Skocz do zawartości
Tracer

Centralny działa ale drzwi się nie otwierają???

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, spróbuję zdjąć tapicerkę, dam znać jak poszło.

Co do pancerza, to wsuwałem na pewno, bo znam to już z przednich drzwi, ale może niedokładnie zrobiłem :zawstydzony:

 

EDIT:

tak jak pisałeś, #bmateuszd, pancerz źle wsunięty; drzwi udało się rozebrać i otworzyć, teraz działają

:564: dla Ciebie

Edytowane przez MOŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną, że tylnie drzwi się nie otwierają poprzez zamek ani pilota, trzeba od środka otwierać. Dodam, że najpierw jedne szwankowały, aż przestały się otwierać, a teraz z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareecki16 - Zaśniedziałe kable i woda przy module komfortu. Jak by działał zamek lub pilot to byś nawet z środka nie otworzył bo by ryglowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że przednie drzwi przez zamek i pilota sie normalnie otwierają, a tylnie już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od pewnego czasu nie używałem pilota do zamykania/otwierania centalnego zamka,dziś wymieniłem baterię i odziwo nie zamyka mi drzwi kierowcy :/ Słychać jakby coś nie chciało załapać.

Drugim problemem jest to,ze nie działa mi zamykanie drzwi od środka (przycisk klucza na panelu drzwi kierowcy) zamyka drzwi na sekundę i je otwiera.Czasami drzwi tylne się zamkną,ale wtedy można je otworzyć tylko od środka,ponieważ przycisk otwartych drzwi również nie działa,zero reakcji. Dodam również że nie działają mi prawe drzwi (przednie),w ogóle nie ma tam prądu,przez co nie działają:lusterko,szyba,centralny zamek,podświetlenie przycisku od otwierania szyb.Klapka od otwierania wlewu paliwa równiez nie działa.Co prawda wyłamany plastik jest,przez co nie domyka się,ale siłownik i tak powinien chodzić.Czyżby winny był moduł komfortu,czy coś innego? Proszę o pomoc :)

pozdrawiam

Edytowane przez krzysiu_123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że gdy otwieram z pilota drzwi to otwierają się tylko od kierowcy i od pasażera oraz bagażnik, a tylne są zamknięte. Próbując otworzyć je od środka muszę parę razy wciskać ten guzik i klamką otwierać, żeby załapało w końcu - w czym może tkwić problem nie otwierania się drzwi z pilota jak i reagowania za którymś razem z klamki dopiero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym, że gdy otwieram z pilota drzwi to otwierają się tylko od kierowcy i od pasażera oraz bagażnik, a tylne są zamknięte. Próbując otworzyć je od środka muszę parę razy wciskać ten guzik i klamką otwierać, żeby załapało w końcu - w czym może tkwić problem nie otwierania się drzwi z pilota jak i reagowania za którymś razem z klamki dopiero ?

 

mikrostyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób je sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witak

Odświeżę nieco temat, otóż mam problem z tylnymi prawymi drzwiami w swoim aucie, w ogóle nie reagują na centralny...wszystko się zaczęło po wyjęciu aku.

dodam że wszystko inne działa, szyby i wszystkie inne drzwi, czyżbym musiał rozkręcać drzwi i wymieniać zamek?? czy może to coś innego?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dodam jeszcze, że nie świeci się także dioda od podwójnego ryglowania:/ co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę.

Mam problem z centralem.

Mianowicie, zaczęło się od tego że nie mogłem otworzyć auta z pilota. Kierunki mignęły czyli autoalarm się rozbroił, natomiast zamki ani drgnęły.

Otworzyłem drzwi kierowcy mechanicznie kluczykiem. Wyciągnąłem i włożyłem bezpiecznik od zasilania drzwi i to chwilowo pomogło.

Dodam, że jak nie otwierały się drzwi to nie miałem również zasilania na szyby.

Po kilku takich restartach bezpiecznikiem niby problem ustał, ale nie mogłem otworzyć kompletnie prawych tylnych drzwi (i nie miały zasilania na szybę, nawet podświetlenie otwierania nie działało).

Po paru dniach pokombinowałem trochę przy kostce w słupku. Ku mojemu zdziwieniu drzwi zaczęły żyć (i zamek i szyba).

Moja radość trwała raptem kilka dni. Problem ponownie powrócił. Czyli na początku nie mogłem otworzyć auta z pilota, tylko mechanicznie, restart bezpiecznikiem kilka razy i znowu brak reakcji tylnych prawych drzwi.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!!

Mam pytanko a mianowicie mam problem z centralnym zamkiem nie mogę otworzyć ani zamknąć samochodu z kluczyka iż kręcą się w około zamki w oby dwóch drzwiach zamykam i otwieram auto tylko przez zamek w klapie bagażnika czy coś idzie zrobić z tymi zamkami aby się nie kręciły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RadzikW - rozebrać wkładkę i złożyć z zestawem naprawczym, na pewno coś jest połamane w zamku jak się kreci a nie otwiera. Pewnie były zapieczone bo ktoś nie używał a potem na siłę chciał otworzyć. http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-mt-0113&order=dd&string=zestaw+naprawczy+zamka+passat+b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i proszę o radę.

Mam problem z centralem.

Mianowicie, zaczęło się od tego że nie mogłem otworzyć auta z pilota. Kierunki mignęły czyli autoalarm się rozbroił, natomiast zamki ani drgnęły.

Otworzyłem drzwi kierowcy mechanicznie kluczykiem. Wyciągnąłem i włożyłem bezpiecznik od zasilania drzwi i to chwilowo pomogło.

Dodam, że jak nie otwierały się drzwi to nie miałem również zasilania na szyby.

Po kilku takich restartach bezpiecznikiem niby problem ustał, ale nie mogłem otworzyć kompletnie prawych tylnych drzwi (i nie miały zasilania na szybę, nawet podświetlenie otwierania nie działało).

Po paru dniach pokombinowałem trochę przy kostce w słupku. Ku mojemu zdziwieniu drzwi zaczęły żyć (i zamek i szyba).

Moja radość trwała raptem kilka dni. Problem ponownie powrócił. Czyli na początku nie mogłem otworzyć auta z pilota, tylko mechanicznie, restart bezpiecznikiem kilka razy i znowu brak reakcji tylnych prawych drzwi.

Proszę o pomoc.

 

No do tego doszło jeszcze rozładowywanie akumulatora. Jak ktoś może to niech coś poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co może być przyczyna jak łapie za klamkę i nie otwieraja się przednie drzwi a od srodka jak pociagne za klameczke to normalnie sie otwierają.Z centralnego tez sie nie otwieraja , ale zamykaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj za Wasz radą a zwłaszcza poloneza zebrałem się i naprawiłem drzwi bo miałem ugnite kable od modułu komfortu (4 czerwono niebieskie połączyłem z 2 czerwono niebieskimi) zrobiłem to na złączkę bo musiałbym dosłownie cm kabla dorobić i wszystko śmigało jak ta lala do dziś (panel sterowania na drzwiach działa po naprawie). Nie mam centralnego zamka na pilot i otwieram drzwi kluczykiem i nie zawsze otworze bądź zamknę drzwi kluczykiem, muszę wspomagać się panelem sterowania. Co robić ? Może powinienem polutować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem po włożeniu kluczyki przekręceniu otwierają się wszystkie dzwi oprócz z tyłu od kierowcy guzik zostaje cały czas wciśnięty . O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód to przedlift bez centralnego zamka z pilota.

Ja też mam ciekawy przypadek: ostatnio zaczęły mi się problemy z zamkami - lewy tył zablokowany na amen - nie da się otworzyć ani od zewnątrz, ani od środka, a prawy przód losowo się nie zamykał i nie otwierał.

Dodatkowo drzwi kierowcy nie zapalały lampki i brzęczyka, więc postanowiłem je rozebrać i zająć się zamkiem. Okazało się, że kabelki z przełącznika wykrywającego otwarte drzwi, były przegnite, więc je przelutowałem, a przy okazji rozebrałem cały zamek i przelutowałem ewentualne zimne luty.

Następnie całość złożyłem, podłączyłem i po chwili zamek zamknął się na amen. Nie dało się otworzyć nawet przekręcając kluczyk. Uderzałem w drzwi, lałem WD-40 i nic nie pomagało. Ostatecznie skończyło się na cięciu plastikowej części mechanizmu zamka kątówką i wtedy całość się otwarła.

Po otwarciu całości użyłem zamka od kuzyna, który podobno również nie zapalał lampki, ale on od razu postanowił wymienić cały zamek.

Złożyłem wszystko, ale postanowiłem nie podłączać zamka do wiązki. Wszystko działało do czasu, aż nie zamknąłem zamka kluczem. Wtedy ponownie wszystko zablokowało się na stałe i nie ma możliwości otwarcia drzwi.

 

Co więcej, rozbierałem już moduł komfortu i jest on w idealnym stanie. Nie było po nim widać najmniejszych śladów. Sprawdzałem też wiązkę i napięcie jest podawane na wtyczkę zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem ze centralny zamyka drzwi guziki opadają ale drzwi pasażera można otworzyć klamka. Ktoś miał coś podobnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności