wspomagania. To moim zdaniem jedne z przyczyn wadliwego działania wspomagania w naszych autach, tam nie ma nic innego co mogłoby być przyczyną niesprawności.\

Pomijam oczywiście sytuacje związane z wymianą ogumienia na inne, co również może powodować inne działanie wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie jest tak, że po nocy wspomaganie prawie dosłownie nie działa przez hmm 100 metrów i nagle jest takie TUM czuć jakby odblokowanie i działa już normalnie. plyn pasek i pompa wymienione we wrzesniu. I zaczelo sie to hmm w listopadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienione we wrzesniu. I zaczelo sie to hmm w listopadzie
maglownica ? pompa wymieniona na używkę czy nówkę ?
nagle jest takie TUM czuć jakby odblokowanie i działa już normalnie
to by wskazywało na problem z pompą (zacina się) lub przewody przytkane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze to jest zawsze na zimnym, a pompa na nową wymieniona. Tylko weź i sprawdź czy przewody przytkane,jak nie wiem gdzie ;/ przeważnie jest tak , że w prawo ciężej ze nagle tej te słynne "TUM"! jak kupilem auto, o w bylo tak samo lecz w .... lewo;p znaczy bez tum bo ciągle bylo cieżko w jakimś identycznym miejscu...chyba wydaje mi się ze to jednak moze byc ta cholerna maglownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne ze to jest zawsze na zimnym, a pompa na nową wymieniona. Tylko weź i sprawdź czy przewody przytkane,jak nie wiem gdzie ;/ przeważnie jest tak , że w prawo ciężej ze nagle tej te słynne "TUM"! jak kupilem auto, o w bylo tak samo lecz w .... lewo;p znaczy bez tum bo ciągle bylo cieżko w jakimś identycznym miejscu...chyba wydaje mi się ze to jednak moze byc ta cholerna maglownica

 

z tego wychodzi ze to niestety ona ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płyn nie musi być przyczyną. W każdym przypadku może być inaczej. Można sprawdzić jeszcze jedną rzecz. włącz silnik, poproś kogoś o wciśnięcie gazu tak do 2000obrotów i zobacz jak zachowuje się płyn w zbiorniczku przy kręceniu delikatnym kierownicą i to samo na wolnych obrotach. Płyn przy padającej pompie może mieć w sobie opiłki.

Pamiętaj, że na wyższych obrotach pompa nie jest tak obciążona jak na wolnych. Jeżeli "wyje na wolnych" a na wyższych nie to ja obstawiam na pompę (pod warunkiem, że stan jest oki), może też ktoś wlał zły płyn, może być nieszczelność przy pompie bądz na wężu od wspomagania. To moim zdaniem jedne z przyczyn wadliwego działania wspomagania w naszych autach, tam nie ma nic innego co mogłoby być przyczyną niesprawności.\

Pomijam oczywiście sytuacje związane z wymianą ogumienia na inne, co również może powodować inne działanie wspomagania.

Opon na zimowe jeszcze nie zmieniałem.Płyn w zbiorniczku bardzo się pieni i jest brązowy.A wspomaganie zawsze było na każdych obrotach działa identycznie.Dzwoniłem na hurtownie dziś to mi powiedzieli od 309-348 zł za pompe jakieś Niemieckie.Płyn ciekawe ile będzie kosztował.........jaki polecacie do AFN ?orginalny z serwisu czy może z ASO jakiś lepszy? Nieszczelności pompa nie ma.......płyn jest od nowości samochodu.Autko ma 233.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płyn jest od nowości samochodu.Autko ma 233.000
to chyba czas na wymianę ;)

a płyn może być nawet hipol do przekładni lub mobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu mówił że musi być jakiś specjalny......ile tego płynu tam wchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wina leżała po stronie płynu. Ubytek. Jak zejdę później do auta to powiem co wlałem i ile mi weszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaki ja mam płyn od nowości...........mam 2 milimetry nad minimum.Ale nie widzi mi się by to była wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jaki ja mam płyn od nowości...........mam 2 milimetry nad minimum.Ale nie widzi mi się by to była wina.

 

Poczytaj TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile tego płynu tam wchodzi
niecale 2 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jeździłem A4 1,6 benzyna i wspomaganie chodziło lżej ale silnik był lżejszy a co do Passat-a to moim zdaniem jest trochę ciężej ale to normalne bo już kilkoma jeździłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności