Skocz do zawartości
Gość Grinch

Wałki rozrządu PD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych.

Mojego passata też dopadł syndrom wytartego wałka.

Rano odpalam, dudni w filtrze powietrza. Przejechałem kawałek, przestało.

Zrobiłem około 20km i dudnienie powróciło.

Po zdjęciu pokrywy widać wytartą krzywkę na ostatnim cylindrze (od strony vacumpompy) i rysę na krzywce od dźwigienki pompowtrysku.

Popychacz też jakiś luźny.

Teraz pytania:

jakiej firmy wałek? doczytałem że polecany to KOLBENSCHMIDT

szklanki INA?

panewek Kolbenschmidt ?

uszczelniacza Corteco?

przy okazji wymienić uszczelnienia pompek ? ( jakiej firmy)

I dlaczego wytarła się tylko jedna krzywka?

ps: przebieg pastucha ok 340kkm i filmik z luźną szklanką

 

IMG_1281.JPG

IMG_1284.JPG

IMG_1285.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że jestem na tym samym etapie 1.9 tdi 115km przebieg 370 000 niby oryginalnie

szklaneczki Ina

Panewki Glyco

szklanki takie sobie- jedna miała luz pierwsza właśnie od pompy, wałka nie zmienieliśmy bo tylko ledwo co rysniety był, stwierdziliśmy że delikatnie papierem 2000 na mokro przelecimy i będzie cacy

Pompki też wyciągałem i błąd nie błąd gniazda lekko wytarte jakbym nie wyciągał to pewnie z 30-40 000 by przejeździł ale jak już wyciągnąłem to do tulejowania głowice oddałem to już nowe prowadniczki zawory planowanie ogólnie 900 zł za samą głowicę, może i dobrze bo odrazu wszystko będzie zrobione, za same części, oleje filtry panewki szklanki śruby uszczelka głowice wsio wsio jakieś 1500zł

wszystkie uszczelniacze, uszczelki i śruby dawałem elringa

Kolbenschmidt ciężko dostać na allegro może by znalazł albo po sklepach trochu trzeba się nalatać ale myślę że panewki glyco będą spoko, większość je zakłada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności