Skocz do zawartości
Tracer

Centralny działa ale drzwi się nie otwierają???

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem zamiennik ktory niby zakladaja zaraz po oryginalnych i kolega ktory robil w serwisie mowil ze pelno tych zakladali i jest ok. Na komp pokazuje ze niby modul komfortu numer cos 20... nie podam teraz dokladnie bo w trasie jestem i nie pamietam... ale zanki niby ok wg komp. Wiec moze dlatego tak jak mowilem musze wgrac ten zanek do modulu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem zamiennik ktory niby zakladaja zaraz po oryginalnych i kolega ktory robil w serwisie mowil ze pelno tych zakladali i jest ok. Na komp pokazuje ze niby modul komfortu numer cos 20... nie podam teraz dokladnie bo w trasie jestem i nie pamietam... ale zanki niby ok wg komp. Wiec moze dlatego tak jak mowilem musze wgrac ten zanek do modulu?

 

z tego co się orientuje nowego zamka w żaden sposób się nie przyucza i takie tam... po prostu po założeniu nowego kasujesz błędy po starym i tyle.

może masz problem gdzieś w wiązce przewodów przy komforcie lub przy samych drzwiach ?? sprawdzałeś te rzeczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałeś te rzeczy ??

Tak, tak wszystko ok....Nie wiem no muszę coś pokombinować innego albo jeszcze raz to porozbierać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak wszystko ok....Nie wiem no muszę coś pokombinować innego albo jeszcze raz to porozbierać....

 

to może spróbuj jeszcze wymienić zamek od kogoś lub tanią używkę.

ale ja bym poszukał jeszcze w kablach a w szczególności przy module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wraca.... Mianowicie, skasowałem kilka błędów w module komfortu ( nie było ich za dużo) ale teraz już totalnie wszystko działa ( bo nie działało blokowanie drzwi od wewnątrz jak wcześniej pisałem) tylko że dalej ta dioda nie miga i wywala błąd:

1329 Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

A więc moje pytanie brzmi... Co dalej?? Błędu skasować się nie da więc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! mam pewien problem a mianowicie dzisiaj wyjeżdżając do pracy rano otwarłem tylnie drzwi za kierowcą i przy ich zamykaniu odskoczyły raz, drugi, trzeci... zaryglowałem zamek i zamknąłem drzwi i wtedy sie zamknęły normalnie, odryglowałem (centralny podnosi i wciąga rygiel normalnie) ale już ani od środka ani z zewnątrz nie mogę ich otworzyć.... nie słyszałem żeby coś tam zgrzytło czy strzeliło. Moje pytanie jak otworzyć te drzwi, żeby dało się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewaar
Witam Panowie! mam pewien problem a mianowicie dzisiaj wyjeżdżając do pracy rano otwarłem tylnie drzwi za kierowcą i przy ich zamykaniu odskoczyły raz, drugi, trzeci... zaryglowałem zamek i zamknąłem drzwi i wtedy sie zamknęły normalnie, odryglowałem (centralny podnosi i wciąga rygiel normalnie) ale już ani od środka ani z zewnątrz nie mogę ich otworzyć.... nie słyszałem żeby coś tam zgrzytło czy strzeliło. Moje pytanie jak otworzyć te drzwi, żeby dało się coś z tym zrobić?

 

Witam. Dzisiaj u mnie pojawił się ten sam problem. Otworzyłem drzwi przednie pasażera i przy zamykaniu też mi odskakiwały. docisnąłem drzwi i zamknąłem centralny zamek. po otwarciu centralnego z pilota wszystkie rygle idą do góry ale wspomnianych drzwi otworzyć z żadnej strony już nie mogę. co zrobić aby otworzyć te drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego spokojnie :) ja już mam po sprawie ;) weź wiedź tylko do ciepłego garażu i samo przejdzie... deszcz lód zrobił swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu po raz pierwszy i również mam problem z centralnym w drzwiach kierowcy.

Mianowicie z pilota zamek nie działał. Rozebrałem drzwi, przelutowałem styki i zamek słychać tylko że nie zamyka drzwi.

Wcześniej jak wcisnąłem ręką cypel to drzwi były zamknięte a teraz mogę je otworzyć. Dodam jeszcze że zaczęła ciężko chodzić klamka w środku a po otwarciu z pilota cypel w przednich drzwiach się chowa i tak już zostaje a drzy są otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piegus82

witam mam problem z zamykaniem i otwiereniem drzwi z pilota (scyzoryk) pilot dziala bo wysyla sygnal wymienilem konfort i nic nawet alarm sie nie zalancza tak to wszystko gra . co moze byc ?

 

---------- Dodano o 06:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 06:13 ----------

 

nawet nie moge sie polaczyc przez kompa z centralnym zamkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy post wiec podpinam sie pod temat ... a więc zablokowane drzwi pasażera oraz klapka wlewu paliwa zdecydowanie chodzi o moduł komfortu tyle że moje pytanie brzmi czy ktoś orientuje sie co do kolorów kabli od centralnego prawych drzwi oraz od tego wlewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ja mam problem z tylnymi prawymi drzwiami. poprawiałem luty w zamkach i wszystko było ok. zamykały się za pierwszym razem (z kluczyka bo pilot mi nie działa), dioda migała aż tu nagle w tych drzwiach nich się nie dzieje, ani się nie zamykają ani nie otwierają ( muszę mechanicznie). światełko w drzwiach świeci, szyba działa a zamek nie. rozebrałem boczek, włożyłem drugi zamek i tez nic. zamek podłączyłem na krotko kabelkami i działa wiec na pewno jest dobry. kable sprawdzałem i wyglądają dobrze, moduł na pewno jest suchy i nie wiem już co robić. dodam ze komp pokazuje błąd 931 i było tez tak wcześniej ale po naprawie zamków nie było żadnych błędów.

 

 

 

Chcialem dodac ze teraz to juz tylko przednie drzwi pasazera mi działają i strasznie jestem wkurzony. sprawdzałem jeszcze raz moduł i jest suchy. szyby i oświetlenie działają ok. w tylnych drzwiach czasami słychać siłownik jakby przeskakiwał na trybach. co mogę jeszcze sprawdzić oprócz kabli i kostkach w słupkach?

Edytowane przez kkrriiss007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy więc nie mogę założyć tematu, a ten chyba najbardziej pasuje więc się podepnę. Problem jest taki, że centralny zamek działa mi tylko przez klapę jak zamykam/otwieram klapę wtedy wszystkie zamki się zamykają otwierają z drzwi nie da się tego zrobić do tego w czasie deszczu nie działa autoalarm z pilota nie jest to alarm oryginalny. Czytałem dużo i pisało, że podobne objawy ma zepsuty moduł komfortu dziś zajrzałem tam wygląda jak nówka żadnej wilgoci itp co to może być? Dodam, że jak otwieram z tylnej klapy alarm się włącza i wyłącza przez drzwi nie i nie mogę ruszyć autem oraz to iż na podszybiu stoi mi woda czy tam znajduje się jakiś sterownik czy coś podobnego?.

Edytowane przez vatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy więc nie mogę założyć tematu, a ten chyba najbardziej pasuje więc się podepnę. Problem jest taki, że centralny zamek działa mi tylko przez klapę jak zamykam/otwieram klapę wtedy wszystkie zamki się zamykają otwierają z drzwi nie da się tego zrobić do tego w czasie deszczu nie działa autoalarm z pilota nie jest to alarm oryginalny. Czytałem dużo i pisało, że podobne objawy ma zepsuty moduł komfortu dziś zajrzałem tam wygląda jak nówka żadnej wilgoci itp co to może być? Dodam, że jak otwieram z tylnej klapy alarm się włącza i wyłącza przez drzwi nie i nie mogę ruszyć autem oraz to iż na podszybiu stoi mi woda czy tam znajduje się jakiś sterownik czy coś podobnego?.

 

Z podszybia wywal gumki odprowadzające to stać nie będzie ( badziew nie przemyślany przez VW), kable są OK przy module komfortu ? nigdzie nie widać zielonego nalotu bo to bym najszybciej obstawiał, wątpliwym jest że padły 4 mikrowłączniki na raz, od komfortu kable rozbebeszyć i sprawdzać ew. komfort na podmianę załatwić. Woda w podszybiu to przekleństwo i nie wolno dopuścić do takiego stanu, do tego serwo pewnie też sobie już"łykło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pirat" Jak poradziłeś sobie z otwarciem takich drzwi? Ja mam taki sam problem i po przeczytaniu kilku tematów na forum nie znalazłem odpowiedzi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To może ja opiszę swój nieco inny przypadek a mianowicie...

W zamku przednim kierowcy nie działał centralny zamek z pilota (zamykały się 3 drzwi) z kluczyka zamykały się wszystkie drzwi - postanowiłem zmienić zamek kupiłem na alledrogo zamek aukcja nr 3583825993 mechanik (nie elektryk) założył zamek, zamykał i otwierał drzwi z zewnątrz i od środka wszystko działało, zamknął auto kluczykiem i od tego momentu nie ma możliwości otwarcia drzwi kierowcy ani klamką od zewnątrz ani od środka - mimo tego że rygiel podnosi się i opuszcza za każdym zamknięciem/otwarcie drzwi, obydwie klamki odchylają się w pełni.

 

Pozostałe drzwi są sprawne działa w nich wszystko jak należy, alarm fabryczny się uzbraja, wszystkie 4 szyby działają.

 

Podpiąłem pod vaga i wyskakują 3 błedy: czujnik otwarcia klapy bagażnika, siłownik otwarcia klapy i czujnik zderzenia bocznego.

 

 

Proszę o podpowiedź...

 

 

Jak sobie z tym poradziłeś?

Edytowane przez miecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zrobiłem tak jak radził kolega dev z podszybia woda zniknęła szybko tyle tylko, że leje teraz sie na osłonę silnika czy tak może zostać? Kable sprawdziłem na jeden był lekko zielony zdrapałem to było ok, ale dla pewności rozciąłem troszkę izolacji i miedź w środku jest trochę czarna czy to znaczy ze muszę wymienić kabel na całej długości od słupka do modułu do tego dodam, że na ziemi jest dużo takiego zielonego proszku jakby właśnie z tych kabli tylko, że kable są czyste może kiedyś już były wymieniane?? Jak sprawdzić czy te serwo nałykało wody kontrolka hamulcu na wyświetlaczu miga,ale myślałem, że to wina czujnika absu czy to może być przez wodę, którą zassało serwo?? Zauważyłem też coś dziwnego za każdym razem jak odepnę aku i podłączę ponownie auto nie zapala kreci kręci i gaśnie trzeba przegazować i potem już ok jakieś propozycje?

Edytowane przez vatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk jeśli chodzi o kable to ja właśnie rozwiązałem swój problem o którym pisałem kilka postów wcześniej. Mianowicie jeśli piszesz ze miałeś czarna miedz to na bank inne kable tez takie są. ja w sobotę przelutowalem dobre 5m kabli bo miałem właśnie takie przez wodę na podłodze. sprawdź wszystkie łączenia tych kabli które wychodzą zaraz z modułu komfortu ( ok. 30cm za nim) i ogarnij to a nie będziesz miał problemu z centralnym. ja tych łączeń miałem 6 albo 7 wiec nie ma tego aż tak dużo. jeśli chodzi o serwo to może bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą bo nie chce cie wprowadzać w błąd. a VAG-a podłączałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdzałem lączenia i wszystko git byly inne taśmy wiec podejrzewam, że juz ktoś wymieniał tylko jeden kabel na lucie był zielony a reszta jak nówki wyglada, a ten zielony jedyny miał inną taśmę wiec pewnie go ktos ominął, łączeń miałem 7.vaga nie mam bedę musiał jechać podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie sprawdzałem lączenia i wszystko git byly inne taśmy wiec podejrzewam, że juz ktoś wymieniał tylko jeden kabel na lucie był zielony a reszta jak nówki wyglada, a ten zielony jedyny miał inną taśmę wiec pewnie go ktos ominął, łączeń miałem 7.vaga nie mam bedę musiał jechać podłączyć.

 

co do drzwi, załamania kabli w drzwiach , bezpiecznik, ew. moduł poszedł jakoś ( na próbę z szrotu na podmianę najlepiej), co do kabli czasami wygląda że jest ok a faktycznie jest już do niczego tym bardziej że woda stałą w podszybiu więc mogła tam też się znajdować.

Serwo na vagu nie odczytasz , zamarzające serwo jest temat na forum szczególnie zimą, znajdź i poczytasz o co chodzi.

Co do vag-a taniej wychodzi kupić samemu ( bo pewnie laptopa masz) i podłączać do woli zawsze niż płacić 40-50 zł. komuś - kabel taniej wychodzi niż 50zł z allegro vag-usb do zwykłych oględzin starcza aż nadto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności