Skocz do zawartości
Tracer

Centralny działa ale drzwi się nie otwierają???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów krótko i na temat centralny otwiera i zamyka wszystkie zamki czyli w zasadzie działa poprawnie na to miast nie można otworzyć tylnych drzwi i pasażera ,drzwi kierowcy działają ok. Teraz pytanie co w tej sprawie można zrobić? Jakieś rady porady???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odskakują guziki w pozostałych drzwiach? bo poza usterką chodzi mi po głowie ustawienie zamka w trybie selektywnym (pojedyńcze naciśnięcie otwiera tylko drzwi kierowcy, podwójne - wszystkie drzwi).

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odskakują tzn podnoszą się na otwartym opadają na zamkniętym. A co do otwierania to mam tylko kluczyk nie ma pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego albo kodowanie ale sterownik w drzwiach padł więcej możliwości nie ma chyba że nie słychać zamka podczas zamykania i otwierania to masz do wymiany zamek ale to jak podłączysz kompa to wszystkiego się dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jaka temperatura jest w Olkuszu ...? Może to zwyczajnie mróz i drzwi przymarzły do uszczelki (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne na pewno przyczyną była temperatura dziś po wygrzaniu samochodu w ogrzewanym garażu u znajomego zamki odzyskały swoja moc. Dziwi mnie tylko w jaki sposób może zamarznąć zamek w środku skoro słychać jak pracuje tzn centralny go zamka i otwiera i bolce wyskakują normalnie w górę i w dół. Co do uszczelek to jestem pewien że nie były przyczyną ponieważ są elegancko przesmarowane i w ogóle nie chytają. Może jakieś ryglowanie w zamku???

W każdy razie dzięki za sugestie:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem żadne drzwi się nie otwierają oprócz pasażera po lewej muszę wejść i z tamtąd od środka otworzyć pozostałe z przodu bo tynie od pasażera z prawej nawet z środka się nie otwierają cypelek idzie do góry i nic spada od razu.

Nie mam możliwości aby nagrzać gdzieś autko więc poczekam na odwilż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z drzwiami przednimi po stronie pasażera.Po przejechaniu małej traski około 100km,po prostu otworzyły się.Widocznie temperatura w środku samochodu uczyniła cuda.Dodam,że nie ma sensu szarpać się z nimi i robienia czegokolwiek na siłę.Po otworzeniu potraktowałem zamek siliconem i na razie jest ok.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobny problem z drzwiami przednimi po stronie pasażera.Po przejechaniu małej traski około 100km,po prostu otworzyły się.Widocznie temperatura w środku samochodu uczyniła cuda.Dodam,że nie ma sensu szarpać się z nimi i robienia czegokolwiek na siłę.Po otworzeniu potraktowałem zamek siliconem i na razie jest ok.Pozdrawiam.

Podobnie jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzes2701

cześć ja też mam problem z centralnym zamkiem! działają mi tylko drzwi od kierowcy i bagażnik, koleś mi mówił że to moduł komfortu a teraz jeszcze mi szyba tylna się nie otwiera...! porada jakaś czy od razu elektryk...? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć ja też mam problem z centralnym zamkiem! działają mi tylko drzwi od kierowcy i bagażnik, koleś mi mówił że to moduł komfortu a teraz jeszcze mi szyba tylna się nie otwiera...! porada jakaś czy od razu elektryk...? pozdrawiam
no i chyba miał racje ten koleś to moduł komfortu lub krańcówki w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miałem tez podobny problem okazało sie ze dostała sie woda do kostek w słupku srodkowym pod gumą łączaca słupek z drzwiami na kompie był błąd typu nieczytelny sygnał zamka centr.wymiana kostek i jest ok czyszczenie nie wchodzi w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podpinam się pod temat

chodzi o zablokowane drzwi przednie pasażera

w Passacie 2005 3BG

drzwi nie reagowały na centralny więc były przez jakiś czas zamykane mechanicznie od wewnątrz (przez naciśnięcie "cypla")

teraz nie chcą się otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz

 

dodatkowo drzwi lewe tylnie od strony kierowcy otwierają się tylko od zewnątrz

najbardziej martwi mnie jednak ten przód

w serwisie powiedzieli że to prawdopodobnie zamek - jego koszt wycenili na 640 zł :(

 

czy można skorzystać w tym zakresie z mechanika/elektryka i ile może kosztować taka usługa - zamka nie udało mi się odnaleźć na allegro - wszystkie tylko do roku 2002 więc nie mam skali porównawczej,

straszyli mnie również w serwisie uszkodzeniem tapicerki itp

 

pomocy :)

baba za kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli drzwi nie reagują ani na otwieranie z zewnątrz ani z wewnątrz to jest szansa że sie na chwilę obudziły i się zaryglowały, co nie jest zbyt pocieszające. Ryglowanie to poprostu fabrycznie zabezpieczenie, które nie pozwala otworzyć auta nawet od środka. nawet wybicie szyby i szarpanie wewnetrznej klamki nie otworzy drzwi.Zobacz czy otwieranie klamką od środka wysuwa cypel ciągnąc i wsuwa automatycznie cypel puszczając klamkę, jeśli tak to jest źle, ba, bardzo źle. Co do lewych tylnich to zobacz czy nie masz załączonej blokady dziecęcej, wtedy środkowa klamka jest nieaktywna by dziecko czasem nie otwarło drzwi i nie wypadło. blokada ta znajduje sie przy zamku jak otworzysz drzwi to powinno byc kółeczko wielkości 20groszy i mechanizm plastikowy do przekręcenia.

PozdraVWiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,podłączę się do tematu ,u kolegi jest tak że drzwi tylne prawe nie reagują na przyciski po stronie kierowcy ani szyba ani centralny, natomiast przy samych drzwiach elektryka szyby działa ,rozebrałem zamek przeczyściłem podłączyłem na krótko zamek działa tj.zamyka i otwiera, przewody od komfortu do drzwi sprawdzone bez usterki.Moje pytanie jest takie czy istnieje możliwość żeby coś nawaliło w komforcie akurat na te jedne drzwi ? A i jeszcze jedno wyczytałem gdzieś że jakoś sie adoptuje modół w drzwiach do komfortu może coś tam się poprzestawiało , a jeżeli tak to jak to zrobić. Poprzedni właściciel potwierdził że w tych drzwiach działał tylko centralny przez jakiś czas a szyba wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dymeks87

Witam

 

Mam problem z centralnym zamkiem w passacie B5 98r...

 

Objawy:

- nie działa otwieranie/zamykanie z pilota (bateria ok)

- nie otwierają się w żaden sposób tylne drzwi i bagażnik

- nie działa światełko (nad głowami kierowcy i pasażera) oraz podświetlenie słoneczka

- światełko od alarmu w drzwiach kierowcy miga w dziwnym tempie i nierównomiernie, a waraz z nim podświetlenie przycisku otwierania szyby od strony pasażera,

- jak zgaszę auto, wyjme kluczyk, pozostawiając auto na światłach i otworzę drzwi kierowcy to jest ten charakterystyczny dźwięk, tylko zawsze był ciągły, a teraz przerywa...

- przy wysiadaniu czasami raz zatrąbi alarm

- dzisiaj zawiesiły się kierunkowskazy i awaryjne... nie działały, a na desce te dwie zielone strzałki się cały czas świeciły (na razie wróciło do normy)

 

Wszystko to się dzieje z przerwami... np. jak wczoraj jechałem, to co jakiś czas zamek sam zamykał i otwierał drzwi, światełko w podsufitce czasami zajaży na chwile itp...

 

Nie mam pojęcia co to może być, jakby duch albo coś ;) coś przeczuwam, że gdzieś jest zwara albo nie styka coś i to dlatego, ale nie chce na darmo rozbierać całego środka ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cmolas

Witam. Mam problem z moim passat'em b5 3b 115km TDI. Otóż od dnia 2maja tego roku przestał mi centralny zamek otwierac drzwi, oprócz tych od kierowcy. Nie słychać tego takiego trzasku, tylko tak płynnie otwiera drzwi kierowcy. Od strony pasażera otwiera wszystkie drzwi bezproblemowo. Pilota mam ale jest popsuty. Proszę o jakieś podpowiedzi co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten problem, miałem to samo, moduł suchy a tu nic nie działa. Az wziąłem sie za wiązke elektryczną która idzie od konfortu. Rozciałem izolację którą jest owinięta i znalazłem cztery połączenia przewodów /inaczej zlutowane przewody/ z czego dwa były tz. zgnite, wysypał się zielonkawy proszek. Idąc po wiązce przewodów od komfortu, bedziesz miał rozwidlenie przewodów które idą do tyłu samochodu i od tego rozwidlenia około 5-10 cm znajdziesz dwa połączenia sprawdz je dokładnie. Daj znać co odkryłeś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim passacie mam dorobiony nie oryginalny pilot i mam taki problem ze sygnał do auta dochodzi bo zapalają się kierunki, ale zamki się nie otwierają. Musze otwierać ręcznie przez bagażnik i tak samo zamykać od środka... Bywa tez tak, ze przez parę dni normalnie otwiera wszystkie drzwi i zamyka... Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega czech laczenia kabli od modułu komfortu moga byc wykonczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności