Skocz do zawartości
Sierko2

Wspomaganie kierownicy w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie, mam wrażenie, że u mnie w Pasku ciężko chodzi wspomaganie. W poprzednim aucie (Audi A4 1997 r.) wspomaganie chodziło leciutko a w Pasku działa ciężej. Czy to normalne czy coś mam nie tak? Może ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam takie pytanie, mam wrażenie, że u mnie w Pasku ciężko chodzi wspomaganie. W poprzednim aucie (Audi A4 1997 r.) wspomaganie chodziło leciutko a w Pasku działa ciężej. Czy to normalne czy coś mam nie tak? Może ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami.

Czesc kolego,

Ja mam też pasacika i tez chodzi cieżko stosunkowo do innych modeli wymieniałem juz pompe dokładałem chłodniczke oleju i dalej to samo wiec tak to musi być.Ale też w zależnosci jak ci chodzi ciężko, próbowałeś potrzymac go na wyskoch obrotach i wtedy pokręcic kierownicą bo możliwe ze pompa ci sie kończy. Sprawdzałeś czy tez jest poziom płynu nigdzie nie wycieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najszybciej to porównać z innym passatem (najlepiej kilkoma) np na zlocie albo u kolegi ;) definicja cieżkości tu się nie nada... dla jednych jest cieżko, dla innych lekko.

np. róznica między moim passatem a brata A6 jest kolosalna... (pisze to bo Ty porównujesz z A4) oczywiście z korzyścią na moją strone, ale on ma V6 wiec dużo cieższy i ma większe opony.

 

no chyba że faktycznie coś Ci pada... miałes tak od początku ? czy od zakupu tak jest ?

jakie masz oponki ? to też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli układ wspomagania jest szczelny i pompa prawidłowo funkcjonuje to przyczyn może być kilka. Ciśnienie w ogumieniu, szerokość opony no i obciążenie przedniej osi. Czyli silnik i jego pojemność. Tak jak napisał mnichu najlepiej porównać z innym passatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbowałeś potrzymac go na wyskoch obrotach i wtedy pokręcic kierownicą bo możliwe ze pompa ci sie kończy. Sprawdzałeś czy tez jest poziom płynu nigdzie nie wycieka?

 

Nie nic nie sprawdzałem. Właśnie chciałem się dowiedzieć czy tak już działa wspomaganie w Paskach :)

 

 

miałes tak od początku ? czy od zakupu tak jest ?

jakie masz oponki ? to też ma znaczenie.

 

Autko mam od 2 miesięcy i tak już był. A żadnego porównania z innym Paskiem niestety nie mam, ale muszę u kogoś zobaczyć.

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem z Passatem wujka. Autko takie jak moje tylko z 2004 r. i w kombi. Kierownica chodzi lżej niż w moim. Jak myślicie co może być przyczyną i gdzie mogę się z tym zgłosić? Jakie mogą być koszta w najgorszym przypadku?

 

Z góry dzięki za informacje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że efektem ciężkiego działania wspomagania może być jakiś czujnik. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie zakładam tematu nowego bo tutaj jest podobny..więc pytam tutaj.Problem mój tkwi w tym że strasznie mi auto wyje jak kręcę kierownicą , kiereownica chodzi lekko wspomaganie działa ale przy skręcie mi wyje , czasem jak jade prosto też ale bardziej jak skręcam kierownicą......czy to wspomaganie?Co może byc tego winą? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Nie zakładam tematu nowego bo tutaj jest podobny..więc pytam tutaj.Problem mój tkwi w tym że strasznie mi auto wyje jak kręcę kierownicą , kiereownica chodzi lekko wspomaganie działa ale przy skręcie mi wyje , czasem jak jade prosto też ale bardziej jak skręcam kierownicą......czy to wspomaganie?Co może byc tego winą? Pozdrawiam

 

Mało płynu od wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może byc tego winą?
pompa siada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy moja propozycja dla was jest taka wymięcie sobie płyn do wspomagania powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke........ale pompa nie ma nigdzie wycieku.......wspomaganie działa SUPER!!!!! ile z ciekawości taka nowa pompa do wspomagania i jakiej firmy radzisz? jak sprawdze czy na 100% to pompa? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke ale to jest używka? i tyle kasy? jak na allegro za 100 zł używke kupi........a za nową 200 zł.Co ty radzisz? Jak nowa jakiej firmy> a jak uzywka to jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest używka
chyba tak co do firmy pompy to jest cały obszerny wątek o tym na forum poszukaj poczytaj

Etka podaje cenę nowej 1900zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko 1900???????????????? a jaką mielke bedziemy miec pewnosc że używka mi pochodzi? to jest loteria........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O matko 1900????????????????
dafota.3.dng1324674968w.jpg.smpompa.jpg&th=1649

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem troche na forum i każdy odradza nową pompe za 200 zł , tylko i wyłącznie używka ....czasem warto ją wypłukać i czasem pomaga wymiana oleju.Ale nie chce mi się wierzyć :(

 

---------- Dodano o 22:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:23 ----------

 

Mielke ty jesteś mechanik na pewno robiłeś to i przerabiałeś.Co Ty byś zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności