Skocz do zawartości
ElRoy

Przerywany odgłos stukania w silniku na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie też miałem odgłos stukania "jak rozregulowane zawory w benzyniaku" (no może jak bardzo rozregulowane zawory w benzyniaku). Dźwięk usłyszałem w drodze do pracy, zgasiłem auto odpaliłem, pojechałem, cisza. niestety za jakieś 800m to samo i już nie przestało. Na początku myślałem ze zawiesza mi się zawór i wali o tłok. zdjąłem obudowę klawiatury wszystko działało jak należy. Dopiero po zwaleniu głowicy okazało się że w jednym z tłoków jest kawałek plastiku 2x1,5cm oszlifowany przez wybuchy mieszanki w tłoku. Niestety do tej pory nie mogę wymyślić skąd się ten plastik urwał. co ciekawe żaden zawór się nie skrzywił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie też miałem odgłos stukania "jak rozregulowane zawory w benzyniaku" (no może jak bardzo rozregulowane zawory w benzyniaku). Dźwięk usłyszałem w drodze do pracy, zgasiłem auto odpaliłem, pojechałem, cisza. niestety za jakieś 800m to samo i już nie przestało. Na początku myślałem ze zawiesza mi się zawór i wali o tłok. zdjąłem obudowę klawiatury wszystko działało jak należy. Dopiero po zwaleniu głowicy okazało się że w jednym z tłoków jest kawałek plastiku 2x1,5cm oszlifowany przez wybuchy mieszanki w tłoku. Niestety do tej pory nie mogę wymyślić skąd się ten plastik urwał. co ciekawe żaden zawór się nie skrzywił.
dziwne że go nie spaliło/stopiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100% dwumas miałem idętyczny problem . Niestety to droga operacja trzeba kupić orginał bo nikt jeszcze nie produkuje do DSG zapłaciłem 3100 za koło + 600 wymiana

 

No to nie za dobrze .............. myślałem że jednak w 3 tys. się zmieszczę.

 

No ale jeszcze bardziej przestraszył mnie kolega który napisał o wale korbowym.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie za dobrze .............. myślałem że jednak w 3 tys. się zmieszczę.

 

zmieścisz

koło 2464,40zł (aso-vag.pl) + wymiana około 400-500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne że go nie spaliło/stopiło
Z jednej strony myślę ze jakbym dłużej zostawił go na załączonym silniku (jak stukało) to może by się wystukało i spaliło i przestało. Ale z drugiej strony jak sobie pomyślę, że jakby jakimś cudem plastik ten wydostał by się przez zawór wylotowy i dostał się do turbiny to niezłego pasztetu mógłby narobić. A znając moje szczęście na pewno pokrzywiłoby mi zawory :)

 

 

po prostu nie ma tego złego ....

Edytowane przez -ucho-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianB5
koło 2464,40zł (aso-vag.pl)

 

widziałęm nawet za 2360 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innym wątku, ale ten chyba bardziej pasuje.

Passat B6 2.0TDI 2007 140KM silnik BKP przebieg 154 000km, skrzynia DSG. Dwumasa ponoć wymieniana przy 140 000km

 

Na biegu jałowym słychać metaliczne stuki, czasem ich nie ma, czasem są. Słyszalne zwłaszcza na rozgrzanym silniku. Ponadto w czasie jazdy ze stałą prędkością (np. na tempomacie) słychać czasem terkotanie (np. jak się buda rusza góra/dół, auto jedzie na tempomacie). Szczególnie słyszalne przy 120 - 130km/h.

 

[video=youtube_share;hFmYmVvshMo]http://youtu.be/hFmYmVvshMo

 

[video=youtube_share;wK5KnHkSVFc]http://youtu.be/wK5KnHkSVFc

 

 

 

Dwumasa po wymianie i spokój.

Edytowane przez mitmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem dwumas tak popykuje tez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie było. Dwumasa po wymianie i cisza na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam pukanie na zimnym silniku jak się rozgrzeje nic nie słychać, pomocy co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwumas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będę wyciskał sprzęgło to będzie ucichać to ?? jutro bym to sprawdził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ucichać to ??

 

Nie koniecznie będzie jak to określiłeś swoim językiem UCICHAĆ:hmm Miałem ten sam odgłos przy padniętym dwumasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak będę wyciskał sprzęgło to będzie ucichać to ??
Jak będziesz wciskał sprzęgło to możesz czuć bicie na pedale sprzęgła.

Koło dwumasowe jest po stronie silnika więc odłączenie sprzęgła niewiele zmienia jak chodzi o jego pracę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol -trafna diagnoza.

sprawdziłem podczas wciskania sprzęgła odgłos słabnie słychać tylko lekkie cykanie puszcze sprzęgło to znów zaczyna się po chwili głośnie cykanie pukanie jak w filmiku wyżej. a więc dwumasa. pytanie teraz ile można jeździć ? co będzie później jakie konsekwencje?

dodam jeszcze że w pedale nic nie czuć drgań rusza normalnie wysprzęgla dobrze lekko wszystko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byli tacy co od zdiagnozowania awarii zrobili 20 000 i więcej. Ale chyba nie ma reguły. Dwumas jest zaprojektowany tak żeby się popsuć. Jest to nic innego jak tylko tłumik drgań, więc prędzej czy później musi się skończyć. Od wibracji prędzej czy później coś musi klęknąć więc lepiej żeby to było koło dwumasowe za tysiąc niż skrzynia lub silnik za dziesiąt tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to nic innego jak tylko tłumik drgań
Niby tak, ale nie do końca. Tłumikami drgań są także poduszki pod silnikiem, elastyczne łączniki i wybieraki podatne. Podobno główna jego zaleta to redukcja gwałtownego przyrostu momentu co w założeniu ogranicza podatność na "ukręcenia" innych elementów układu napędowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby tak, ale nie do końca. Tłumikami drgań są także poduszki pod silnikiem, elastyczne łączniki i wybieraki podatne. Podobno główna jego zaleta to redukcja gwałtownego przyrostu momentu co w założeniu ogranicza podatność na "ukręcenia" innych elementów układu napędowego.

 

Co wspólnego ma wypowiedź Twoja do tematu opisanego w poście nr 1? Przez takie wypowiedzi nie na temat zaśmieca się forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem u siebie w aucie, jak auto pracuje na biegu jałowym z okolic skrzyni ( nasłuc***e pod maską ) słychać takie jakby szumienie po wciśnięciu pedału sprzęgła cichnie, a kiedy gaszę silnik, silnik gaśnie a szumienie ustępuje 0,5s po zgaszeniu, dodatkowo zauważyłem że przy zmianie np na 3 lub 4 bieg pedał sprzęgła tak jakby skacze a nie wraca płynnie ( ten objaw na zimnym silniku tylko ).

Kolejny objaw nie wiem czy związany z tą usterką chociaż pojawił się jako pierwszy, po ruszeniu i przyspieszaniu około 30-40 km/h słychać i czuć podwójne szurnięcie a dalej jest ok. Pytanie co to może być, dwumas czy łożysko. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie znikające stukanie z przodu silnika okazało się napinaczem.

 

Powodzenia w szukaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności