Skocz do zawartości
Mietek_85

B3 brak płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wywalało pod palstikowymi króccami wymieniłem oba i problem zniknał :) koszt wymiany 10pln za oba plus nowy płyn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka do wymiany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej uszczelka kolektora, nie głowicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lato mineło i nie miałem żadnych ubytków płynu. Od dwóch tygodni temperatura zaczęła spadać do -5 i problem z ubywaniem płynu pojawił się.

Co to moze być? Troche dziwne że pojawia sie to przy minusowych temperaturach. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dokładnie plastikowym króćcom. Prawdopodobnie tam jest wyciek. Podobny przypadek odnotowałem w clio. Na ciepłym nic się nie lało, jak ostygł to pojawiał się wyciek. Dokładnie to był wykruszony króciec. Niestety, to dopiero zdiagnozowali po zdjęciu głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wstawić wentyl rowerowy w cienki wężyk idący do zbiornika, napompować 1,5 atm i wycieki będzie widać jak na dłoni - robiłem tak w moim poprzednim pasku. Wentyl z "podstawką" z 2 króćcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek temperatury wiąże się z tym, że metale się kurczą i jest to normalne zjawisko fizyczne. W niskich temperaturach uszczelki robią się twardsze, łącząc te dwa czunniki masz gotową odpowiedż dlaczego w niskich temperaturach masz wycieki. Zrób tak jak kolega ORMOWIEC ci radzi i powinieneś zlokalizować wyciek, jak się nie uda to musisz metodą prób i błędów wymieniać plastikowe króćce i inne uszczelki. ps. ja miałem kiedyś wyciek na plastikowym krućcu od termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że wyciek moze być z pompy wody. Kupiłem już pompę wody, termostat i usczelki rok temu i chyba czast wymienić. Niestety jest problem. Czy w 1,9 TD AAZ żeby wymienić pompę wody to trzeba rozkręcać rozrząd? W jednym warsztacie zawołali 350 za wymianę o ile nie trzeba ruszac rozrządu a jeśli tak to dwa razy tyle. Troche ta kwota boli i myśle nad tym żeby samemu wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopuję stary temat,nie mogę założyć nowego a w szukajce nie znalazłem odpowiedzi.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jaką pompę wody stosowano w silnikach passata b4 1.9TDi 1Z 90km? oraz poproszę o numery.Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny odkopuje temat ,

mam problem z plynem chlodniczym a mianowicie: przy zimnym silniku jast totalne minimum plynu w zbiorniku (ledwo ponad dnem) przy rozgrzaniu poziom sie podnosi zę przelewa sie zbiornik, po wyłączeniu silnika poziom momentalnie opada,

temperatura równo 90 (nowy czujnik temp) wiec raczej sie nie przegrzewa ( termostat i pompa wody wymieniana pół roku temu)

w zbiorniczku nie widze żadnych bąbelków gazu,

czy może być to zapchana chłodnica? jeśli tak to jak najlepiej czyścić? czytałem o kilku sposobach (czy płukanka octem może pomóc ewentualnie co lepsze?)

dodatkowo dymi odrobine na biało wiec przewiduje wymiane uszczelki pod głowicą czy to ewentualnie może powodować taki wzrost płynu?

samochód co prawda b5 silnik APR 2.8v6 (ale nie ma to chyba wiekszego znaczenia :)

czy ktoś słyszał coś czy głowice w tych silnikach mają skłonności do pękania?

Edytowane przez Tomek zw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie winny korek na zbiorniczku to stawiam na uszczelkę.

Nie kupuj nowego korka w sklepie, zamienniki są do niczego, kup używany oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, sprawdze z tym korkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności