Skocz do zawartości
janekjaw

Fis 1/2 nie reaguje na zmianę wyświetlanych informacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem z wyswietlaczem, a mianowicie:

po przekręczeniu kluczyka wyświetla np średnie spalanie, ale jesli chcę aby wyświetlało sie coś innego np ile jeszcze do tankowania muszę wykonać nastepujące czynności:

1- jeśli przełącze funkcję na manetce to zmieni się na następną funkcje ale tylko i jedną (np ze średniego na chwilowe spalanie) i koniec - moge sobie naciskać ile wlezie .

2 - muszę wyłaczyć zapłon i włączyć (wyświetla się już wtedy np. chwilowe) i znowu to samo co wcześniej - zmiana tylko o jedną funkcje i znów trzeba wyłączyć i włączyć aż dotre do funkcji która wyświetla ile jeszcze mogę pośmigać na baku.

 

Zmiana z pamięci pierwszej na drugą też jest mozliwa tylko raz i potem też trzeba wyłączyć i włączyć zapłon.

 

Kilka razy wyświetlane informacje same się zmieniły po wjechaniu w większą dziure - może to ma jakies znaczenie.

 

Kiedyś rozebrałem manetkę, popsilałem wd-40 ale pomogło tylko na chwilę, ostatnio też tak kombinowałem ale już nic z tego.

 

Prosze o rade, może ktoś się z tym spotkał.

Pozdrawiam

Edytowane przez janekjaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzieś nie łączy, jak coś takiego pryskasz, to nie WD tylko jakimś Kontaktem, który poprawi styk, WD jest tłuste i raczej połączenia nie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz by wypadało to odtłuścić - np benzyna ekstrakcyjna ?

Ale z drugiej strony jakby styku nie było to by nie przełączało w ogóle, a przecież jest sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że zmiany wyświetlanych funkcji można dokonywać tylko przyciskając dolny przycisk (tzn. w dół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień manetkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie chce zakładać nowego wątki więc spytam tutaj

Mam w moim pasku też chyba 1/2 fis i mam kilka pytań.

Pokazuje mi spalanie chwilowe średnie , ile zrobie na tym paliwie, ili min jade, średnia prędkosć.

 

Ale za każdym dłuższym postojem (dajmy na to kilka godzin) wszystkos ie kasuje i znó pokazuje mi średnią od zapalanie itd.

Da sie to zmienić zeby średnią pokazywało mi z większego czasu??

Aha, na niektórych wyświetleniach pokazuje mi sie 1 w jednym rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dane z "1" to jest pamięć która po określonym czasie się kasuje, naciśnij raz przycisk reset ale krótko i wtedy masz w rogu "2" to jest pamięć od ostatniego resetowania - chyba o to ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak o to, ubieram sie i ide sprawdzić:D

 

działa, ponad msc mam samochód i dopiero teraz to sie dowiedziałem

Edytowane przez damian665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajno - niezły bajer no nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny problem. Co drugi dzien kasuje mi sie fis2. Jak to zmienic? Jest na to jakies kodowanie, ktore idzie za pomoca vcds sprawdzic? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie dublować wątków napisze tutaj.

Ja natomiast mam takie problem cze czasem na wyświetlaczu w tej górnej czesci słabo widać ( i to nie przez padanie światła bo w nocy też to się czasem zdarzy)

Czym to spowodowane jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pewien problem z wyswietlaczem, a mianowicie:

po przekręczeniu kluczyka wyświetla np średnie spalanie, ale jesli chcę aby wyświetlało sie coś innego np ile jeszcze do tankowania muszę wykonać nastepujące czynności:

1- jeśli przełącze funkcję na manetce to zmieni się na następną funkcje ale tylko i jedną (np ze średniego na chwilowe spalanie) i koniec - moge sobie naciskać ile wlezie .

2 - muszę wyłaczyć zapłon i włączyć (wyświetla się już wtedy np. chwilowe) i znowu to samo co wcześniej - zmiana tylko o jedną funkcje i znów trzeba wyłączyć i włączyć aż dotre do funkcji która wyświetla ile jeszcze mogę pośmigać na baku.

 

Zmiana z pamięci pierwszej na drugą też jest mozliwa tylko raz i potem też trzeba wyłączyć i włączyć zapłon.

 

Kilka razy wyświetlane informacje same się zmieniły po wjechaniu w większą dziure - może to ma jakies znaczenie.

 

Kiedyś rozebrałem manetkę, popsilałem wd-40 ale pomogło tylko na chwilę, ostatnio też tak kombinowałem ale już nic z tego.

 

Prosze o rade, może ktoś się z tym spotkał.

Pozdrawiam

Janusz, i co rozwiazales problem z fisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co dałem spokój ale jak coś podziałam to na pewno napisze.

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

 

do Damian 665

Może coś nie łączy - jakaś taśma od wyświetlacza ?

niestety nie mam pojęcia gdzie może być :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci wyswietlacz nie reaguje otworz drzwi i zamknij u mnie to pomaga na chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silencer

Czy idzie jakoś sprawdzić samą manetkę? Wsadziłem prawą z przyciskami do kompa i nie działa mi tylna wycieraczka oraz spryskiwacze. Na starej wszystko działało tylko nie miałem sterowania kompem.

 

Edit.

Rozkręciłem, złożyłem, działa :)

Edytowane przez silencer
Naprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, działa tylko jeden dolny przycisk na manetce, rozebrałem manetkę (tylna część obudowy jest na wcisk) i wyciągnąłem zespół styków, wyczysciłem i nadal tylko jeden przycisk działa. Idąc dalej sprawdziłem styki na wtyku idącym do manetki i nadal nic. Problem jest gdzieś głębiej. Mam też taki objaw iż reset km następuje po każdym dłuższym postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest gdzieś głębiej. Mam też taki objaw iż reset km następuje po każdym dłuższym postoju.

To nie jest problem. Ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, że mfa1 się kasuje, ale u mnie mfa2 się sam po 2 dniach kasuje.

Czyżby licznik uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie dublować, u mnie nie działa żaden przycisk ani reset ani przełączanie, wyświetla się tylko data. Co w takim wypadku robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności