Skocz do zawartości
Tracer

Centralny działa ale drzwi się nie otwierają???

Rekomendowane odpowiedzi

z otwarciem od wewnątrz problemów nie miałem. Jak wspomniałem miałem problemy z otwarciem od zewnątrz za każdym razem w przypadku strony zamka pasażera pomogło zwyczajne przesmarowanie z kierowcy były większe problemy(nie działał brzęczek itp chyba to te znane mikrostyki wtedy jeszcze o tym nie widziałem i kupiłem nowy)

 

bez rozbierania i tak się niczego nie dowiesz co tam się dzieje, a dużo roboty z tym nie ma nawet fajnie pomyślane te drzwi w passacie do rozbiórki są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck będę musiał znowu grzebać ahh... A czym smarowałeś zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fuck będę musiał znowu grzebać ahh... A czym smarowałeś zamek?

Würth HSW 100 , biały pólstałej konsystencji coś podobnego w oryginale było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z drzwiami za kierowca (tylne prawe-wersja angielska), nagle przestala dzialac cala elektryka tzn. szyba, centralny i jak je otworze to komputer "nie widzi" otwartych drzwi. Jesli pociagne za klamke od srodka dzyndzelek odskoczy do gory i jest wszystko ok ale musze tak samo je zamknac bo centralny ich nie ruszy. Nie slychac rowniez jakichkolwiek odglosow zeby zamek chcial dzialac. Sprawdzalem kostki ale sa ok. Dodam ze stalo sie to nagle z dnia na dzien. Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj miałem dziwny problem z otwieraniem się drzwi w moim passacie. Podchodząc do samochodu nacisnąłem guzik na pilocie i drzwi niby się otworzyły (cypki wyskoczyły) po czym od razu się zamknęły (cypki się schowały). Powtórzyłem z dwa razy było tak samo. Podobna reakcja po włożeniu kluczyka do zamka drzwi – po przekręceniu w lewo drzwi się otwierają, ale kiedy z powrotem skręcam w prawo drzwi się zamykają. Mocno zdenerwowany postanowiłem otworzyć drzwi, gdy kluczyk jest skręcony w lewo (jedyny moment kiedy zamek pozostaje otwarty). Udało mi się to, ale po otworzeniu samochód próbował się zamknąć. Po włożeniu kluczyka do stacyjki efekt był taki, że cypek na drzwiach kierowcy był wysunięty, zaś pozostałe na innych drzwiach były schowane. Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi, jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Czy ktoś może mnie oświecić co to może być i jak powinienem to rozwiązać? Z góry wielkie dzięki Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rowniez i ja mam problem z zamkiem drzwi pasazera. Mianowicie wymienilem instalacje w drzwiach i przestal dzialac centralny opuszczanie szyb i grzanie lusterka. I nie wiem co moze byc przyczyna. Po odlaczeniu akumulatora slychac jak silnik drzwi sie odzywa. Ma ktos moze pomysl o co tam chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zamkami to cuda się dzieją... a im dłużej czytam, tym dalej jestem rozwiązania swojego problemu...

Prócz tego, że mi nie zawsze wszystkie drzwi odtworzy, to jeszcze zamek od strony kierowcy się spierniczył. Gdy chcę otworzyć po prostu się przekręca o 45 stopni bez znanego mi wcześniej oporu. Niestety zamykać i otwierać muszę od strony pasażera.... Mam nadzieję, że nie będę musiał wymieniać zamka...!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja opiszę swój nieco inny przypadek a mianowicie...

W zamku przednim kierowcy nie działał centralny zamek z pilota (zamykały się 3 drzwi) z kluczyka zamykały się wszystkie drzwi - postanowiłem zmienić zamek kupiłem na alledrogo zamek aukcja nr 3583825993 mechanik (nie elektryk) założył zamek, zamykał i otwierał drzwi z zewnątrz i od środka wszystko działało, zamknął auto kluczykiem i od tego momentu nie ma możliwości otwarcia drzwi kierowcy ani klamką od zewnątrz ani od środka - mimo tego że rygiel podnosi się i opuszcza za każdym zamknięciem/otwarcie drzwi, obydwie klamki odchylają się w pełni.

 

Pozostałe drzwi są sprawne działa w nich wszystko jak należy, alarm fabryczny się uzbraja, wszystkie 4 szyby działają.

 

Podpiąłem pod vaga i wyskakują 3 błedy: czujnik otwarcia klapy bagażnika, siłownik otwarcia klapy i czujnik zderzenia bocznego.

 

 

Proszę o podpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trudnej walce około 1,5h drzwi zablokowane zostały otworzone od środka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,

mam taki problem że nie otwierają się z pilota wszystkie drzwi.

jedynie drzwi od kierowcy się otwierają a żeby otworzyć pozostałe drzwi to muszę otworzyć je przyciskiem na drzwiach kierowcy przy sterownikach szyb.

czy przyciskam raz na pilocie czy dwa to i tak otwierają się tylko drzwi kierowcy chociaż słychać jest wszystkie zamki w pozostałych drzwiach.

 

macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysły......pewnie dużo...

przyczyn wiele..

 

zdejmij osłonę lewego progu i zobacz połączenia kabelków (kilka łączonych w jednym punkcie), lubią zaśniedzieć....

miałem podobne problemy i to było przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki124

Witam ! Mam pewien problem a mianowicie. Wyciągnąłem dziś z drzwi kierowcy bębenek zamka w celu przeczyszczenia go gdyż klucz wchodził tylko do połowy. Rozebrałem przeczyściłem, przesmarowałem. Zamek chodził jak nowy podczas wkładania bębenka z powrotem coś się stało z klamką mianowicie jakby wyskoczyła z jakiś "zatrzasków" ale chodziła znaczy otwierała drzwi. Gdy je już zamknąłem nie mogłem otworzyć . Centralny działa otwiera wszystkie drzwi . Od strony kierowcy podnosi się ten dzyndzel ale klamka tak jakby nie reagowała . Co może być przyczyną ? jak teraz otworzyć drzwi w celu demontażu tapicerki ? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem pierwszy raz na forum ale korzystałem z niego bardzo często :) w moim pasku wczoraj centralny przestał otwierać prawe tylne drzwi. Dzisiaj już nie otwiera i nie zamyka wszystkich drzwi oprócz klapy bagażnika (kombi), oczywiście mówię o otwieraniu i zamykaniu z pilota. Dodam że otwierając/zamykając zamkiem w drzwiach bez użycia pilota wszystko działa poprawnie. Czym może to być spowodowane? Dzięki z góry za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem pierwszy raz na forum ale korzystałem z niego bardzo często :) w moim pasku wczoraj centralny przestał otwierać prawe tylne drzwi. Dzisiaj już nie otwiera i nie zamyka wszystkich drzwi oprócz klapy bagażnika (kombi), oczywiście mówię o otwieraniu i zamykaniu z pilota. Dodam że otwierając/zamykając zamkiem w drzwiach bez użycia pilota wszystko działa poprawnie. Czym może to być spowodowane? Dzięki z góry za podpowiedzi.

 

ja u siebie walczyłem całą niedzielę (dwa razy rozbierałem zamek) ponieważ z pilota nie otwierało mi tylnich prawych drzwi a ostatnio wcale się nie chciały otworzyć nawet z panelu kierowcy.

po rozebraniu przesmarowaniu i przylutowaniu płytki -drzwi od środka sie otwierają i zamykają za każdym razem ale z pilota po naciśnięciu trzeci raz (a powinny za drugim bo mam zmienione w komforcie - za pierwszym kierowcy a za drugim razem pozostałe).

u mnie rozebranie i przelutowanie pomogło bo chociaż teraz działają ale nie całkowicie.

prawdopodobnie mam zamek do wymiany.

poczekam zobaczę.... może ktoś coś podpowie...

nowy drogi a zamienniki na allegro nie wiem jak się spisują

 

A może Ty powinieneś również rozebrać i sprawdzić co w zamku się w nim dzieje...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to że dzisiaj rano normalnie otworzyły się wszystkie zamki (z pilota) i pojechałem do pracy, ładnie wszystkie się zamknęły... wychodzę po pracy otwieram i co...znowu inna opcja: otworzyło się wszystko oprócz przednich drzwi...otworzyłem kluczykiem, przyjechałem do domu i wszystko pięknie normalnie działa otwiera, zamyka itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio jak miałem problemy z modułem i działał jak chciał- nie działało oświetlenie, szyby, dioda w drzwiach oraz cały centralny to miałem uszkodzony silnik podnośnika szyby w drzwiach kierowcy i działał jak były drgania- czyli podczas jazdy.

Po wymianie wszystko ustąpiło a teraz znowu problemy ale tylko z jednymi tylnymi.

Zapodam od razu zdjęcia mojego zamka i może ktoś podpowie czy zaznaczone miejsce to właściwe gdzie powinna znajdować się tulejka leżąca obok. Ponieważ podczas rozbierania wypadła i tylko w to zaznaczone miejsce pasuje (ale nie widać aby spełniała tam jaką kolwiek funkcję):

 

 

mechanizm.jpg

tulejka w zamku.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po przeczytaniu całego tematu doszedłem do wniosku że mam jeszcze inny problem ;P. Zepsuł mi się tylni lewy zamek w drzwiach i wymieniłem go na nowy (zamiennik Hiszpański 150zł) I teraz jest tak że wszystko działa cacy itp. ale kurde nie świeci mi dioda przy "cypelku" kierowcy.... Zamki się zamykają i otwierają, alarm który mam niefabryczny też działa wszystko ok tylko ta dioda... Jedyne co to 2 razy nie otworzyło mi tego nowego zamka ale teraz działa normalnie. Jest jeszcze jedna rzecz... Kiedy chcę zamknąć samochód od wewnątrz to naciskając guzik nic się nie dzieje...Kiedy naciskam otwieranie to słychać że wszystkie się otwierają a przy zamykaniu cisza...Z tego co czytam to może jest tak że muszę może moduł komfortu jakoś zaprogramować po włożeniu tego nowego zamka czy jak??Czy wystarczy że zdejmę klemy ?? Bo przy zakładaniu zamka miałem klemy zapięte... Podrzućcie jakiś pomysł bo nie mam pojęcia co to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie po przeczytaniu całego tematu doszedłem do wniosku że mam jeszcze inny problem ;P. Zepsuł mi się tylni lewy zamek w drzwiach i wymieniłem go na nowy (zamiennik Hiszpański 150zł) I teraz jest tak że wszystko działa cacy itp. ale kurde nie świeci mi dioda przy "cypelku" kierowcy.... Zamki się zamykają i otwierają, alarm który mam niefabryczny też działa wszystko ok tylko ta dioda... Jedyne co to 2 razy nie otworzyło mi tego nowego zamka ale teraz działa normalnie. Jest jeszcze jedna rzecz... Kiedy chcę zamknąć samochód od wewnątrz to naciskając guzik nic się nie dzieje...Kiedy naciskam otwieranie to słychać że wszystkie się otwierają a przy zamykaniu cisza...Z tego co czytam to może jest tak że muszę może moduł komfortu jakoś zaprogramować po włożeniu tego nowego zamka czy jak??Czy wystarczy że zdejmę klemy ?? Bo przy zakładaniu zamka miałem klemy zapięte... Podrzućcie jakiś pomysł bo nie mam pojęcia co to jest...

 

 

nie świeci się dioda czyli komfort nie wyłapuje ze zamek zamknął.(podobnie jak u mnie)

najlepiej podłącz kompa i będziesz wiedział które drzwi wariują bo mogą to być każde z 4 -ch.

ja tak jak pisałem wcześniej miałem podobnie i po rozebraniu i przelutowaniu wszystko wróciło do normy poza jedną rzeczą z wcześniejszego postu - czasami otwiera za 3 -cim razem ale zamyka za każdym.

zacznij od kompa.

 

 

czy ktoś podpowie odnośnie tulejki z zdjęcia zamieszczonego w poście 60 tym ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,ok tylko ze mam nowy zamek to nawet nie chce w nim nic lutowac bo mam gwarancje na niego.... ale moze ja musze jakos zaprogramowac ten zamek nowy bo stary co prawda nie dzialal ale dioda swiecila...

czy ktoś podpowie odnośnie tulejki z zdjęcia zamieszczonego w poście 60 tym ????

Moim zdaniem z tego co pamiętam ( ale mogę się mylić) to ta tulejka właśnie jest z miejsca które pokazałeś...

Edytowane przez Prezes156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok,ok tylko ze mam nowy zamek to nawet nie chce w nim nic lutowac bo mam gwarancje na niego.... ale moze ja musze jakos zaprogramowac ten zamek nowy bo stary co prawda nie dzialal ale dioda swiecila...

 

Moim zdaniem z tego co pamiętam ( ale mogę się mylić) to ta tulejka właśnie jest z miejsca które pokazałeś...

 

gdzieś na forum wyczytałem ze zamienniki sa do du...y ale nie wiem i osobiście uzbieram na nowy.

 

tak jak pisałem i nie tylko zapewne moje jest takie zdanie ale pewnie wielu innych forumowiczów:

pierwsze co zrób podłącz kompa.

ja osobiście zanim się zabieram za podobne rzeczy właśnie tak robię....

 

daj znać co pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności